Jinekolojik Muayene

Uygun doğum kontrol yöntemini seçmek için jinekoloğa gitmeyi düşünüyorum. Ne tür testler yaparlar ve ortalama muayene+ bu testlerin fiyatı ne kadardır bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim :)

ben hala bu konudan korkarım o kadar şikayet yaşamama rağmen bir kere gidebildimmi acaba tam karar veriyorum son anda korkularım ağır basıyor ve vazgeçiyorum :KK43:((

kızlar ben dün gittim korkarak bacaklarım titreyerek :KK53:
ama inanın stres yaptığıma değmemiş öle doktor elini bile dokundurmadı önce ultrason cihazıyla baktı onuda bol jelliyorlar acımıyo
sonrada smr tsti yaptı oda acımadı
önemli olan kendini kasmammak ve doktora inanmak galiba
sağolsun benim doktorum cok kibardı ve nazikti sürekli afedersin sevimsiz bişe ama canın yanmayacak hem bitiyo vs dedi
yani uzun lafın kısası ben bundan sonra sürekli giderim :KK54: :KK54:

kızlar yaa ben hiç vajinal muayene olmadım
üstten oldum evlenmeden önce
1,5 yıllık evliyim hani genel bi muayene olayım diyorum
smear falan yaptırayım dedim
doğum kontrol hapı da kullandığım için
noldu ne bitti bi görüneyim dedim
ama korkuyorum yaa...
acıyor mu?
jel falan sürüyorlar mı kaygan olsun kolay girsin diye alete..???

ama korkuyorum yaa...
acıyor mu?

eğer rahat olursan hiç acımıyo,ama ben 1 senelik evliyim 4-5 kez gitmişimdir kadın erkek farketmez korkulacak birşey yok ama hala çekiniyorum.
kondom takıyorlar proba o da gerekli kayganlığı sağlıyo,rahat ol azcık ıkın

eğer rahat olursan hiç acımıyo,ama ben 1 senelik evliyim 4-5 kez gitmişimdir kadın erkek farketmez korkulacak birşey yok ama hala çekiniyorum.
kondom takıyorlar proba o da gerekli kayganlığı sağlıyo,rahat ol azcık ıkın

jelde sürüyorlar canım cok acıdığını söleyemem bence hiç zor bişe değil
ben gidene kadar mide bulatısı tansiyon düşüklüğü vs psikolojik sorunlar yasadım korkudan ama hiç korkulacak seyler değil gerçekten rahat olun
ve imkanınız varsa özel hastaneye gidin bence devlet hastanelerine göre daha duyarlı oluyorlar bence

kızlar ben dün gittim korkarak bacaklarım titreyerek :KK53:
ama inanın stres yaptığıma değmemiş öle doktor elini bile dokundurmadı önce ultrason cihazıyla baktı onuda bol jelliyorlar acımıyo
sonrada smr tsti yaptı oda acımadı
önemli olan kendini kasmammak ve doktora inanmak galiba
sağolsun benim doktorum cok kibardı ve nazikti sürekli afedersin sevimsiz bişe ama canın yanmayacak hem bitiyo vs dedi
yani uzun lafın kısası ben bundan sonra sürekli giderim :KK54: :KK54:

Jaleli Hangi hastanede hangi doktora gittin, bende ilk defa gideceğim jinokoloğa ve 1 yıldır sürekli erteliyorum çünkü çok korkuyorum. Vajinismus geçmişim var o zaman bile gitmedim doktora senin yazdıklarını okuyunca cesaretlendim senin gittiğin doktor belki bana sevimli gelir :S :KK24:

Jaleli Hangi hastanede hangi doktora gittin, bende ilk defa gideceğim jinokoloğa ve 1 yıldır sürekli erteliyorum çünkü çok korkuyorum. Vajinismus geçmişim var o zaman bile gitmedim doktora senin yazdıklarını okuyunca cesaretlendim senin gittiğin doktor belki bana sevimli gelir :S :KK24:

canım ben diyarbakırdayım alman hastanesine gittim zeki akkuma
sen istabuldasın galiba ama ...

arkadaşlar bir de ben erkek doktorların kadın doktorlara oranla daha hassas,duyarlı olduğunu düşünüyorum,kadınlar daha acımasız..
ben böyle yaşadım

ama korkuyorum yaa...
acıyor mu?

ben 2 kez vajinal muayene oldum.ilkinde vajinal ultrasonla baktı onda hiç bişey yok evet bol ultrason jeli sürüyorlar lüp diye giriveriyor içeri:) hiç acı falan yok ben vajinismus geçmişi olan biriyim.benim için bile kolay geldi . ama 2. kez başka bir aletle baktı. o demir bir alet kaşık gibi maşa gibi bişey onu jellemedi herhalde jellenmiyor bilmiyorum aslında ondada acı yok ama ben psikolojik olarak ve demir olduğu için onun soğukluğunu hissettim ve başladım bağırmaya doktor niye bağırıyorsun kocan senden çok çekmiştir dedi espri yaptı ama ben acıdığı için değil o psikoloji ile bağırdım birde 2. sinde çatala yattırdığı için insan biraz daha tedirgin oluyor.ama korkulacak bişey yok. şimdi gülüyorum .

bende ilk kez olucam cook korkuyorum ama mecbur...
insan korkularinin uzerine gitmezse atlatamaz sanirim,,:KK43:((
g_y cim bu arada catala yatirmak ne oluyo ben anlamadim ?

