kolay hamile kalmak için neler yapılmalı

paylaxsxxixm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2007
154
0
slm arkadaslar ben 8 aylık evliyim ve bir bebek istiyoruz ama hala zafere ulasamadık.Kısa sürede hamile kalabilmek için neler yapılmalı :emir_bebek:
:1no2:

arkadaşım öncelikle konuyu yalnış yerde açmışsın yeri burası degil mod arkadaşlar taşırlar zaten ,saglık , gebelik bölümlerinde sorunun cevabı vardır.

arkadaşlar ben 2.çocuk için aylardır korunmuyorum hatta ovulasyon takibi yapıyorum ama nafile.doğurganlığı artırmanın ya da hamile kalmanın bi püf noktası varmıydı???

Bence Gelmek Istediği Zaman Gelirrr...arayi çok Açtiysan Biraz Zor Oluyomuş Onu Biliyorum.kardeşimle Aramda 7 Yaş Var Kardeşim Birazzor Olmuş Meselaaa

Bide Adetin 30 Gün Ise Mesela 15. Günü Beraber Ol.28 Günde Bir Ise 14. Gün Birlikte Ol Derim..BİDE 2 GÜN ARA VERMEK LAZIM YANİ HER GÜN OLUNCA SPERM KALİTESİ DÜŞEBİLİRR

yumurtlama dönemleri kişiden kişiye çok fark ediyo bir kadın doğum doktoruna gidip bu konuda yardım alabilirsin bide ben ikinci bebişi düşününce doktorum bana ilişkiden sonra hemen ayağa kalkma 3 5 dak yatakta uzan demişti bide aşırı sıcak suda yıkanmak yumurtlamada problem yaratıyor ve erkek sperm sayısını düşürüyormuş bunu bana bir prof doktor söyledi bence kulak ardı etme

Ben bir internet sitesinde, son adet tarihinin ilk gununden itibaren 12.gun, 14.gun ve 16. gun iliskiye girilirse gebe kalma sansi artiyor diye okumustum. Ayrica iliskiye girdikten sonra kalcanin altina cok yuksek olmayan bir yastik koymak ve yaklasik 30dk 1 saat uzanmak ise yariyormus diye okudum.

:) Evet. Bence de kafaya takmamak lazim. Ben korunmayi biraktigimiz ilk gunden beri hamileyim, ay midem bulandi, ay bu ay regl belirtileri gostermiyorum, kokulara tepki vermeye basladim falan diye hamile moduna giriyorum. Sonra regl gunum geldiginde dua ediyorum regl olmayayim diye, surekli tuvalete gidip bakiyorum. Sonra regl oluyorum, once agliyorum, sonra hersey bastan basliyor regl bitince. Internette surekli gebelikle ilgili sitelere bakiyorum, gunleri sayiyorum. Ama gercekten de oluruna birakmak lazim. Ustune dusunce olmuyor. Kendileri gelmek isteyene kadar bekleyecegiz.

arkadaşlar bende aylardır her adet olduğumda resmen depresyona giriyorum.evden çıkmıyorum kimseyle konuşmak istemiyorum.Ama nereye kadar...heray bu sefer kesin diyorum ama hep boş çıkıyor.stresliyim ve rahatlamak için uğraşıyorum ama nafile.bu ay takmayacağım diyorum OLMUYOOOOR...

arkadaşlar bende aylardır her adet olduğumda resmen depresyona giriyorum.evden çıkmıyorum kimseyle konuşmak istemiyorum.Ama nereye kadar...heray bu sefer kesin diyorum ama hep boş çıkıyor.stresliyim ve rahatlamak için uğraşıyorum ama nafile.bu ay takmayacağım diyorum OLMUYOOOOR...

canım stres yapıp niye kendini üzüyosun bebek sahibi olmak isteyen ailelere doktorların ilk tavsiyesi stresten uzak durdur sen niye böyle yapıyosun istersen bi kadın doğumcuya gidip yardım alabilirsin üzülme her şey olacağına varır zaten

