Yumurtlama gününde göğüs ağrısı ve kasık ağrısı olur mu?çok merak ediyorum.........

tinkerbell09

herşey güzel olacak...
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2009
7.621
23
40
arkadaşlar yumurtlama dönemim boyunca korunmadık.ama göğüslerimde hassasiyet ve kasıklarımda batma var.daha önc bole olmadım sankı regl olcak gıbı sıs karnım...normal mı yoksa bu ay tutmusmudur:) CADIARZU

arkadaşlar yumurtlama dönemim boyunca korunmadık.ama göğüslerimde hassasiyet ve kasıklarımda batma var.daha önc bole olmadım sankı regl olcak gıbı sıs karnım...normal mı yoksa bu ay tutmusmudur:) CADIARZU

bunlar hamileliğinde gebeliğinde belirtisi olabilir çünkü aynı belirtiler ikisindede var gününe ne kadar var günün geçince hemen bi test yap hamiş olabilirsinopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

hee aklıma gelmişken bu adetimden önce dediğin belirtilerin aynısı bendede oldu ama malesef adet oldum ölede olabilir Allah gönlüne göre versin canım

canım bende ilk defa bu yumurtlama döneminde kasığımda ağrılar oldu ve bebişim tutundu göğüs hassasiyetimde adete yakın dönemde başladı.

arkadaşlar merhaba , benimde yumurtlama günümde kasığımda keskin ağrılar oldu kısa süreli pco hastasıyım ayrıca 2 düşük yaptım , iksindede 6 7 haftalarda düşük oldu kısmet bu gün eşim de gözbebeklerin büyük gebesin diyince adete korku sardı içimi haziran 19 da düşük oldu tüm testlerim yapıldı cesaretim yok üstelik eşim ile kkorunuyorduk yani planlanan bir şey yok adetim 29 ekim ne yapmalıyım ne dersiniz acaba siz olsanız ne yaparsınız şimdiden arkadaşlar teşşekkürler okuduğunuz için herkese Allah yardımcısı olsun tez zamanda bebeklerinizi kucaklarınıza aalmak nasip etsin ayrıca adım aslı ama ben daha bekleyecektim

Evet canım kaşık ağrısı ve göğüslerde şişkinlik ve ağrı yumurtlama olurken oluyor ama kişiden kişiyede değişiyor ben de her ay olur korunmadigim aylar hep yaşadım bunu ve ilk olduğu zamanlar bende hamilelik belirtisi sanmıştım ve hüsrana uğradım sonuç olarak

merhaba arkadaşlar ben yeni üyeyim. çok güzel bir site imiş pek çok konuda sayenizde çok aydınlandım.
bugünlerde bazı sıkıntılar yaşıyorum. 4 aydır eşimle korunmuyoruz, bebek düşündüğümüz için. bu ay yumurtlama dönemime girdiğimden beri inanılmaz kasık sancım oluyor, ayrıca çok fazla gaz var karnımda hiç böyle olmamıştı. son bir kaç gündür daha da arttı. karnımın sağ alt tarafı sola nazaran daha gergin. arada hafif tansiyonum düşmüş gibi baş dönmem oluyor. sizce bana neler oluyor. yarın doktora gideceğim ama yarına kadar meraktan ölürüm diye düşünüyorum bir de kötü bir şey çıkar diye korkuyorum.

merhabalar arkadaşlar bende bişey sorcaktım benimde yumurtlama günümde bel ve kasık ağrısı vardı şimdilerde ise hafif karnıma kramp giriyor 18 haziran regl günüm bu neden olur sizce benim durumumda olup bilgi veren olursa çok sevinirim. (ben 13 ocakta açık miyom ameliyatı odlum doktorlar 3 ay sonra çalışmalara başla dedi ben bu ay soğan kürüde yaptım) ne yapmalıyım bilgi verirseniz çok sevinirim :44::44::44:

Benimde regliden sonra ki 12. Gün çok kasiklarim ağrıdı. Heralde yumurtlama oluyor dedim ve evet o gün hamis kaldım. Ben 14. Gün yumurtaladigimi sanıyordum ve boşuna bekliyordum

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Meraba hanımlar. Uzun zamandır dışarıdan izleyen biri olarak aranıza katılmaya karar verdim. Yedi aylık evliyim ve bebek istiyoruz. Bu ay ilk kez yumurtlama günümden beri kasık sancısı çekiorum. Gögüs damarlarım o kadar belirginleşti ki boynumdan aşşası harita gibi ve acayip şiştiler sütyenlerim olmuyo. Bu belirtileri yaşayan var mı aranızda.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bazı anne adaylarında oluyormuş, aşağıdaki yazıyı okumanı tavsiye ederim

Gebelik hamilelik belirtileri nelerdir?

ADETİN GECİKMESİ
Hamilelik belirtilerinin en kesin olanıdır ve gebeliğin habercisidir diyebiliriz. Çoğu anne adayı adet dönemlerinde açık kırmızı renkte bir kanama yaşayabilirler, bu normal adet süreci gibi değildir ve muhtemel gebeliğin bir habercisi olabilir.

