alttan muayene ile doğum başlatma

zeynomh

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2008
100
0
43
kızlar moralim çok bozuk :KK43:
bugün artık 40+0 oldum ama bebeğin gelmeye hiç niyeti yok. 2 haftadır nst ye giriyorum ama sancı sıfır.
neyse doktor doğumu başlatalım artık dedi geçen cuma ama ben gitmedim. bugün tekrar alttan muayene yaptı ve yarın sabah başlatalım dedi bende bebek için bi sakıncası yoksa bir kaç gün daha dursun dedim. o zaman en fazla perşembeye kadar beklerim dedi. burası küçük bi yer ve bebek de sonuçta bi bilinmeyen, fazla durması iyi değil üniversite falan olsa 42 haftaya kadar dur. ama burda o kadar bekleyemeyiz dedi.
ama benim sormak istediğim doğumu başlatıcak olan alttan muayene nasıl bişe bileniniz var mı? bugün yaptığım şeyin adı tuşe dedi. perşembe günü daha farklı bişe yapıcakmış. lavman falan da yapıcakmış. bunların hepsi doğumu başlatan şeylermiş. anladığım kadarıyla bunlar sancıyı başlatıcak. bu nasıl bi süreç bi fikriniz var mı?
bide dua edinnolur bebek kendi kendine gelsin...

Valla arkadaşım malesef benimde hiç bilgim yok ama lavmanı yapma sebepleri senin bağırsaklarını temizlemek için yapılan bişe diye biliyorum. Herhalde sana suni sancı verip doğumu başlatırlar diye düşünüyorum çünkü bi arkadaşıma yapmışlardı Allah yardımcın olsun inş. Sende bizim için dua et bende muhtemelen perşembeye sezeryan olacağım ve işin aslı çokk tırsıyorummmm...Rabbim hepimize yardım etsin inş.

allah yardımcınız olsun cnm.bir avazda kurtulun sağlıkla inşallah.bende kızımda sancılnamamıştım.suni sancı vermek zorunda kalmışlardı.ağrı başlamıştı hemen.1,5 2saat kadar sürdü hemen doğurdum.inşallah kolay bir doğum olur.

canım bende ilk doğumumda sancım gelmemişti ve bebeğin suyu azalmaya başladığı için sunni sancı vermişlerdi,eğer birkaç güne kadar gelmezse sanada sunni sancı verirler sanırım...bol bol hurma ye hurma doğum sancısını getiriyormuş diye duymuştum...allah hepimizi bir avazda kurtarsın inşallah:Saruboceq:

gecen carsamba nst de sancılarım cıkmıstı dr. alttan muyane ettı 1 parmak acılma var dedı ve 5 gun sonra yıne gel dedı tabı suyun gelırse kanaman olursa sancın olursa acıle gel dedı eve geldıgımde hafıf kanamam oldu normalmıs 5 gun bekledım melegım gelmedı pazartesı gunu gıttım nst de sancılarım bu sefer az cıkmıs 3 gun sonra tekrar cagırdı persembe gunu yıne gıdıcem inş zaten beklenen dogum tarıhı 22 ekım gıttıgımde yıne sancı az olursa acaba doguma alırlarmı yoksa yıne su gun mu gel derler kızlar.

kızlar moralim çok bozuk :KK43:
bugün artık 40+0 oldum ama bebeğin gelmeye hiç niyeti yok. 2 haftadır nst ye giriyorum ama sancı sıfır.
neyse doktor doğumu başlatalım artık dedi geçen cuma ama ben gitmedim. bugün tekrar alttan muayene yaptı ve yarın sabah başlatalım dedi bende bebek için bi sakıncası yoksa bir kaç gün daha dursun dedim. o zaman en fazla perşembeye kadar beklerim dedi. burası küçük bi yer ve bebek de sonuçta bi bilinmeyen, fazla durması iyi değil üniversite falan olsa 42 haftaya kadar dur. ama burda o kadar bekleyemeyiz dedi.
ama benim sormak istediğim doğumu başlatıcak olan alttan muayene nasıl bişe bileniniz var mı? bugün yaptığım şeyin adı tuşe dedi. perşembe günü daha farklı bişe yapıcakmış. lavman falan da yapıcakmış. bunların hepsi doğumu başlatan şeylermiş. anladığım kadarıyla bunlar sancıyı başlatıcak. bu nasıl bi süreç bi fikriniz var mı?
bide dua edinnolur bebek kendi kendine gelsin...

canım aynı moral bozuklugu bende de var bebegım gelsın ıstıyorum ama kendı kendıne gelsın ne sunı sancı nede baska bısey yapılsın ıstemıyorum inş bebeklerımıze ıstedıgımız gıbı kavusuruz kolay dogumlar..

valla senide perşembe günü doğuma alırlar gibi geliyo. benide alıcaklar eğer yarın kendi kendine gelmezse. birbirimize dua edelim bol bol.

bende sezeryan istedim ama beni kandırarak normal yaptırdılar:)şaka bi yana benim hiç sancım yoktu suyum geldi sadece gece yarısı bana suni sancı verdiler acıyı anlatmak kelimeler kifayesiz kalıyo ama sonu mutluluk....allah yardımcın olsun

Benimde 40 haftam bugun doldu ve korkuyorum sancim tutmassa diye. Çunku zaman geçtikçe bebek artık içerde çokta guvende olmuyor.

Kızlar merhaba, bende bugün 38+4 üm... Bebeğim döndü ama doğum kanalına girmedi... Normal doğum yapmak istiyorum. Ne yapıcağımada karar veremedim. Bebeğimin kanala girmesi için neler yapabilirim??? Lütfeennnn yardım edin

Kızlar merhaba, bende bugün 38+4 üm... Bebeğim döndü ama doğum kanalına girmedi... Normal doğum yapmak istiyorum. Ne yapıcağımada karar veremedim. Bebeğimin kanala girmesi için neler yapabilirim??? Lütfeennnn yardım edin
Hiçbişey yapamazsın içeriye müdahale yapamayız sonuçta, doktor da elini sokup çeviremez.Sezeryan olmak zorunda kalabilirsin

Kanala girmesi icin yapilacak birsey yok ama endise etme dogum sancilari basladiktan sonrada kanala giren var

Yorumunu dönmedi olarak okuduğum için hatalı bir yorumda bulunmuştum o nedenle yazdıklarımı sildim arkadaşım kusuruma bakma, dikkatsiz okumuşum...
Inşallah Rabbim gönlünden geçeni, normal doğumu hakkında hayırlı kılar ve nasip eder.

Amin inşallaah kızlar ama kafam allak bullak. Ne zormuş ya onca ayı bekledim ama şu son günler geçmek bilmiyor

Korkma ccanim ben iki cocugumuda sunni sanciyla.dogurdum. cok canin yanmiyor inanki hep hafif sancilar. Doktor tuse yapiyor kac cm acilmis bakiyor zaten. 7.8 cm den sonra suyunu acar muhtemelen. Ondan sonra hep ikin sancin geldimi bll bol ikin. Ne kadar ikinirsan o kadar cabuk dogurursun. Ben suyum acildiktan sonra 10dakika icinde dogurdum.korkma sancilanirken bol bol dua et. Ayetel kursiyi oku devamli cok faydasi olyor inanki

X