bebeğimi sütten nasıl keseceğim?

melikem

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2007
73
6
43
bir buçuk yaşında bir bebeğim var son zamanlarda memeye daha çok düştü kesmek istiyorum işe başlayacağım bu konuda tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.laelaelaelaelae

bende durum aynı canım 18 ayına giricek kızım memeye düşmek kelimesi az kalır yapışık ikiz gibiyiz geceleri en az 10 defa kalkar bende kesmek istiyorum ama bi yandanda kıyamıyorum bilmiyorum nasıl yapacağımı tecrübeli anneler bize yol gösterir umarım

kızlar yardım istiyorsunuz heeeeeee
benim k.oğlan 2 yaşına kadar emdi
nasılmı kestim memeden bebeğimin ensesinden bir tutam sacını kestim
saçı para bantıyla yapıştırdım sonra gögsüme bantladım ikisine
emmek istediğinde baktıki ordalar baktı baktı geri çekildi almadım tabi onları
tekrar isteyince meme cıkarıp verdim yanaşmadı 4 gün böyle yaptıktan sonra emmeyi kesti
sonra biberona geçtik inek sütüne sizde böyle yapabilirsiniz

güzel bi fikir saol arkadaşım bende dün akşam salça sürdüm kaçtı memeden ama salçayı sildikten sonra tekrar emdi ben tepkisini ölçmek için sürdüm saç daha iyi hem ordan çıkmaz

yengemde kuzenimi memeden kesmek için meme ucuna gelmeyecek şekilde hardal sürmüşdü çok kısa sürede bırakdı

kızlar gece kaltığında biberonla süt vermeyi denedinizmi valla ben ööle bi hata yaptım hiç niyetim yoktu sekizinci aya girdik bi gece eşimle dışarı çıkalım dedik kayınvalideme bıraktım bebişi orda kaldı gece e haliyle gece mama içti biberonla ertsi gün memeyi verdiğimde emmedi gece emer diye hiç üstelemedim gün içindede ek gıda veriyorum çünkü biberonda veriyordum fakat gece çok güzel emiyordu gece oldu meme veriyorum almıo ağlıyo nasıl en son biberon maması yaptım onu içti uyudu ve bir dahada hiç emmedi belki sizinkilerde vazgeçer mesela süt verebilirsiniz siz bnm bebiş mama içmişti erken oldu çok üzüldüm valla hala vicdan azabı çekiyorum nerden çıktık bıraktık bebeğimi ya ne manyaklık dimi ama napiim oldu bi kere nerden biliim bırakacağını işte bööle kıslar deneyin bakalım bnm denememe gerek bile kalmadı :emir_bebek:

ben kizimi 2 yasinda birakcaktim, bir turlu biraktiramadim neler denedim. 2 bucuk yasina kadar ograstim ardik iyice bikmistim birakmiyordu ne yaparsam yapeyim. krem surdum, aci surdum. kirmizi rengi ilac surdum. onlari yikatiriyor yinede emmek istiyirdu agliyordu yikamassam.
turkiyee tatile geldik abim gilde yine ograsiyorum birakmasi icin krem surdum gogus ucuma agladi yengem az kizdi ondan korkusuna emmeyi orada kesdi:)))

X