Kilo Çizelgesi Nasıl Yapılır?

seaBahAR

Nosce Te İpsum
Pro Üye
13 Nisan 2007
15.555
36.069
KıLO ÇıZELGESıNı NASIL YAPABıLıRSıNıZ?

Arkadaşlar, birkaç yerde kilo çizelgesi yapmak için yardım rica eden arkadaşlara rastladım. Sanırım en iyisi bununla ilgili bir başlık açmak. Hepinize kolay gelsin, dilerim yardımcı olur.

Öncelikle, aşağıda verdiğim bilgilerin "tickerfactory.com" sitesinde yer alan çizelge için olduğunu belirtmeliyim.

1) Link Silinmiştir.
2) Açılan sayfanın altına doğru kategorileri göreceksiniz. Buradan weight loss bölümünü tıklayın.
3) Karşınıza toplam 13 sayfalık kilo çizelge çubuğu seçenekleri çıkacak. Sayfa numaralarını tıklayarak, ilgili sayfaya gidebilir ve size sunulmuş olan seçeneklerden birini seçebilirsiniz.
4) Çizelge çubuğunuzu seçtikten sonra (şekillerin yanındaki yuvarlaklara mouse ile tick koyacaksınız) Next tuşuna basarak ilerleyin.
5) Şimdi karşınıza yine bir çok sayfalı seçenekler çıkıyor. Bu kez çubuk kaydırıcısını seçeceksiniz. Yani kilonuzun çizelge üzerindeki hareketini gösterecek olan ikonu. Toplam 7 sayfada çeşitli seçenekler sizi bekliyor. Buradaki seçiminizi de yaptıktan sonra yeniden Next tuşuna basın.
6) Figüratif seçimleriniz bitti ve şimdi sıra form doldurmada...
7) Formun passsword / pin bölümünde şifrenizi oluşturun.
8) Şifre seçiminden sonra, formu doldururken aşağıdaki yönergeleri izleyin:
track bölümü için : weight seçilecek
weight units: kilogram seçilecek
your target : hedef kilonu yaz
your starting : başlangıç kilonu yaz
your current : geçerli kilonu (bugünkü kilonu) yaz
weight date : tarihi ay/gün/yıl formatında yazılacak
height unit : Metric S.I. seçilecek (bu şekilde yaptığında beden/kitle endeksin de çizelgede yer alır)
your height : Boy yazılacak. Mesela 1.65 sen ilk kutucuğa 1, ikinci kutucuğa 65yazmalısın. Kutucukların yanında m, ve cm göründüğünden emin ol.​
9) Formu doldurman bittikten sonra Next tuşuna bas.
10) Seçiminle oluşan çizelgen karşında!!! Şimdi sıra geldi çizelgeni, KK de imzana yapıştırmaya..
11) Çizelgenin altında çeşitli biçimlerde adres tipleri yer alır. Bunlardan urlile başlayanı, yani ilk kutucukta yer alanı ctrl+copy yaparak kopyala ve kontrol panelinde yer alan imza ayarlarındaki alana ctrl+paste yaparak yapıştır.
Ancak bu esnada çok dikkatli olmalısın. En sık hataya bu aşamada rastlıyorum. Adresin tamamını kopyalayamayan arkadaşlar, kilo çizelgelerine kavuşamıyorlar. Adresi kopyalarken url ile başlayıp url ile bittiğine, adresin olduğu kutucuğa bakarken en alt satıra kadar baktığına lütfen emin ol.

ıyilikler, a.s.

***** ÖNEMLı AÇIKLAMA ******

YENı FORMAT

ÇıZELGEYı OLUŞTURMA ŞEKLıNDE BıR DEĞıŞıKLıK YOK, ANCAK OLUŞTURDUĞUMUZ ÇıZELGEYı KK DAKı AYARLARIMIZA EKLEME FORMATI DEĞıŞTı.
YENı FORMAT ıÇıN; LÜTFEN AŞAĞIDAKı MESAJLARI OKUYUNUZ.

