Börekler Ispanaklı Arnavut Böreği (resimli)

Hamuru kendin actigin zaman, bosnak böregi gibi mi aciyoruz? Yani yag ile? Yani Carsaf böregi gibi, yoksa oklava ile mi ? akannehir
biraz geç oldu anca gördüm canım evet hamurla yaparken tatlı tabagı kadar açıyoruz bezeleri aralarını yağlayıp çekiştiriyoruz büyüyor tabi sonra da tepsiye yerleştiriyoruz..

bunun patetesliside olurmu acaba..
hiç denemedim canım denersem koyarım buraya kaydirigubbakcemile3

canım ellerine sağlık.ne kadar da güzel gözüküyor.bir daha ki buluşmada tadına da bakmak isterim haberin olsun tatlım.cokacimcoook :eek: kaydirigubbakcemile5 kaydirigubbakcemile3 opuyorumnanaktan

canım ellerine sağlık.ne kadar da güzel gözüküyor.bir daha ki buluşmada tadına da bakmak isterim haberin olsun tatlım.cokacimcoook :eek: kaydirigubbakcemile5 kaydirigubbakcemile3 opuyorumnanaktan

sen yeter ki iste burfurcum aşkolsun opuyorumnanaktan

canım sonunda dün akşam yaptım
ve söz verdiğim gibi resimde çektim zemuszemus
paylaşımın için çok teşekkürler opuyorumnanaktan

Eklentiler

• $Fotoğraf 0340.jpg
    $Fotoğraf 0340.jpg
    11,2 KB · Görüntüleme: 126
  • $Fotoğraf 0342.jpg
    $Fotoğraf 0342.jpg
    10,5 KB · Görüntüleme: 136
  • $Fotoğraf 0345.jpg
    $Fotoğraf 0345.jpg
    14,2 KB · Görüntüleme: 134
aa çok sevindim eklemenee. hakatten de fotolar çok güzel görünüyor cokacimcoook eline sağlık canım opuyorumnanaktan

arkadaşım ellerine sağlık sana zahmet ama bana bunun hamurunun tam olarak nasıl yapıldığını tarifini anlatırsan memnun olurumcokacimcoook

canım çekti ellerine sağlık
i yoğurtlu ıspanaklı börek hiç bilmiyordum sayende öğrendim yerimseniben

arkadaşım ellerine sağlık sana zahmet ama bana bunun hamurunun tam olarak nasıl yapıldığını tarifini anlatırsan memnun olurumcokacimcoook

yufka değil hamurla yapacaksın sanırım..
hamuru klasik un, su, tuz dan oluşuyor artık ne kadar yapmak istersen ona göre ayarlayabilirsin unun miktarını. kulak memesi olacak şekilde de su eklersin. sonra da tuz işte. bilindik hamur..

hamurları bezelere bölüyorsun. mesela 8 beze yaptın diyelim. ayrı ayrı kücük kücük acıyorsun hepsini. her birinin aralarını yağlayarak 4 tanesini üst üste koyuyorsun ve çekiştirip tepsi büyüklüğüne getiriyorsun. yağladığın tepsiye yerleştirip ıspanaklı malzemeyi yerleştiriyorsun. kalan 4 bezeyi de aynı şekilde yaptıktan sonra üzerine yerleştirip fırına veriyorsun.

umarım anlatabilmişimdir..

of of gördüklerim karsisinda dehsete ugruyom,nasil güzel bi görüntü simdi olsa tepsinin yarisini yerdim,

cokacimcoook

eline saglik..

ayyy ispanaklı börek canavarıyım resmen ya. eline-koluna-tarifine sağlık.

aferim kız,çok şükür buzlukta var ıspanak ,bügün yaparım ,ellerine sağılık ve teşekürle :KK3::KK3: .

X