Avon ve Oriflame ürünleri hakkında kullanıcı tecrübeleri

elif benımle ırtıbata gecebılırsın ben bu konuda sana özel mesajda yollamıstım dönersen ben ılgılenırım

bütün sayfaları okuyamadım ama, avon ve oriflame artı amway gibi markalar sağlık bakanlığı değil tarım bakanlığı onaylılar. bu da demektirki sağlık bakanlığının onayı için gerekli koşulları yerine getirmiyorlar. bu durumda bu markaları kullanmaya devam etmek ne derece mantıklı bilemem

Canım benim avon sağlık bakanlığından onaylı.

Temsilcimize Avon Ürünleri'nin Mart 2005'e kadar 23 Şubat 1994 tarihli 3977 sayılı kanun hükmünce tüm kozmetik ürünleri Sağlik Bakanliği'nin ön izni ile ithal edildiği ve Avon Kozmetik Ürünleri de tüm ürünlerinin ithalat izinlerini Yonetmelik gereğince Sağlık Bakanlığı’ndan almaktaydı.
24 Mart 2005 tarihli ve 5324 sayılı yeni Kozmetik Kanunu ile Sağlık Bakanlığı uygulaması değişmiş ve ön izin sistemi yerine pazar içi denetim sistemi Yürürlüğ’e girmistir. Yönetmelik, Avrupa Birligi Yönetmelikleri ile harmonizasyon amacı ile değiştirilmiştir. Yürürlükte olan yeni uygulama gereğince Sağlık Bakanlığı bünyesinde yer alan İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü ve Refik Saydam Hıfzısıhha Merkezi dikkatine ürünü pazara sunmadan önce prosedürlere uygun olarak bildirimi yapilmaktadir. Sağlık Bakanlığı, piyasadaki kozmetik ürünlerin güvenliğini gerekli gördüğü durumlarda yaptığı yerinde denetimlerle kontrol ettiği bilgisi verilmiştir.
Alıntıdır

Son düzenleme:
Hem avon temsilciliği yapmış hemde oriflame temsilciliği yapan biri olaraktan kesinlikte oriflame diyorum.oriflame ürünleri avona göre az da olsa biraz daha fiyatı yüksek oluyor ama içeriği bitkisel ürünler o yüzden oriflame tavsiye ediyorum .avonunda çok hoş ürünleri var ama kremleri cilt ürünleri haricinde ama oriflme öle değil losyonları kremleri bitkisel ürünler ve sorun yaşayan bir arkadaşıma rastlamadım ben kendimde kullanıyorm özellikle pudraları losyonları çok güzel herkesede tavsiye ederim.yeni parfümlerinin kokusuda çok hoş :KK61:

Hem avon temsilciliği yapmış hemde oriflame temsilciliği yapan biri olaraktan kesinlikte oriflame diyorum.oriflame ürünleri avona göre az da olsa biraz daha fiyatı yüksek oluyor ama içeriği bitkisel ürünler o yüzden oriflame tavsiye ediyorum .avonunda çok hoş ürünleri var ama kremleri cilt ürünleri haricinde ama oriflme öle değil losyonları kremleri bitkisel ürünler ve sorun yaşayan bir arkadaşıma rastlamadım ben kendimde kullanıyorm özellikle pudraları losyonları çok güzel herkesede tavsiye ederim.yeni parfümlerinin kokusuda çok hoş :KK61:

katılıyorum sana canım bende orıflame takım lıderıyım.urunlerını kullananlar cok memnun.urunlerı %100 bıtkısel parfumlerı alkol ıcermıyo.hıcbır urunu hayvanlar uzerınde test edılmıyo.bende her zaman ıcın orıflame dıyorum.

Ben de daha önce Avon çok kullandım. Yüz kremi, peelingi sivilce giderici maske ve jeli, göz kalemler memnun kalmadığım ürünler. Anti ageing kremleri kayın valideme allerji yaptı. Bende de işe yaramadı. Ama annemde sorun çıkmadı. Oriflame daha profesyonel diye duydum. Hatta çatlak kremi ve karın sıkılaştırıcı kremi işe yarıyormuş diye duydum. Şu an araştırıyorum. Bu ürünleri kullanan var mı?
Bir de masaj aleti var. Yüz ve vücutta kullanılıyormuş. Malum yüz sarkmasını engellemek için masaj öneriyorlar. Çatlaklar için de yine masaj gerekiyor. Bundan almayı düşünüyorum. Nette Oriflame ürünleri satan kişiler var birsürü. Kullanan varsa iyi ya da kötü cevap verirse çok makbule geçer.

kızlar bence her ıkı markayıda kullanmayın.bazen arkadaslarım kataloglarını getırıyor komık rakamlara urun satıyorlar.kırısıklık kremı sızce 20 30 tl olabılırmı yada bır rımel nasıl 10 tl olabılır.bu yuzden ucuz etın yahnısı yavan olur lafını unutmayın eger gercekten bır urun kullanmanız gerektıgını dusunuyosanız fıyatı daha yuksekte olsa kalıtelı urunler edının.ornegın avondan bır el kremı alıp gunde 3 4 defa elınızı bol bol kremlıcenıze eczanenızden kalıtelı bır urunu-belkı avonun 3 4 katı fıyatlı- sadece aksamları uyumadan once kullanmanız cok daha mantıklı.hem boyle kalıtelı urunlerın kullanım suresı cok cok daha uzun oluyor.burda okuduklarımada cok sasırdım acıkcası herhangı bır doktor tavsıye etmeden kataloga bakarak nasıl sıvılce kremlerı, kırısık gıderıcı kremler kullanabılıyosunuz.cogumuzun sıgortası vardır dıye dusunuyorum cok kucuk bır fark odeyerek ıstedıgınız hastanede en ıyı cıldıyecılere gorunerek onların tavsıye ettıgı guvenılır markaları kullanabılırsınız ınanın bu yontem uzun vadede hem butcenız hemde cıldınız ıcın cok daha faydalı:KK34:

