Arkadaşımın Kayinvalide sorunu

mamun

Nirvana
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2007
497
0
Kizlar merhaba demin msn de bir arkadasimla dertlesiyordum.Bir sorunu var ve ne yapacagini bilemiyorCADIARZU
Bende dur KK deki arkadaslarada soralim dedim..Kisa bir ozetten sonra basliyorum
Bu arkadasimin Kayinbabasi rahatsiz yasindan dolayi ve doktorlarda pek umitli degilmis soyledigine gore...
Arkadasimin eside babama bisey olursa annem bizimle kalacak diyor..Kaynanasi iyi olsa kiz basinin ustunde tasir.Ama su yaprak dokumunde ki cevriye varya ayni oyle...
Arkadasim demiski ayni evde oturmayalim nasil olsa onun bir evi var.Maddi yardim yapariz hastalaninca gelir kalir.Ama ev ev ustune olmaz demis..
Ki arkadasimin da babasi yok ve kizinda annesi yalniz yasiyor..Kocasi nuh diyor peygamber demiyormus
Nasil bi yol izlesek arkadaslarfisfisfis

Kayınvalidesi gelirse,Arkadaşında annesini yanına alsın,bakalım eşi ne diyecekmiş..
ıki anneyle gül gibi geçinir gideriz desin..
Anneyse ikisi de anne..Birine var, birine yok olmaz..

allah kimseye acı yaşatmasın ama evin tek ogluysa yapacak bişeyi yok sanırım erkekler annenerini yanlız bırakmak istemez evin erkegi o olacagı için bu durumu karısının kabul etmesini bekler biraz zamana bırakmanızı öneririm belkide kadında gelmek istemez zamanla oturur diye ümit ediyorum...allah sabır versinn

Kayınvalidesi gelirse,Arkadaşında annesini yanına alsın,bakalım eşi ne diyecekmiş..
İki anneyle gül gibi geçinir gideriz desin..
Anneyse ikisi de anne..Birine var, birine yok olmaz..

Canim kizcagiz kendi annemde gelmesin benim yuvam ayri onun ki ayri diyor!Kaynanasini gormeniz lazim!Kayinbabasi hastalanmadan once arkadasima misafirlige gelirken su yemegi yap bu tatliyi yap canim cekti diye siparis veriyor..KIzcagizda pisirip veriyor.O gun onlarda yedigi yetmiyormus gibi..Oglum giderken bi alisveris yap bana ben evde hic bunlardan yiyemiyorum diyor...Arkadasimin esine resmen kendini acindiriyor..

Arkadaşının söylediği mantıklı. Kendi evinde kalması en doğrusu.
Eşini güzellikle ikna etmesi gerekir.
Belki kadın da yalnız kalmak ister.

allah kimseye acı yaşatmasın ama evin tek ogluysa yapacak bişeyi yok sanırım erkekler annenerini yanlız bırakmak istemez evin erkegi o olacagı için bu durumu karısının kabul etmesini bekler biraz zamana bırakmanızı öneririm belkide kadında gelmek istemez zamanla oturur diye ümit ediyorum...allah sabır versinn

Bir de Kiz kardesi var o da evli!!Ama hic kizina o kadar SIK gitmez..Rahatsizlik vermek istemem demesi yok mu bi de!Yok damat rahatsiz olurmus kiziyla arasi bozulurmus.Allah askina oglunun evliligi umrunda degil..Cocugu surekli doldurur..Ben hastalandim karin beni aramadi..Ama damattan beklemez onun isleri varmis...Arkadasimda calisiyor haccettepe gibi bi okuldan mezun ve isi var...Ama damat parali ya onu kacirmak istemiyor

canım sanırım kadın yüzsüz arkadaşında ona göre davransın istiyorsa duymasın biraz vurdum duymaz olması şart yoksa kendini hasta eder...istedigi bişeylerde oluyorsa evde yoktu hastaydım yada başka bahanelerle duymadım anlamamışım gibi oda kendini kocasına acındırsın şikayet etmesin annesini..ama diger arkadaşın dedigide dogru arkadıaşın eşine kendi annesinede bakmasını istesin bakalım tavrı ne olucak...ama babasıda hastaysa hassas olabilirler bu aralar üstüne giderse daha kötü olabilir diye düşünüyorum

Arkadaşının söylediği mantıklı. Kendi evinde kalması en doğrusu.
Eşini güzellikle ikna etmesi gerekir.
Belki kadın da yalnız kalmak ister.