ÇıZELGE BıLGıNıZDE DEĞıŞıKLıK OLDUĞUNDA ıSE; ÇıZELGENıZı ıLK BAŞTAN OLUŞTURMALISINIZ.

1- Yeni formata göre yazılı açıklama

Link Silinmiştir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Link Silinmiştir.

Buraya tıklayıp girin,karşınıza aşağıdaki sayfa çıkacak.Oradan herhangi birini seçip nexti tıklayın...

417465.jpg

İkinci sayfadan da birini seçin tekrar nexti tıklayın...

417468.jpg

üçüncü sayfadaki istenilen bilgileri de girin,oraya elimden geldiği kadar açıklamasını yazdım ona göre yapabilirsiniz:1yes2:

417470.jpg

Tekrar nexti tıklayıp son aşamayı yapacağız:1yes2:
Resimde
bbCode yazan yerin en üstündeki http ile başlayan kodun tamamını kopyalayıp Kontrol Panelinizden Signatür Ayarlarınıza girip imza bölümüne yapıştırın ve imzayı kaydeti tıklayın.

417474.jpg

İnşaallah yapamayan arkadaşlarımın işine yarar...

Kızlar size çook basit, yapabileceğiniz yeni bir çizelge buldum.Bunu mutlaka başaracaksınız şifre (pin) falanda istemiyor:1yes2:

Link Silinmiştir.

Burayı tıkladığınızda ilk çıkan sayfadan istediğiniz herhangi birini şaretleyin ve alttaki weiter butonunu tıklayın.İkinci sayfadan da birini seçin,yine weiteri tıklayın.
Startgewicht : Diyete başladığınız kg yazın

momentanes Gewicht :Şimdiki kg yazın

Zielgewicht :Ulaşmak istediğiniz kg yazın

Werte übernehmen und ticker erzeugen yazan yere tıklayın ve
[url=http://diaet.abnehmen-forum diye başlayan yeri tamamen kopyalayıp signatürünüze yani imza alanınıza yapıştırın.Bittii:1yes2:
Bu çizelgenin yapımı çok basit herkesin başarabileceğine eminim.
Yinede yapamayan olursa takıldıkları yerde yardım edebilirim:1yes2:

arkadaslar ben size bu konuyu kolay bişekilde anlatayım inş. yardımcı olabilişrim bende zor basardım....öncelikle;... bu sayfaya girin...karsınıza çıkan sayfada
WEİGHT LOSS:agırlık kaybetme
SAVİNGS TİCKER:birikmiş para
WEDDİNG:nikah
PREGNANCY:gebelik
BİRTHDAY:dogumgünü
BABY AND CHİLD AGE:bebeginizin ve cocugunuzun yası
ANNİVERSARY:yıldönümü
bunlardan istediğiniz takvimi olusturun ve en son sayfaya geldiniz karsınıza bbcode yzan bi yer cıktı (en cok burada takılıyorsunuz dimia.s)burada yazan adresin tamamını KOPYALAMIYORUZ sadece azını yani bbcode şu şekilde bitiyorya siz sadece
COLOR]

HATIRLATMA

Az önce kendi ayarlarımda denedim, herhangi bir problem yok.
Sistem işliyor. yerimseniben

Çizelgenizi, yukarıda önerilen 2 ayrı yöntemden birini kullanarak oluşturun. İmzanıza eklemek için de aşağıdaki linkleri okuyun lütfen.

1- Yeni formata göre yazılı açıklama

http://www.kadinlarkulubu.com/showpost.php?p=2003915&postcount=7

2- Yeni formata göre resimli açıklama

arkadaşlar nedense kilo werdiimizde tabloyu nasıl deişecemizi kimse sölemi:eek:klava: ben kendim keşf ettim we anlatiim bu kontrol panlimizde kilo çizelgesini eklddimiz yerdeki adreste ilkönce hangi kiloda oldumuz sonra şuanki kilomuz we ensonda ulaşmak istediimiz kilo yazıo ya şuan ki kliomuz olan rakamı deiştriouz yani panlden mesala 55 yazıosa ortadaki rakam hangi kiloya ulaştıysanız 55i silin 54 yapın buakadr hadi kolay gelsin:içelim:

tamam bunu yaptım ama değiştirmek istediğimde önceden oluşturduğum sayfaya nasıl giricem? baştan mı oluşturucam? bi şifre aldık onu nerde kullanıcaz?