BEN BU AY 10 12 14 16.GÜNLER deneyeceğim bakalım.10.gündeki ilişkinin nedeni 12.gündeki ilişkideki spermlerin 2 günlük olması gerekmesinden.yani 5 günden daha fazla bekleyen spermlerin dölleme yeteneğinin azalması ve belkide kaybolabilmesi..bakalım inşallah tuttururum.bende tutarsa sizlerde denersiniz.

sağlıklı bir çiftin bir ay içinde bebek sahibi olma şansı %20 dir umarım doğru gün ve zamanı tutturursun sende bebişini bir an önce kucağına alırsın

Hic bir ureme problemi olmayan saglikli bir ciftin ilk uc ayda bebek sahibi olma sansi %27ymis, ilk 6 ayda %43 mus. (internetten okudugum kadariyla)

Yani biz sadece o sansli %27 ye ya da %43 e girememis oluyoruz. Olsun denemeye devam. Ben de bu ay. 10 12 14 16 yapacam.

Ayrica burda Ruslar, birlikte olurken kadinin mutlaka asagida olmasi gerektigini, ve istekli olmasi gerektigini soyluyorlar. Istek vucuttaki sivilarin salgilanmasini arttiriyormus bu da gebe kalmayi kolaylastiriyormus.

arkadaşlar ben 2.çocuk için aylardır korunmuyorum hatta ovulasyon takibi yapıyorum ama nafile.doğurganlığı artırmanın ya da hamile kalmanın bi püf noktası varmıydı???

Slm canım, vücudunu hazırlamak için folic plus tablet' ini kullanabilirsin.eczaneden kolaylıkla alabilrsin, tüm doktorlar bunu tavsiye ediyorlar.Ayrıca netten folic plus adını yazıp araştır istersen kendin için ve hamile kalabilmen için biçok faydası var şuan bende kullanıyorum ve asla kilo yapmıyor.:çok üzgünüm: Ayrıca sana ovülasyon test i ile ilgili bişey danışmak istiyorum.Şimdi bu ovülasyon test ini yapmak için siklus dönemim hep farklı ama benim.Bi ay 35 gün, başka bi ay 37 gün, en son olduğum tarihde de 40 gün sürdü. Peki ben şimdi hangi tarihi baz alarak hesaplıycam pek bişey anlamadım da lütfen hemen bilgi verirmisin ACİL .....senağlama

Slm canım, vücudunu hazırlamak için folic plus tablet' ini kullanabilirsin.eczaneden kolaylıkla alabilrsin, tüm doktorlar bunu tavsiye ediyorlar.Ayrıca netten folic plus adını yazıp araştır istersen kendin için ve hamile kalabilmen için biçok faydası var şuan bende kullanıyorum ve asla kilo yapmıyor.:çok üzgünüm: Ayrıca sana ovülasyon test i ile ilgili bişey danışmak istiyorum.Şimdi bu ovülasyon test ini yapmak için siklus dönemim hep farklı ama benim.Bi ay 35 gün, başka bi ay 37 gün, en son olduğum tarihde de 40 gün sürdü. Peki ben şimdi hangi tarihi baz alarak hesaplıycam pek bişey anlamadım da lütfen hemen bilgi verirmisin ACİL .....senağlama
canım ben ovulasyn testi yapmıyorum.adetlerim düzenli olduğu için sadece günleri sayıp takip ediyorum .sanırım senin adet siklusun normalden uzun.ben senin yerinde olsam adet siklusumun 16 18 20 22 24 ve hatta 26.günlerinde ilişkiye girerdim.çünkü biliyorsun her kadın yumurtladıktan yani ovulasyon olduktan 14 gün sonra adet görür.bu tüm kadınlar için geçerlidir.yani sen son adetinde 26.gün yumurtlamışsın.en geç 26.gün olduğunu düşünürsek 16 ve 26 günleri arası senin için uygun bence..