Ama nasil ikna edicek.Annen gelmesin bak sunu yapalim dese cocuga kufur gibi geliyormus...KAynanasi zaten iyi olsa oglum sizin bi duzeniniz var ben evimde kalirim der..Kadin ayni sehirde oturmalarina ragmen gelip 1 hafta kaliyordu.Neymis oglunu ozlemiskötükedihüso

Kizlar bu erkeklerin anneleri neden evlenince degerleniyor anlamiyorum ki!Evlenmeden mesela benim esimde annesiyle tartisirdi hatta ben uyarirdim.Ayip anneni uzme diye..Simdi bi kiymete bindi ki sormayin..Aynisi arkadasimin esi icinde gecerli kac kere evi terk etti annesinin cenesi yuzunden simdi yok benimle kalacak diyor..Dusunun bunlar daha 3 yillik evlileer..

Bir de Kiz kardesi var o da evli!!Ama hic kizina o kadar SIK gitmez..Rahatsizlik vermek istemem demesi yok mu bi de!Yok damat rahatsiz olurmus kiziyla arasi bozulurmus.Allah askina oglunun evliligi umrunda degil..Cocugu surekli doldurur..Ben hastalandim karin beni aramadi..Ama damattan beklemez onun isleri varmis...Arkadasimda calisiyor haccettepe gibi bi okuldan mezun ve isi var...Ama damat parali ya onu kacirmak istemiyor

çünkü o el oglu bu kendi oglu bakmak zorunda gibi görüyor eski kafalar malesef...kız ele gider oglan benim der o bana bakmak zorunda ama arkadaşın tavrını koymalı ben istemiyorum diye..kızı da var kendi evinde kalsın birhafta orda bir hafta bizde desin ama ev ev üstünde hele o kaynanayl ahayatta olmazzzz...ama kavga etmeden sakince durumu anlatmalı ben annenle anlaşamam evliligimiz biter bir yolunu bul desin.bu arada kadının kendi evimi kiramııı?

Kirada oturuyor..Ama emekli maasi var..Oturdugu evin kirasi da o kadar cok bisey degil.Arkadasim kirayi ben oderim.Annende emekli maasiyla mutfak ve faturalari halleder diyor..

Kizlar bu erkeklerin anneleri neden evlenince degerleniyor anlamiyorum ki!Evlenmeden mesela benim esimde annesiyle tartisirdi hatta ben uyarirdim.Ayip anneni uzme diye..Simdi bi kiymete bindi ki sormayin..Aynisi arkadasimin esi icinde gecerli kac kere evi terk etti annesinin cenesi yuzunden simdi yok benimle kalacak diyor..Dusunun bunlar daha 3 yillik evlileer..

valla bende anlamıyorum bizimkide öyle evde kardeşide var ama annesinide bizimki düşünür...uzaktayken kıymete biniyorlar gidip kalsalar anlıycaklarda...o kadın kendini belli ediyormuş bari benim kaynanam allattan alttan odunu verirmiş daha yeni anladım 7 seneden sonra düşünün yani okadar proflar...bende görüşmeyi kestim ne bayram ne seyran ne cenazelerine işim olmaz...eşimede söylesen inkar eder annem bişey demiyor anlatmıyor diye ama benim eşim bile aramızdakileri de anlatırmış yani...al birini vur ötekine şekerim:gitme:

valla bende anlamıyorum bizimkide öyle evde kardeşide var ama annesinide bizimki düşünür...uzaktayken kıymete biniyorlar gidip kalsalar anlıycaklarda...o kadın kendini belli ediyormuş bari benim kaynanam allattan alttan odunu verirmiş daha yeni anladım 7 seneden sonra düşünün yani okadar proflar...bende görüşmeyi kestim ne bayram ne seyran ne cenazelerine işim olmaz...eşimede söylesen inkar eder annem bişey demiyor anlatmıyor diye ama benim eşim bile aramızdakileri de anlatırmış yani...al birini vur ötekine şekerim:gitme:

