Jinekolojik Muayene

bende bugün muayene oldum arkadaşlar.inanın doktor anlayışlıysa anlamıyorsunuz bile. smear testide yapıldı cuma günü belli olacak. birde rahmin hafif dönük dedi. bebeğe angel değildir herhalde

Kıslar haftaya bende gideceğimmmmm çok korkuyorum yaa offff
aleti ne kadar içeri sokuyor acaba?? Çok fazla içerde kalıyor mu?:KK59:

arkadaşlar korkmayın inanın korkacak hiçbişey yok utanırsınız o ayrı bi konu ama öyle aman aman canınızı yakacak bişey değil düne kadar bende tedirgindim acaba nasıl olacak diye ilk muayenemi oldum doktorum erkekti hemde çokda rahattım ne canım yandı ne utandım adam doktor zaten günde kaç kere görüyo bi sürü kadını onun için vücudunuzun herhangi bi uzvu yani telaş yapmayın bunun sağlığınız ve bebekle alakalı bir durum varsa saptanmış oluyor öle düşünün :KK20::KK34::KK64:

slm yeni üye oldum bende buraya.
benimde şikayetlerimin pek de sizden farkı yok..yaklaşık 1 ay önce dışkılama sırasında dışkı üzerinde kan vardı..damla damla geliyordu.(yazarken bile çok utanıyorum ya :KK43: sağlık ocagına gittim ve bana 3 tane krem verdi..fakat son 2 dıskılamam esnasında kan cok fazla geliyor adet gibi akıyor ama sonra kesiliyor dışkılama bitince..yediklerime de dikkat ediyorum ama hep sanki kabız gibi ilk yapamıyorum ve birşeyler batıyor..cok korkuyorum ve acıp da muayene olmak istemiyorum :KK43: netten de okuyorum ama kötü bir hastalık olabilrmiş..

bu bakmanın baska yolu yok mu ultrason falan :KK43: hangi bölüme gidicem bir de izmirde mümkünse bayan doktor tavsiye edebilecek var mı:KK43:

of of çok moralim bozuk..adetimde gelmedi akıntım cok var ne sorunum var ki benim..:KK43:
:KK43:

slm yeni üye oldum bende buraya.
benimde şikayetlerimin pek de sizden farkı yok..yaklaşık 1 ay önce dışkılama sırasında dışkı üzerinde kan vardı..damla damla geliyordu.(yazarken bile çok utanıyorum ya :KK43: sağlık ocagına gittim ve bana 3 tane krem verdi..fakat son 2 dıskılamam esnasında kan cok fazla geliyor adet gibi akıyor ama sonra kesiliyor dışkılama bitince..yediklerime de dikkat ediyorum ama hep sanki kabız gibi ilk yapamıyorum ve birşeyler batıyor..cok korkuyorum ve acıp da muayene olmak istemiyorum :KK43: netten de okuyorum ama kötü bir hastalık olabilrmiş..

bu bakmanın baska yolu yok mu ultrason falan :KK43: hangi bölüme gidicem bir de izmirde mümkünse bayan doktor tavsiye edebilecek var mı:KK43:

of of çok moralim bozuk..adetimde gelmedi akıntım cok var ne sorunum var ki benim..:KK43:
:KK43:

canım doktordan herkes çekiniyor acaba ne olacak nasıl muayene edecek sonucu ne olacak diye
ama eğer bir sorun varsada erkenden tesbit edilmesi çok iyi olur mutlaka inşallah kötü birşey yoktur sende ama bunu doktora gitmeden bilemezsin git gerekli muayeneni tahlillerini ol kötüye yorma iyi düşün iyi çıksın canım sevgilerimle

Arkadaşlar merhaba birkaçgündür mantar şikayetim var ve doktora gitmem gerekiyor ama çok korkuyoorum ve çekiniyorm hem bekarım hemde ben jilet kullanıyorum ama o da tam temiz yapmıyor tabiki ve bu konu yüzünden de gitmeye çok çekiniyorum. Var mı bir önerisi olan acaba tüy dökücü krem kullanılabilir mi zararı olur mu çok kararsız kaldım.

