Çocuk Hastalıkları bebeğim dişini gıcırdatıyor neden sizce?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

gamzeozs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2008
49
1
merhaba arkadaşlar. 8 aylık bebeğim var üstten dişi çıktı. alttan da çok az çıkmış. iki gündür dişlerini gıcırdatıyor. dikkatini başka şeylere çekmeye çalısıyorum ama vazgeçmiyor. neden sizce? bir fikri olan varsa benimle paylaşırsa çok sevineceğim. çok telaşlanıyorum. aceba psikolojik bir durum mu? 1 hafta önce işe başladım aceba bu mu psikolojisini etkiledi? Lütfen aynı durumları yasayan veya fikri olan varsa benimle paylaşsın.

canım tahmin ediyorumki yeni gıcırdatmaya başlamıştır
yaklaşık 1 hafta kadar sürüyor
dişlerinin birbirine değmesini değişik buluyorlarmış,o sebeple,keşif yani bu

benim bebeğimde dişlerini gıceırdatıyor.ne yaptımsa vazgeçiremedim.son dönem gördüğüm şey ben yapma oğlum dedikçe ısrarla yapıyor.bende çözmüş değilim.

inşallah geçer ayset. dikkatini dagıtmaya ugrasıyoruz ama o zaman daha fazla yapıyor. dişlerine zarar verecek dıye korkuyorum. kıtır kıtır ses çıkartıyor.inşallah geçer

Oğlumunda diş gıcırdatma gece uyurken vardı. Doktorumuz tahlil yaptırmıştı. Dışkıda ki kurt da yaparmış bilginize...

:emir_bebek::ecrin_bebek::nazar:

Merhaba,benim 8 aylık kızımda birkaçgündür ara ara dişlerini gıcırdatıyor.altta 2 üstte 1 dişi var.yorumlara göre bende keşif yaptıklarını düşünüyorum,uzun süre yapmadığı için dur yapma demiyorum sadece izliyorum şimdilik:)

Bu konunun iki alternatifi vardır.
Eğer uymumadığı zaman yaparsa, bebeğiniz dişleri bir birine sürtüreler çıkartı sesten
hoşnamış ve doğal olarak keşif amaçla bir süre daha yapacaktır. Bir zaman sonra azalıp kaybolacaktır. Merkatemeyiniz dişlere zarar vermez.

Ama bebeğin uyurken dişlerini gıcordatıyorsa, muhtemelen barsak parazitleri vardır.
Doktora götürün ve koprokultur (gaita kulturu) yapılması talep etiniz.
Sonuçu negatif çıksa bile doktorunuzdan bu konuda daha geniş bir araştırma yapmasını talep ediniz.
(Yurtdışında, gaitada parazit çıkmaması durumunda sabah erkende bebek kaka yapmadan, doktoru bebeğin poposunu özel bir kağıt ile siler. O kağıtı incelemeye alınır ve eğer parazit varsa, parazit yumurtaları kağıt üzerinde görünür. Türkiyede bu yöntem var mı yok mu bilmiyorum ama olmalıdır.)

Bebeğinize öpüçükler

Merhaba,benim 8 aylık kızımda birkaçgündür ara ara dişlerini gıcırdatıyor.altta 2 üstte 1 dişi var.yorumlara göre bende keşif yaptıklarını düşünüyorum,uzun süre yapmadığı için dur yapma demiyorum sadece izliyorum şimdilik:)

kızım 1 yaşında ve 9 aylıktan itibaren ara ara dişlerini gıcırdatıyor.bende senin gibi hiç müdahale etmiyorum zaten bir süre sonra bırakıyor sanırım hoşuna gidiyor çıkan ses ve haklısın keşif yapıyor olabilirler küçük kaşifler:KK9:

merhaba arkadaşlar. 8 aylık bebeğim var üstten dişi çıktı. alttan da çok az çıkmış. iki gündür dişlerini gıcırdatıyor. dikkatini başka şeylere çekmeye çalısıyorum ama vazgeçmiyor. neden sizce? bir fikri olan varsa benimle paylaşırsa çok sevineceğim. çok telaşlanıyorum. aceba psikolojik bir durum mu? 1 hafta önce işe başladım aceba bu mu psikolojisini etkiledi? Lütfen aynı durumları yasayan veya fikri olan varsa benimle paylaşsın.

ben bagirsak bakterilerinden dolayi oldugunu duymustum. ama yine de bilemiyce. doktora gösterirseniz daha iyi olur.

Daha dişlkeri yeni çıktıysa eğleniyordur çıkan sesten. Benim oğlum da yaptı üst dişleri çıkınca. Alt dişi üstü dişe vurma oyunu işte. :)) Her oyun gibi bundan da sıkılıyorlar bir iki hafta sonra. Hatta benimki o ara bardaktan birşeyler içme delisi olmuştu, çünkü dişlerini bardağa çarpmaktan da çok hoşlanıyordu.
8 aylık bebekte diş gıcırdatma psikolojik kökenli olmaz.
Parazit meselesi ise sonra düşünülecek birşey. Zaten ikisi farklı olur. Siz bakınca anlarsınız oyun mu oynadığını yoksa parazit dolayısıyla mı dişini sıktığını. Yüz ifadesinden belli olur.

Son düzenleme:
Benimki de feci gıcırdatıyor dişlerini.Şimdi 2.5 yaşında,ve tüm dişleri çıkmış durumda.Daha önce 1 yaşındayken yapıyordu,bir süre yaptı sonra vazgeçti.Son zamanlarda yine başladı 10 gündür filan.sebebini anlayamadık bizde.yalnız baya yüksek ses çıkıyor,diğer odadan duyulabiliyor sesi.uyurken hiç yapmıyor çok şükür

arkadaşlar benm oğlum 9 aylık yaklaşık 1 haftadır dişlerini gıcırtdatıyor altta2 üstte 1dişi var yeni çıkmaya başladı dişleri oğlum arada bir dişlerini gıcırdatıyor ama bunu uyanıkken yapıyor yazdıklarınızı okuduğuma göre önemli bişi diil keşif amaçlıymış daha neler görcez bakalım

Benim kizimda 9 aylık . 2 gundur dişlerini gicirdatiyor. Sıkıyor kendini bunu yaparken de. İnş önemli bir sorun yoktur keşif amaçlıdır:KK43:

Benimki de feci gıcırdatıyor dişlerini.Şimdi 2.5 yaşında,ve tüm dişleri çıkmış durumda.Daha önce 1 yaşındayken yapıyordu,bir süre yaptı sonra vazgeçti.Son zamanlarda yine başladı 10 gündür filan.sebebini anlayamadık bizde.yalnız baya yüksek ses çıkıyor,diğer odadan duyulabiliyor sesi.uyurken hiç yapmıyor çok şükür
Konunun ve cevabınızın üzerinden çok geçmiş ama size danışmak istedim benimde kızım 9 aylıktan beri diş gıcırdatıyor şuan 20 aylık dediğiniz gibi diğer odadan duyulacak kadar fazla sıkıyor uyurken hiç yapmıyor sizin ne zaman geçti yapabileceğimiz bir şey var mı inşallah sorumu görürsünüz

X