Hic bir ureme problemi olmayan saglikli bir ciftin ilk uc ayda bebek sahibi olma sansi %27ymis, ilk 6 ayda %43 mus. (internetten okudugum kadariyla)

Yani biz sadece o sansli %27 ye ya da %43 e girememis oluyoruz. Olsun denemeye devam. Ben de bu ay. 10 12 14 16 yapacam.

Ayrica burda Ruslar, birlikte olurken kadinin mutlaka asagida olmasi gerektigini, ve istekli olmasi gerektigini soyluyorlar. Istek vucuttaki sivilarin salgilanmasini arttiriyormus bu da gebe kalmayi kolaylastiriyormus.
slm canım.çok haklısın istekli olmak ve hatta orgazm olmakta gerekiyormuş.çünkü orgazm kasılmaları spermlerin kanala doğru ilerlemesini sağlıyormuş .ama böyle günleri sayıp işi rutine bindirince insanda istek filan kalmıyor.böylGörev gibi oluyor malesef.böyle olmasını hiç istemezdim ama..bana katılan yok mu?

:) evet bende aynen oyle dusunuyorum. Surekli hesaplar yapiyorum. Bugun mu yapsak yarin mi , yoksa 10.gune kadar hic yapmasak mi falan diye:) Icimizden geldiginde degil de dogru gun geldiginde iliskiye girmek insanda ne kadar istek birakiyor ki? Niteligi degil niceligi onem kaziniyor hedef anne olmak olunca.

bu yaziyi az once internette buldum, belki ilginizi ceker...

Hamile kalma şansınızı artırmak için neler yapabilirsiniz;

*Ovülasyonun olma ihtimalinin yüksek olduğu adet devrinizin 13. ve 15. günleri arasında ilişkide bulunun. (Bu ancak adetleri 28 günlük düzenli devirler halinde olan kadınlarda şansı artırabilir.)
*İlişkide misyoner pozisyonunu tercih edin. Bu şekilde spermlerin tamamen içerde kalmasını sağlayabilirsiniz.
*Birleşme tamamlandıktan sonra erkeğin 1-2 dakika daha içerde kalmasına dikkat edin.
*Gün aşırı seks yapılması sperm kalitesini ve miktarını artırır.
*Eğer doğum kontrol hapı kullanıyorsanız hapı bıraktıkdan sonra 4-5 ay ovülasyon düzene girmeyebilir. Bu haplar hormonlarla oynayarak yumurtlamayı engeller. Tekrar eski düzeninize dönmeniz zaman alabilir. Bu yüzden moralinizi bozmayın. Ancak teorik olarak hapı bıraktıkdan sonraki adet döneminizde hamile kalabilirsiniz. Bu pratikte gerçekleşmeyebilir.
*Doğum kontrolü için rahim içi araç (spiral) kullanıyorsanız teorik olarak spirali çıkarttığınızdan bir sonraki adet döneminde hamile kalabilirsiniz. Normalde spiral adetin üçüncü veya dördüncü günü çıkarılır. Bu durumda ilk yumurtlama döneminizde hamile kalabilirsiniz. Eğer spiral kullanımı sırasında enfeksiyon olmuşsa bu fallop tüplerine zarar verebilir. Bu durumda kısırlık söz konusu olabilir.
*Yukarıda sayılanların hepsinden önemlisi bunu kafanıza takmamış olmanızdır. Ovülasyonun gerçekleşmesi için vücut ısısı çok önemlidir. Eğer bunu çok fazla kafanıza takıyorsanız vücudunuz ters tepki verecektir. Bilinçaltınız hamile kalmak istemediğizi bile düşünebilir. Bu yüzden kendinizi rahat bırakın ve bebek olayını bir kenara bırakın. Çok kısa bir süre içinde hamile kalacağınızı düşünün ve bunu güvenle bekleyin. Eğer hesaplara dalarsanız endişeyi ve hamile kalamama korkusunu üzerinizden atamazsınız. Unutmayın tüp bebek deneyen ve başarısız olan pek çok çift vazgeçtikten sonra birdenbire bebekleri olacağını öğrenmişlerdir. Düşüncelerinizde olumsuz hiç bir şeye yer vermeden sevgili bebeğinize kavuştuğunuzu hayal edin. Hayatla uzlaşın onunla savaşmayın.

bu yaziyi az once internette buldum, belki ilginizi ceker...