Birde bayan doktora gitmeyi düşünüyordum ama bayan doktorları tavsiye etmeyen kişiler var çok karmaşık durumlar ya :KK59:

Arkadaşlar merhaba birkaçgündür mantar şikayetim var ve doktora gitmem gerekiyor ama çok korkuyoorum ve çekiniyorm hem bekarım hemde ben jilet kullanıyorum ama o da tam temiz yapmıyor tabiki ve bu konu yüzünden de gitmeye çok çekiniyorum. Var mı bir önerisi olan acaba tüy dökücü krem kullanılabilir mi zararı olur mu çok kararsız kaldım.

Birde bayan doktora gitmeyi düşünüyordum ama bayan doktorları tavsiye etmeyen kişiler var çok karmaşık durumlar ya :KK59:

önemli olan senin temizliğin ne kadar temiz olmasada yeni yaptıysan sorun değil hemde doktorların öyle şeye pek takıldıkları yok
erkek doktorlar daha nazik oluyorlar ama bayanda olabilir hiç sıkılmadan git doktora

önemli olan senin temizliğin ne kadar temiz olmasada yeni yaptıysan sorun değil hemde doktorların öyle şeye pek takıldıkları yok
erkek doktorlar daha nazik oluyorlar ama bayanda olabilir hiç sıkılmadan git doktora

Çok sağol tatlım desteğin için ya 1-2 gün içerisinde cesaretimi toplayıp gitmem lazım mutlaka.

mutlaka git canım hiççç öyle cesaret falan deme hemen git daha fazla sorun olmadan hemde temizken
özel mesajın kapalı galiba canım

Çok can sıkıcı işler ama sağlıkta önemli tabi tek rahatlatan onlar günlerce kaç tane hasta görüyorlar diye kendimi teselli etmeye çalışıyorum birde muayene sırasında canım yanarmı diye korkuyorum. Ya açıkçası temiz değilim jilet yapıyorum hep ama illaki iç taraflarda kalıyo acaba tüy dökücü krem kullansammı diye düşünmekteyim ama o dahada kötü yaparmı diyede tereddüt ediyorum.

Evet kapalıymış açtım şimdi sanırım oldu.

canım bence hiç korkma ve tereddüt etme ben bekarlığımdan beri her ay doktora giden biriyim hepte doktorum erkektir.
her branşta erkek doktor secerim ne bileyim daha nazik yaklaşıyor gibime geliyor.
ben jiletle alıyorum gebe kalamadığım için çogu zaman 2 3 gün ard arda gittiğim zamanlar oluyor ve biliyorsun jilet 2 3 günlükken ne biçim oluyor ama doktorum bununla hiç ilgilenmiyor hatta bakmıyor bile.
canın acıması konusuna gelirsek o senle alakalı bi durum çok kasarsan evet canın acır ama kendini rahat bırakırsan yattığınla kalktığın bir olur.
yani dediğin gibi günde kaçtane insana bakıyorlar senin şeyinin nasıl alındığınamı kafayı takcak git ve bu korkunu yen derim ben.

daha önce çevremdekilerden duyduğum kadarıyla çok korkunç birşey gibi geliyordu muayene olmak, ultrason vs..

fakat korkulacak birşey olmadığını kendim bizzat yaşayarak öğrendim..

korkan arkadaşlar, doktora gittiğinizde sizde korkunuzun ne kadar yersiz olduğunu anlayacaksınız :KK62:

daha önce çevremdekilerden duyduğum kadarıyla çok korkunç birşey gibi geliyordu muayene olmak, ultrason vs..

fakat korkulacak birşey olmadığını kendim bizzat yaşayarak öğrendim..

