ikiz gebelikte kasılma ile ilgili

S

sebele

Ziyaretçi
arkadaşlar çok sorunlu bir gebelk dönemi geçiriyorum.önce kanama vardı o geçti 20. haftama geldm şimdi de ara ara kasılmalar oluyor.dr umun bilgisi var ve ilaç kullanıyorum artı istırahat ediyorum.benim durumumda olan var mı.veya daha önce başından geçen. 20. haftadayım daha çok korkuyorum o yüzden .

sizlerin başından böyle bir durum geçmedi mi arkadaşlar.veya duymadınız mı.

canım ben 26 haftada kasılma yüzünden 1 gün hastanede yattım .4 tane ciğer gelıstırıcı iğne vurdukar 3 tanede serum yedım .işte bunlarla bu haftalara geldım hamdolsun .sonrasında 1 hafta nidilat içtim .onu bıraktım doktorum magnezyum diasporal pastıle baslattı ve halada kullanıyorum canım .korkma canım allahın izniyle bişey olmaz .ama tabıkı istirhat çok önemlı doktorun dediğini uygula tamammı gecmıs olsun

canım ben 26 haftada kasılma yüzünden 1 gün hastanede yattım .4 tane ciğer gelıstırıcı iğne vurdukar 3 tanede serum yedım .işte bunlarla bu haftalara geldım hamdolsun .sonrasında 1 hafta nidilat içtim .onu bıraktım doktorum magnezyum diasporal pastıle baslattı ve halada kullanıyorum canım .korkma canım allahın izniyle bişey olmaz .ama tabıkı istirhat çok önemlı doktorun dediğini uygula tamammı gecmıs olsun

nasıldı bu kasılma aynı şeyi mi yaşıyoruz tarif edebilir misin.bir de prepar hap kullandn mı nidilatla birlikte...şu an kaç haftalksn canm.kusura bakma böyle soru yağmuruna tutuyorum seni ama inan desteğe öyle ihtiyacm var ki...ben prepar hap kullanıyorum sadece 20. haftamdaym. bi de progynex iğne.

bir de ikiz mi cnm senin gebelikte...

sebele..........zaten prepar alıyomussun.............hıç telaş etme................bende hep tedırgınım magnezyum alıyoruym..............ınş tamamına erıcez................karnına elını koyunca bebekler top gıbı oluyo mu..........kasılma öle olur............ama ılacını duzenlı alırsan ınş sıkıntı olmaz rabbım hepımızın yard ols

canım ben prepar hap kullanmadım sadece nidilat ve 1 hafta kullandım onu.benım 26.haftada basladı kasılmalarım göbek delıgının yukarı top gibi oluyodu yükselıyodu yanı bunun yanında karnım taş gibi oluyodu dokundugunda içine göçmüyodu böyle yanı bılmem tarıf edebıldım mı?suan 34.haftanın içindeyım ve ikiz gebelık benımkıde.sorun etme allahın izniyle bişey olmaz .

sebele..........zaten prepar alıyomussun.............hıç telaş etme................bende hep tedırgınım magnezyum alıyoruym..............ınş tamamına erıcez................karnına elını koyunca bebekler top gıbı oluyo mu..........kasılma öle olur............ama ılacını duzenlı alırsan ınş sıkıntı olmaz rabbım hepımızın yard ols

sağol cnm .amin inşallah.evet ara ara oluyor prepar kullanıyorm. doğuma kadar da kullanacm herhalde.senin kaç haftalk oldu.bu arada bana da 14. haftada serkülaj yapıldı cnm.allah tamamına erdirir inşallah bebeklerimizi kucaklarımıza alırız hayıorlısıyla.sen de de mi oluyor böyle kasılmalar canım.bir de ağrı karın ağrısı.ben dr umu değiştirdm cnm bu arada.hocaya gidiyorum.serkülajı da o yaptı.dr uma güveniyorm.o da istanbulda kongredeymiş.gerçi tel la görüştüm ama yine de bu ağrılar beni kokutuyor.senin dr un ne diyor cnm böyle kasılmalara ve ağrılara.bir de üçüz seninki allah yardımcımız olsun canm.

canım ben prepar hap kullanmadım sadece nidilat ve 1 hafta kullandım onu.benım 26.haftada basladı kasılmalarım göbek delıgının yukarı top gibi oluyodu yükselıyodu yanı bunun yanında karnım taş gibi oluyodu dokundugunda içine göçmüyodu böyle yanı bılmem tarıf edebıldım mı?suan 34.haftanın içindeyım ve ikiz gebelık benımkıde.sorun etme allahın izniyle bişey olmaz .

inşallah cnm ...amin...

sebele su an ıyıyım kasılmam yok cok sukur agrı arasıra oluyo oda sanırım rahım buyuyo ondan magnezyum alıyorum baska bısey almıyorum demır ve elevıt zaten herkes alıyo............bence dert etme benımde serkajım var ınş 34 lerı goruruz ınşşşşşşşşşşşşş

24 doldıu ınşşşşşşşş 25 ıçındeyım................bı ay daha dayanırsam tehlıke gecer sanırım kısmet ınşşşşşşşşş saglıkla gelsınler

sebele su an ıyıyım kasılmam yok cok sukur agrı arasıra oluyo oda sanırım rahım buyuyo ondan magnezyum alıyorum baska bısey almıyorum demır ve elevıt zaten herkes alıyo............bence dert etme benımde serkajım var ınş 34 lerı goruruz ınşşşşşşşşşşşşş

inşallah cnm.allahın izniyle.aramızda 4 hafta var demek...bu arada ıstırahat dedi.sen de öyle yap canım.

ınş genelde pek bısey yapmıyorum ufak tefek seyler evdeyım ...............ınşşş zamanı doldururuz...........sen kendıne cetvel yapsana...................zamanını gosterenn

selam kızlar bendede kasılmalar var 24 haftamda başladı şu an 30 haftamın içindeyim... 1 gun özelde3 gun devlet hastanesinde yattım.... nst de sancılarım çıktı ama ben bunu pek anlamıyordum.. kasılmalarım beni bariz rahatsız ediyor nidilat kullandım ama bıraktım.. kendime başka bi dr buldum salı gunu gidicem.. hayırlısıyla 1 ay daha dayanırız inşallah...

kasılma dediğiniz karnınız sertleşiyor ya......ağrıda oluyor mu... ya da dayanılmayacak kadar zor mu.... benimde özellikle geceleri karnım sertleşiyor..öyleki karnımla kocaman bir taşı kaldırıyormuşum gibi kalkarken zorlanıyorum.. kasıklarım çok acıyor ve 1 saat ayakta kalsam oturmakta güçlük çekiyorum...bunlar 2 gündür oluyor.çok ağrım sancım durulmayacak derecede değil ama 2 gündür hareket zorluğu çekiyorum..sizce bunar kasılmamı yoksa çabuk ağırlaştığım içinmi böyle oluyor... acilen doktora gitmelimiyim...... yoksa dinlensem geçermi kısacası evham yapmalımıyım sizce.

cnm yeni çıktm hastaneden...evet sertlaşmeler önemliymiş.drunua bir görün istersen

bu sereleşmeler beni çok korkutuyor.. hastanede yatmak istemiyorum 4 gun kaldım 1 ayönce şimdi her 6 saattee nidilat kullanıyorum inş sorun yaşamam .....

kullandığım nidilat ilacı beni korkutuyor bebeklerime bişey olcak diye aklımçıkıyor...varmı aranızda benimgibi olan kızlar..

X