GÖĞÜSLERDE HASSASİYET
Gebeliğin en çok göze çarpan belirtilerinden bir tanesi de şişen, belirgenleşen ve hassasiyet kazanan göğüslerdir. Yatakta yatarken, elbise değiştirirken veya en ufak bir temasda bu hassasiyeti hissedebilirsiniz. Hamile kaldığınızda vücut süt üretimi için kendini hazırlamaktadır. Bazı anne adaylarında göğüs uçlarında renk değişikliği de meydana gelir.

YORGUNLUK HİSSİYATI
Erken gebelik belirtilerinden bir tanesi de anne adayının kendini yorgun hissetmesidir. Öğlen saatlerinden artan uyku isteği, yataktan kalkmama isteği, sürekli uyuma isteği gibi yorgunluk hissiyatı oluşabilir.Her zaman uyuduğunuz saatten daha erken uykunun gelmesi ve sabahları uyanmada sıkıntı yaşayabilirsiniz. Tansiyon düşmesi ve kendini bitkin hissetme gibi durumlar olabilir.

SIK SIK TUVALETE ÇIKMA İSTEĞİ
Erken hamilelik belirtilerinden bir tanesi de sık sık tuvalete çıkma isteğidir. Bazı anne adaylarında sık sık tuvalete çıkma ihtiyacı hamilelik dönemi boyunca devam edebilmektedir.

MİDE BULANTISI
Erken gebelik belirtilerinden en çok ortaya çıkanlardan bir tanesi de mide bulantısıdır. Mide bulantısı sadece hamileliğin ilk haftasında da baş gösterebilir. Bazı anne adaylarında sabah, bazı anne adaylarında ise tüm gün mide bulantısı olabilir. Genellikle hamileliğin ilk haftasında görülerek, beklenmedik, aşırı mide bulantısıyla beraber bir anda kusma durumu söz konusu olabilir.

İŞTAHIN AÇILMASI VE BAZI YİYECEKLERİ AŞIRI İSTEME, BAZILARINDAN TİKSİNME
Gebeliğin belirtilerinden birisi de iştah artışıdır. Aşerme denilen, değişik meyve ve sebzeleri yeme isteği oluşabilir. Bazı anne adaylarında da çok sevdiği sebze ve meyveleri istememe tiksinme duygusu oluşabilir.

BAŞ DÖNMESİ VE BAYILMA
Hamilelik belirtilerinden birisi de baş dönmesi hissiyatıdır. Aniden ayağa kalkma, veya aniden yer değiştirme durumlarında baş dönmesi yaşanabilir. Tansiyon düşmesinden kaynaklanan ani baş dönmeleri gebeliğin belirtilerindendir.

ÇEVREYE VE KOKULARA KARŞI HASSASİYET KAZANMA
Hamilelik döneminde hormon seviyelerinin artmasından dolayı, kokulara karşı hassasiyet kazanılabilir.

VÜCUT ISISINDA ARTIŞ
Vücut ısısının artması önemli bir hamilelik belirtisidir. Kendini halsiz hissetme, ateşin çıkmış hastalanıyormuş gibi bir ruh hali içersine girme gibi durumlar gözlenebilir.
Kısacası aşağıdaki belirtiler hamileliğin ilk döneminde en sık görülen belirtilerdir:

- Beklenen adetin gecikmesi
- Memelerde dolgunluk hissiyatı, hassasiyet, meme ucunda koyulaşma, meme başında karıncalanma hissi
- Karnın alt kısmında dolgunluk, şişkinlik ve bazen hassasiyet
- Bulantı ve bazen kusma
- Yorgunluk, uykuya eğilim, başdönmesi, tansiyon düşmesi
- Sık sık idrara tuvalete çıkma isteği
- Vajina salgılarının artması
- Bel ağrısı, kasıklarda ağrı

Yukarıdaki belirtiler sadece gebelik belirtileri olmayıp kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Kesin gebelik tanısı için doktora giderek kan testi yaptırabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar adet olmama 2 hafta var göğüs ağrısı kasık ağrısı sersemlik mide bulantısı sürekli uyku hai sicak basma sizde kesin olarak hamile belirtilerimi

merhaba arkadaşlar ben yeni üyeyim. çok güzel bir site imiş pek çok konuda sayenizde çok aydınlandım.
bugünlerde bazı sıkıntılar yaşıyorum. 4 aydır eşimle korunmuyoruz, bebek düşündüğümüz için. bu ay yumurtlama dönemime girdiğimden beri inanılmaz kasık sancım oluyor, ayrıca çok fazla gaz var karnımda hiç böyle olmamıştı. son bir kaç gündür daha da arttı. karnımın sağ alt tarafı sola nazaran daha gergin. arada hafif tansiyonum düşmüş gibi baş dönmem oluyor. sizce bana neler oluyor. yarın doktora gideceğim ama yarına kadar meraktan ölürüm diye düşünüyorum bir de kötü bir şey çıkar diye korkuyorum.
Merhaba bu şikayetleriniz sonucunda nasıl bir sonuçla karşılaştınız aynı şikayetler bende de var.

Yumurtlama donemimde oldugumu koku hassasiyeti , mide bulantim , vucut isim ve de akintimdan anliyorum ( akinti genelde yumurtlama olduktan sonra oluyo bende )

X