korkan arkadaşlar, doktora gittiğinizde sizde korkunuzun ne kadar yersiz olduğunu anlayacaksınız :KK62:

bravo zuzu tebrşikler birde bunu paylaşmanda çok güzel diğer çekinen korkan arkadaşlarıda cesaretlendirmiş oldun

bende çok korkuyorum arkadaşlar klomenden snr çatlatma iğnesi oldu ama 2 ay oldu adet olmayalı kan idrar negatif dün dr gıttım muayene etmek istedi yapamadım ultrasonla bakalım dedi baktıramadım kasmaktan senı tedavi edemem dedi sen psikolga git ilk önce snr gel dedi bana dünden beri aglıyorum

bende çok korkuyorum arkadaşlar klomenden snr çatlatma iğnesi oldu ama 2 ay oldu adet olmayalı kan idrar negatif dün dr gıttım muayene etmek istedi yapamadım ultrasonla bakalım dedi baktıramadım kasmaktan senı tedavi edemem dedi sen psikolga git ilk önce snr gel dedi bana dünden beri aglıyorum

Canım bozma moralini bende çok korkuyodum ama korkumun üstüne gitmeye karar verdim yarına randevu aldım ilk muayeneme gidiyorum. Senin şanssızlığın sanırım doktorun lanet olanına denk gelmişsin şimdi nasıl bir deneyim oldunu bilmediğim içn kasma diyemicem fakat burdaki arkadaşların cesaret vermesi iyi geldi korkum yok şuan cuma günü deneyimlerimi söylerim :))

bide ben vajıydım 1.5 senelik evliyim 5 ayı ilişkiye giremedik 1 seneden beri normal tabi ilk başlarda kasıyorum yıne ama sonra ıyı nasıl yenicem korkumu bilmiyorum bıde yaşım 31 oldugu için biran önce hamile kalmak istiyorum ama zor bakalım hakkımızda hayırlısı

bide ben vajıydım 1.5 senelik evliyim 5 ayı ilişkiye giremedik 1 seneden beri normal tabi ilk başlarda kasıyorum yıne ama sonra ıyı nasıl yenicem korkumu bilmiyorum bıde yaşım 31 oldugu için biran önce hamile kalmak istiyorum ama zor bakalım hakkımızda hayırlısı

bende vajiliyim 3 defa doktora gittim ilkinde vajinismusum deyince muayene bile etmedi 2.sinde 2 defa ultrasonu sokmaya calıstı olmayınca bıraktı ben yparım ama sen cok kasılıyrsun dokularına zarar verırım dedı 3.sünde beni baya rahatlattı elıyle actı bana da ayna verdı ve baktırdı ama ultrasonla bakmadı yani sonuncuda baya rahatttım belkı ultrasonla bıle muayene olabılırdım öle bı cesaret geldı yani aslında hersey doktoruna baglı senı bıraz rahatlatsa ve dıger hastalarına göre bıraz daha sabırlı ve daha ılgılı olsa olacak gb inşallah korkunu yenersin.inşallah bende yenerim

2ay öncesinde dr gıttım başka dr bakıcam bakmadan tedavi edemem dedi mecbur tamam dedim ultrasonla baktı 3 4 kez ama 2 kez bagırdım:KK1: aslında acı yok sadece huylanma var bende ama dün dr gıttım ve sokturamadım bile kasmaktan yapamamdım dr da bana sen ilk önce psikologa gıt dedi snr bana gel dedi simdide psikolog arıyorum tedavi olabilmek için

2ay öncesinde dr gıttım başka dr bakıcam bakmadan tedavi edemem dedi mecbur tamam dedim ultrasonla baktı 3 4 kez ama 2 kez bagırdım:KK1: aslında acı yok sadece huylanma var bende ama dün dr gıttım ve sokturamadım bile kasmaktan yapamamdım dr da bana sen ilk önce psikologa gıt dedi snr bana gel dedi simdide psikolog arıyorum tedavi olabilmek için

ben avcılarda özel bi hastaneye gıttım doktor bana ben senı muayene ederım hatta vajınısmusunu bıle tedavı ederım dedı ama karar veremedım ne yapayım ıstersen bu cıvarlardaysan ona git

X