Benim esimin annesi de gorsen bu kadin sana asik dersin..ama ben olmiyim ortamda hemen esiimi doldurmaya calisir..Simdi arkadasimin basina gelen olayi dusundukce allah gecinden versinde kayinbabama bisey olursa bizimkiside tutturmasin bizlle kalacak diyemafoldumben

Kirada oturuyor..Ama emekli maasi var..Oturdugu evin kirasi da o kadar cok bisey degil.Arkadasim kirayi ben oderim.Annende emekli maasiyla mutfak ve faturalari halleder diyor..

eee kabul etmiyormu kadın yanlızsa bırakacagını sanmıyorum oglunun tek başına bunalıma girer falan diye düşünür hemen evi boşaltmasa bari ama her halükarda o evi boşaltır o kadın sanıyorum anılarım var tek kalamam der yine acındırır...biz gelir kalırız sizi yanlız bırakmayız falan desin kaynanasına bakalım napıcak kadın da gurur olsa istenmedigini anlayıp gelmemesi lazım ama nerdeeee:umursamaz:

Benim esimin annesi de gorsen bu kadin sana asik dersin..ama ben olmiyim ortamda hemen esiimi doldurmaya calisir..Simdi arkadasimin basina gelen olayi dusundukce allah gecinden versinde kayinbabama bisey olursa bizimkiside tutturmasin bizlle kalacak diyemafoldumben

aynen şekerim benim kaynanamıda görsen agzından bal damlar kızım yavrum sırtıma minderler oturtacak yer bulamaz günde 10 kere kocamla konuşurlar o bir arar bizimki 9 gündeeeeee...benim kaynanam gelmez eminim rahatına düşkün dahada rahat eder ogluuarı maaşa baglar istedigi gibide yaşar zaten kocası yok gibi 7 senedir ayrılar boşanmamışlar aynı evde karışık yani..kaynanamın dubleks evi var istemedi yanımda gelin istemem dedi ecide satıp tek daire almayı düşünüyor ki yanına kimse kalmasınn :hulya:

eee kabul etmiyormu kadın yanlızsa bırakacagını sanmıyorum oglunun tek başına bunalıma girer falan diye düşünür hemen evi boşaltmasa bari ama her halükarda o evi boşaltır o kadın sanıyorum anılarım var tek kalamam der yine acındırır...biz gelir kalırız sizi yanlız bırakmayız falan desin kaynanasına bakalım napıcak kadın da gurur olsa istenmedigini anlayıp gelmemesi lazım ama nerdeeee:umursamaz:

Daha kayinvalideye soylemediler bisey olursa bizde kalirsin diye ama arkadasimin esi kesin erkeklik yapiodur annem seni yalniz birakmam diye kesiinnn
Kadin ogluna asik gibi davraniyor ya resmen...tamam oglun her ana cocugunu sever de..Durup duruken karisinin yanindan kaldirip gel annem sana bi sariliyim der mi yaa...Bi kere sahit oldum da cok igreti geldi yapmacik kadinin tavirlari cocuk gibi sanki arkadasimi kiskandirmaya calisiyor

aynen şekerim benim kaynanamıda görsen agzından bal damlar kızım yavrum sırtıma minderler oturtacak yer bulamaz günde 10 kere kocamla konuşurlar o bir arar bizimki 9 gündeeeeee...benim kaynanam gelmez eminim rahatına düşkün dahada rahat eder ogluuarı maaşa baglar istedigi gibide yaşar zaten kocası yok gibi 7 senedir ayrılar boşanmamışlar aynı evde karışık yani..kaynanamın dubleks evi var istemedi yanımda gelin istemem dedi ecide satıp tek daire almayı düşünüyor ki yanına kimse kalmasınn :hulya:

Dusun biz suan ABD deyiz!2 yil master icin geldik.Hergun msnde konusulur 1 saat..Biliyosun saat farki var turkiye bizden 7 saat onde.Diyelim ki biz 1 gun erken cikmak zorunda kaldik ve onlarla konusmadik..Hemen telefonla arar nerdesiniz diye..taaa Amerikayi dusunmafoldumben

kocasına söylemeden kaynanasına çıtlatsın bence bişey olursa biz geliriz senii yanlız bırakmamaya çalışıriız kızında var yanlız koymayız diyebilir...ay canım benim kayıncalidemde öyle bende alışık degilim acayip yapmacık geliyor banada alışamadım 7 senedir hep lafte diyorum eşime ama kadın okadar inandırmışki anneleri ne derse o tapıyorlar bütün kardeşler..annen şunu dedi desem benim annem demez der ben annemi tanıyorum kaynanama diyorum böyle dedin ben demedim diyor artık diyorumya uzak durdum ben yalancıyım sizinle görüşmüyüm en iyisi herşeyin dogrusunu siz biliyorsunuz dedim siz ve ogullarınız birtek dogruu söyler dedim bayramda bile gitmedimm.düşünkü okadar ogluna düşkün kadın ama ben yada oglu bişey istesek emanet,yani onun evinden laf kalabalıgına getirir vermez ya bozulursa dedi birsefer benim için bitti biz okadar maddi manevi yanındayken sen nasıl emanet vermezsin kocama söyledim ama biz kötü olduk anlıcagın

canım benim kaynımda yurtdışında erkek oldugu halde arayıp evinde ne oluyor kavgamı etmişler kim ne demiş napıyorlar sor hergün anlatır ogluyla insan 10 kere ne konuşur eşime en son dedim madem annen kıymetliydi benimle niye evlendin annen oturtsaydı dizinin dibinde niye evlendirdiki...ben ugraşamam sizinle dedim bıraktım artık ne duyuyorum ne görüyorum...ama biliyorumki eşim maddi destek oluyoronlarda benimle görüşmüş görüşmemiş umurlarında degil oglullarıyla iyi olsun yeter el kızıyla görüşmesede olur yani böyleler ogulları arasın parasını versin yeter insanın ailesi gibi hiçbir koanın ailesi olamaz sanmıyorum

Kizlar merhaba demin msn de bir arkadasimla dertlesiyordum.Bir sorunu var ve ne yapacagini bilemiyorCADIARZU
Bende dur KK deki arkadaslarada soralim dedim..Kisa bir ozetten sonra basliyorum
Bu arkadasimin Kayinbabasi rahatsiz yasindan dolayi ve doktorlarda pek umitli degilmis soyledigine gore...
Arkadasimin eside babama bisey olursa annem bizimle kalacak diyor..Kaynanasi iyi olsa kiz basinin ustunde tasir.Ama su yaprak dokumunde ki cevriye varya ayni oyle...
Arkadasim demiski ayni evde oturmayalim nasil olsa onun bir evi var.Maddi yardim yapariz hastalaninca gelir kalir.Ama ev ev ustune olmaz demis..
Ki arkadasimin da babasi yok ve kizinda annesi yalniz yasiyor..Kocasi nuh diyor peygamber demiyormus
Nasil bi yol izlesek arkadaslarfisfisfis

izleyecek bi yol yok.
anneyse her ikiside anne.
kendi annesine kalsın deyip,arkadaşınızın annesinin kalmasına izin vermemesi saçmalık tabi ki.
ama olayın özüne dönersek, kimi kimsesi kalmayan annesini yanına almak istemesi çok doğal.her iki taraf içinde çok doğal.
sadece para vermekle olmaz ki bazı şeyler.
kendi evi de olsa en azından bir müddet oğlunun yanında kalmasında ne sakınca olabilir?
kişi annesinin sözüyle evde huzursuzluk yaratıyorsa annesi uzaktada olsa fark etmezki...
oğlanlarla evlenene kadar cici kızı oynayıp, daha sonra keyınvalidelerin hiç bir şeyine tahammül edemeyen kadınlarız biz malesef.
ilginç valla...

X