Tatlı Tarifi Muhallebili Milföycükler...resimli

megilara

onelife,onesoul,onelove..
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2008
3.377
26
çok basit bir o kadar şık ve lezzetli....

5 yaprak milföy (20 tane çıkıyor 5 yapraktan)

yarım paket muzlu puding

1,5 su bardağı süt

süslemek için pudra şekeri,isterseniz pasta süsü veya antep fıstığı da kullanabilirsiniz...

Milföyleri yağlı kağıt serilmiş tepsiye diziyoruz,ve 1 milföyden 4 eşit kare ya da 4 eşit üçgen
olacak şekilde kesiyoruz ve üzeri kızarana kadar pişiriyoruz.Muzlu pudingimizi yarım ölçüde tarifine uygun pişiriyoruz,milföyler piştikten sonra aralarını açıp puding koyup kapatıyoruz.(Ben kenarlarını antep fıstığı ve renkli pasta süslerine batırdım) ve en son üzerine pudra şekeri serpiyoruz...
Çok şık bir o kadar da lezzetli bir ikram oluyor...
Afiyet olsun...

aaa çok basitmiş hemde çok güzel görünüyo ellerine sağlık deneyeceğim.

bende bunu cok yapiyorum her hafta mutlaka yaparim cok gzl oluyor grcekten.
ellerine saglik canim..

çok güzel ,pratik paylaştığın için teşekkürler.başka pudinglerle olabilir mi acaba.kakaolu,çikolatalı.denedinizmi ?

ellerine sağlık canım..bende yapıyorum bunu.
muhallebiyi kendim yapıyorum..
çok güzel görünüyor..

ben pastaneden alıp yemiştim çok güzeldi evde yaptım yumuşak börek gibi oldu .çıtır olma folmülü nedir arkadaşım

çok güzel ,pratik paylaştığın için teşekkürler.başka pudinglerle olabilir mi acaba.kakaolu,çikolatalı.denedinizmi ?
saydıklarının hepsiye olur canım,örneğin çilekli pudingle yapıp içine minik çilek parçaları konulabilir
ben pastaneden alıp yemiştim çok güzeldi evde yaptım yumuşak börek gibi oldu .çıtır olma folmülü nedir arkadaşım

yaptıgın gün bitirmeniz lazım,1 gün bekleyince yumuşar,bu arada üzerini kapatmadan buzdolabında saklamak lazım

X