cizelgeyi olurşturduğum sayfayı ben sık kullanılanlara ekledim.değiştirmek istediğimde ordan açıp şifeyi girip gerekli düzelmeyi yapıyorum böylece buraya eklemiş olduğun çizelge otomatik olarak düzenlenmiş oluyo.yani düzenlemeyi yapabilmen için oluşturduğun sayfayı saklaman şart.

Kızlar size çook basit, yapabileceğiniz yeni bir çizelge buldum.Bunu mutlaka başaracaksınız şifre (pin) falanda istemiyor:1yes2:

Burayı tıkladığınızda ilk çıkan sayfadan istediğiniz herhangi birini şaretleyin ve alttaki weiter butonunu tıklayın.İkinci sayfadan da birini seçin,yine weiteri tıklayın.

bunu yaptım başardım

Abnehmen und euren Erfolg sehen

mrblar sonuna kadar yaptım ama kopyaladıgımı nereye yapıştıracagımı anlamadım yerini gösterebilirseniz ve yardım ederseniz sevinirim teşekkürler şimdiden

arkadaşlar kopyaladığım şeyi nereye yapıştıracam anlayamadım yardımcı olurmusunuz signyatür veya imza kısmına diyorsunuzda orası neresi:gitme:senağlama

Kullanıcı Paneli'ni tıkla, profil düzenleme sayfasına geç, orada en altlarda bir yerlerde yeri var görürsün.

cnm ya aynen dediğin gibi yaptım ama şöyle bir şey çıktı

BU ALANDAKı ÇıZELGE YAZILIMINIZ ÖNGÖRÜLEN FORMATTA DEĞıL

ANLAMADIM NE DEDıĞıNı BEN BU ıŞı BAŞARAMAYACAĞIM
ıLGıN ıÇıN TEŞEKKÜRLER

cnm ya aynen dediğin gibi yaptım ama şöyle bir şey çıktı

BU ALANDAKİ ÇİZELGE YAZILIMINIZ ÖNGÖRÜLEN FORMATTA DEĞİL

ANLAMADIM NE DEDİĞİNİ BEN BU İŞİ BAŞARAMAYACAĞIM
İLGİN İÇİN TEŞEKKÜRLER

Der o öyle, bana da çok demişti, bak:
Aynı sorunu ben de yaşıyorum, ne yaptıysam olmadı. İmzası olan biri bir el atsa çok makbule geçecek.

Vallahi olmuyor. Aynen işte html kod kısmındaki http ile başlayıp png ilen biten satırı koyuyorum, sistem kabul etmiyor...

Sonra denedim, sonuç:
Ben eskiden denemiştim olmadı, şimdi ise oldu, aynı şeyi denedim halbuki. Zannedersem belli miktar mesaj göndermiş olmakla ilgili. Özel mesaj gönderebilme hakkı kazanmak konusunda olduğu gibi.

Yani biraz zaman geçsin, sen forumda biraz daha aktif ol, bir daha denediğinde olacaktır.

cnm çok teşekkürler kaç gündür uğraşıyorum olmuyor kendime kızmaya başlamıştım dediğin gibi biraz bekleyim yine olmazsa ozaman yine yardım isterim çok sağol

cnm çok teşekkürler kaç gündür uğraşıyorum olmuyor kendime kızmaya başlamıştım dediğin gibi biraz bekleyim yine olmazsa ozaman yine yardım isterim çok sağol

Ricâ ederim yahu, ne demek.. Ben de bayağı inatlaşmıştım, bir sürü farklı siteden falan denemiştim olmamıştı, sinir basmıştı. Sonra yaptığımda ilk seferde oldu.

Birebir âlâkası var mı bilmiyorum ama forumdaki mesaj sayın 50'yi geçince tekrar dene derim.

X