Son düzenleme:
slm 6 yıl gibi bi süre avon temsilciliği yaptım ekibimi kurmuştum fakat markadan ve ürünlerinden kaynaklanmayan bazı problemler yüzünden bıraktım 2 yıl önce geçen zaman içinde her kadın gibi bakımlı olma ihtiyacı duyduğumdan diğer markaları iyice araştırma fırsatım oldu kafasında soru işareti olanlar için söylüyorum yaklaşık 1 yıldır orıflame ürünlerini kullanıyorum şunu garanti edebilirimki bütün ailemde gönül rahatlığıyla kullanıyo ürünleri satın alırken hangi marka olursa olsun konusunda uzman olanlardan cilt tipinize ve yaşınıza uygun olan ürünleri almanızı tavsiye ederim hiçbir eğitim verilmeden eline katalok verilip hadi sat diye sahaya sürülen bilgi eksikliği olan ürünlerini tanımayanlardan alışveriş yaparken biliçli davranın sırf arkadaş hatrına size uygun olmayan ürünleri satın almayın hem size hem paranıza yazık Orıflame ürünlerini piyasadaki diğer muadil ürünlerden ayıran özelliği kesinlikle kalitesi hem güzel görünmek hem para kazanmak hemde çoook eğlenmek için Oriflame...

arkadaslar 23 yasındayım karma bır cıldım var bunun ıcın oriflamedan karma cıltler ıcn tum yas gurubuna uygun krem aldım gece gunduz için bana yardım edın kullanmalımıyım bunları aklım cok karıstı lutfen cevap verın.dogal olarak cıldım nasıl nemlendırebılırım.bırde gul suyu gıbı gul kolanyası cılde faydalımı?

cilt tipini karma olduğunu biliyorsanki bu dönem içinde farklılık gösterebilir optımals matte touch jel kremi tavsiye ederim gündüzü ve gecesi var gündüz kremini sabahları makyaj yapmadan önce kullanabilirsin gece kremide cilt geceleri yenilendiğinden etkili oluyor

Oriflame ürünleri çok güzel 3 senedir kullanıyorum cilt ürünleride gerçekten işe yarıyor tavsiye ederim.. Üstelik avondan daha kaliteli ve natürel..

ben her ikisinide kullandım hatta oriflame satıyorum

AVOn: avon çok ucuz fakat krem.fondeten cildi bozuyor ve bir kaç parfüm hariç kalıcı bir kokusu yok ve göz kalemleri bulandırıyor onun haricinde avondan dudak balmları ve rujlar aldım onlardan memnunum ve ıslak saça uygulunan saç kremini devamlı alıyorum ondanda memnunum avon katoloğunda görünen takılar göründüğü kadar parlak gelmiyor ama dediğim gibi çok ucuz

ORİFLAME: oriflame'de parfümleri kalıcı fondeten ve kremlerinden daha hiç şikayet almadım ama fondeten boyutları küçük oriflame'nin pahalı olmasının nedeni ise satış temsilcisine kazandırmak. ama şimdiye kadar dediğim gibi hiç bir üründen şikayet gelmedi göz kalemide çok fazla sattım ve memnunlar

arkadaslar 23 yasındayım karma bır cıldım var bunun ıcın oriflamedan karma cıltler ıcn tum yas gurubuna uygun krem aldım gece gunduz için bana yardım edın kullanmalımıyım bunları aklım cok karıstı lutfen cevap verın.dogal olarak cıldım nasıl nemlendırebılırım.bırde gul suyu gıbı gul kolanyası cılde faydalımı?

gül suyunu çok kullandım halada annem kullanır hatta kil ile beraber kullanmıştım yüzüme çok bakarım yüzümde hiç bişey olmamasına rağmen daha fondeten hiç sürmedim gül suyu yumuşak yapıyor ama mutlaka son kullanma tarihine bak :KK53: ben bakamdan sürmüştüm vede bayağı geçmiş yüzümü kuruttuydu.
ürüne gelince bence denemeni tavsiye ederim baktın olumsuz bişey oluyorsa bırak ama olcağını sanmıyorum :KK34:

daha öncesinde avon kullanıyordum ama son zamanlarda makyaj malzemeleri çok kalitesiz olunca orflameye geçtim hatta satış temsilcisi oldum ama gelen ürünleri görünce şok oldum resmen minicik ve siparişte illa bişey eksik şikayette bulununcada birdahaki siparişte gelir diyorlar ama unutulup gidiyor yani anlayacağınız en iyisi kozmetik dükkanlarından gidip görüp almak siparişler hayal kırıklığına uğratıyor insanı

X