Hamile kalma şansınızı artırmak için neler yapabilirsiniz;

*Ovülasyonun olma ihtimalinin yüksek olduğu adet devrinizin 13. ve 15. günleri arasında ilişkide bulunun. (Bu ancak adetleri 28 günlük düzenli devirler halinde olan kadınlarda şansı artırabilir.)
*İlişkide misyoner pozisyonunu tercih edin. Bu şekilde spermlerin tamamen içerde kalmasını sağlayabilirsiniz.
*Birleşme tamamlandıktan sonra erkeğin 1-2 dakika daha içerde kalmasına dikkat edin.
*Gün aşırı seks yapılması sperm kalitesini ve miktarını artırır.
*Eğer doğum kontrol hapı kullanıyorsanız hapı bıraktıkdan sonra 4-5 ay ovülasyon düzene girmeyebilir. Bu haplar hormonlarla oynayarak yumurtlamayı engeller. Tekrar eski düzeninize dönmeniz zaman alabilir. Bu yüzden moralinizi bozmayın. Ancak teorik olarak hapı bıraktıkdan sonraki adet döneminizde hamile kalabilirsiniz. Bu pratikte gerçekleşmeyebilir.
*Doğum kontrolü için rahim içi araç (spiral) kullanıyorsanız teorik olarak spirali çıkarttığınızdan bir sonraki adet döneminde hamile kalabilirsiniz. Normalde spiral adetin üçüncü veya dördüncü günü çıkarılır. Bu durumda ilk yumurtlama döneminizde hamile kalabilirsiniz. Eğer spiral kullanımı sırasında enfeksiyon olmuşsa bu fallop tüplerine zarar verebilir. Bu durumda kısırlık söz konusu olabilir.
*Yukarıda sayılanların hepsinden önemlisi bunu kafanıza takmamış olmanızdır. Ovülasyonun gerçekleşmesi için vücut ısısı çok önemlidir. Eğer bunu çok fazla kafanıza takıyorsanız vücudunuz ters tepki verecektir. Bilinçaltınız hamile kalmak istemediğizi bile düşünebilir. Bu yüzden kendinizi rahat bırakın ve bebek olayını bir kenara bırakın. Çok kısa bir süre içinde hamile kalacağınızı düşünün ve bunu güvenle bekleyin. Eğer hesaplara dalarsanız endişeyi ve hamile kalamama korkusunu üzerinizden atamazsınız. Unutmayın tüp bebek deneyen ve başarısız olan pek çok çift vazgeçtikten sonra birdenbire bebekleri olacağını öğrenmişlerdir. Düşüncelerinizde olumsuz hiç bir şeye yer vermeden sevgili bebeğinize kavuştuğunuzu hayal edin. Hayatla uzlaşın onunla savaşmayın.
teşekkür ederim canım.ben bunların tümünü aylardır uyguluyorum.tek uygulayamadığım :kafaya takmama meselesi.işte onu birtürlü yapamıyorum.benim tek sorunum bu olsa gerek.ama bu ay ilk aylara göre daha rahatım.içimden bir ses bu ay olacağını söylüyor.hesaplamayacağım diyorum ama bu ayda yine iki arada bir derede internetten ovulasyon hesaplama yaptım.günleri unutayım diyorum ama baktım bi kere unutamıyorum.bugün 12.güünüümmm.unutmalıyııııııım.....

X