Son düzenleme:
kızlar çatala yatmak demek koltukta bacakları ayırmak demek. gözünüzü korkutuyorlar 1dk. bile sürmüyor ben gitmezdim gitmesem.. ödleğin tekiyim. başlamadan bitiyor ve zerre acı yok.. korkmayın kızlar sanırım 4-5 kez gittim sağlık için buay tekrar gidicem canlarım..:))

Çatala yatmak psikolojik olarak rahatsız ediyor yalnızca. O jelle soktukları alet can acıtmıyor da,o demir alet yok mu... Can acıtacak birşey değil ama onun soğukluğunu hissedince garip oluyor insan..İçine sokunca açıyorlar,vajinanın derinini görmek için..ıyyy :)

Defalarca alttan muayne oldum.
Hiç bir sorun yok, canınız acımıcak. ama psikolojik olarak o sandalye'ye karşı önyargı var.
Korkmayın cesaretli olun.

arkadaslar 4 aylık evliyim bende ilk defa 3 gün önce alttan muayen oldum devlet hastanesinde bayan doktor olması için çok dua ettim nyseki bayandı muayene ilk oldugu için biraz zorlandım ama kasmazsak acı olmuyo ben biraz kastım kendımı doktor sagolsun bekledi tmm fln dedi ama o yatılan masa pozisyon benim korkulu rüyamdı sıkıntımdan utancımdan döktügüm teri anlatamam

arkadaslar 4 aylık evliyim bende ilk defa 3 gün önce alttan muayen oldum devlet hastanesinde bayan doktor olması için çok dua ettim nyseki bayandı muayene ilk oldugu için biraz zorlandım ama kasmazsak acı olmuyo ben biraz kastım kendımı doktor sagolsun bekledi tmm fln dedi ama o yatılan masa pozisyon benim korkulu rüyamdı sıkıntımdan utancımdan döktügüm teri anlatamam

gecmıs olsun canım

merhaba bende artık bebek düşündüğümüz için ilk olarak muayene olayım dedim bayan doktora gittim kendi rahatlığım için. ilk defa muayene oldum doktor anlayışlı olduğu için rahattım. rahim geride çıktı benimde sanırım bi sorun teşkil etmezmiş. birde bir yumurtalığım rahime yapışık çıktı. bunda bi sorun olurmu hamile kalmama engelmidir bu durum merak ediyorum.

merhaba hanımlar..
1 yıl 5 aylık evlıyım ,ilk jınekolojık muayenemı 8 aylık evlıyken oldum o da kontrol amaçlı.herhangi bir sorunum yoktu..Samsunda özel bir hastanede..iğneden bayılan insanım bu muayeneye gırerken de cok gerıldım..kadın muayenye başladı elımde olmadan sıktık kastım kendımı:KK43:( ılk deneme basarısız,ikinci denedı ve doktor sert bir şekılde irem aletı kırcaksın dedı hazır oldugun zaman gel dedı ve bana sormadan ve yardımcı olmadan muayeneyı sonlandırdı:KK43: cok korktum ve psikolojım bozuldu..ıkıncı kez daha gıdemedım nasıl gıdecegımı de bılmıyorum...

merhaba hanımlar..
1 yıl 5 aylık evlıyım ,ilk jınekolojık muayenemı 8 aylık evlıyken oldum o da kontrol amaçlı.herhangi bir sorunum yoktu..samsunda özel bir hastanede..iğneden bayılan insanım bu muayeneye gırerken de cok gerıldım..kadın muayenye başladı elımde olmadan sıktık kastım kendımı:KK43:( ılk deneme basarısız,ikinci denedı ve doktor sert bir şekılde irem aletı kırcaksın dedı hazır oldugun zaman gel dedı ve bana sormadan ve yardımcı olmadan muayeneyı sonlandırdı:KK43: cok korktum ve psikolojım bozuldu..ıkıncı kez daha gıdemedım nasıl gıdecegımı de bılmıyorum...

kızlar doktora gidicem ilk doktorum smeerr alırken o aleti zonk diye bi soktu kameriyada öle soktu mahvetti beni anlıcagınız ikinci doktorum deiştirdim tabiki o daha nazikti ama smeeri aldıramadım bartholin ameliyatı oldum bayıltarak smeeri de almış sonra yanı gün kamerayla baktı jelle inanın hic canım acımadı bendle konusa konusa ama gelin görün ki bdaha gidemem diye düşünüyorum smeer almıcak ama korkuyorum bartholin oldum yine şişiyo gibi off off cesaret arkadaslarrrrr

Ben de dün gittim ilk kez bebek için bi baktı bakmaz olsaydı..kist buldu şimdi bi daha regliyken gidicem yine malesef bana eziyet gibi geliyor biterken bayılacaktım az kalsın..

X