Saç Bakım Ürünleri Saç uçlarındaki beyaz noktalara çözüm?

zanycem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2009
120
0
35
Kızlar saçlarımın ucunda böyle beyaz beyaz noktaalr var kırık başlangıcı gibi ve bir hayli çokalr ne öneririsniz krem şampuan serum ne kullanacağğımı şaşırdım:KK43:

kestir bence ama kuaföre sadece kırıklar için geldiğini çok kesmemesini söyle ısrarla
ya da kendin kes
ben küçük kaş makası ile kendim kesiyorum 2 ayda 1
hem öyle bir sorunum kalmadı hem de daha düzenli ve hızlı uzuyor

Ben de uçalrından kesiyorum ara sıra ama uçlardan daha yularılarda da çok var ve onları kesemem malesef:KK43: o yüzden bi bakım maddesi falan var mıdır diye sordm ama teşekkür ederim çok kaş makası da iyi fikirmiş=)

saç maşası ya da düzleştiricisi kullanıyorsan daha yukarlarda bu beyaz noktalardan görülebilir evet kırık belirtisidir ve saçların o beyaz noktalardan kopar
ya maşayı, fönü azaltmalısın ya da maşa yapmadan önce saçına bakım serumu sürmelisin. belli bir marka adı falan veremeyeceğim bilemiyorum ama kuaförler kullanıyor ya ondan söyledim netten araştır istersen maşa öncesi bakım serumu falan yaz :)

Evet ben de anca serum işe yarar diye düşünmüştüm john friedanın serumu var aslında ama 38 milyon küçücük şişesi kesin işe yarayacaığını bilsem veririm o parayı ama boşa giderse üzülürüm çok...

uçlarından kestir canım kırık kolay kolay gitmez

ilk önce kırıklarını aldırmalısın o serumu kullanmak için, daha sonra bakım yapmaya başlamalısın, çünkü o serumlar kırık saçı onarmaz yok öyle onarıcı serum falan inanmam ben :) yani var olan kırığı nasıl kapatabilir düşünsene tutkal mı sanki bu çatallaşan uçları birleştirsin? o yüzden sağlıklı saça bakım yapmaya başlamalısın kırıkları bu şekilde geciktirebilirsin ancak, eğer o kadar çok para vermek istemiyorsan önce piyasadakileri araştır kendi saç tipine uygun olan ve fiyatı da uygun olan bi tane al, hiç ummadığın ucuz ürünler güzel çıkabilir bence en iyisi demek en pahalısı demek değildir. ilk denemeni orta fiyatta bi ürünle yap ki verdiğin paraya yazık olmasın, sonraları daha iyilerini alırsın

bu saatten sonra daha dikkatli ol yerimseniben
eczanelerde satılan bemiks bepanthen evigen ampülleri deneyebilirsin
google dan araştırabilirsin
badem yağının falan içine kırıp bundan sonra saçlarınınz zarar görmesini engelleyebilirsin.
daha az zarar görürür düzleştirici gibi işmelerden :teselli:

Zaten artık hiç düzleşltirici kullanmıyorum aslında 2 3 yıldır kullanıyorum ama nedense bu kadar yıpranma 1 2 ay içinde oluverdi önceden yoktu.. Badem yağı zaten kullanıyorum canım sitede o kadar çok saç kremi,serum falan adı geçmiş ki hapsini denemedk imkansız:KK43:

bende senın gıbıyım kardessss,sureklı bakım yapıom,en son kuafor onerdı,bc die bi marka kuaforlerde satılıo,sisesi 55 milyonnn kullan fayda saglıyor:)

hc olamsın canım hep onun adı geçiyor da ama fiyatı .çok geldi ya nasıl bir fayda sağladı sana?o beyazlıklar daha makul bir hal almıştır umarım

bnde kuaförümden saç bakım onarım kremi aldım önce onla saçımı dururuyorum birde kuaförümün yine bana vermş olduğu saç serumunu kullanıyorum uçlarına baya ışıl ışıl oldu saçlarım kırıkta yok artık saç bakım onarım kremini 20ye aldım serumuda 15e

bnde kuaförümden saç bakım onarım kremi aldım önce onla saçımı dururuyorum birde kuaförümün yine bana vermş olduğu saç serumunu kullanıyorum uçlarına baya ışıl ışıl oldu saçlarım kırıkta yok artık saç bakım onarım kremini 20ye aldım serumuda 15e

cnm markasını yazabılır mısın onun??

Onlar bi ürünle düzelmez noktanın başladığı yerden kestir serumlarla saç bakımıyla kurtarabilirsin saçlarını.Kesnilikle noktalı yerlerden kopar düzelmez elini attığın anda çıt diye kopar ordan

X