Saç Rengi ve Saç Boyama Loreal Casting Amonyaksız Boya Almadan Önce Dikkat !

minimor

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2008
391
68
Herşey "Loreal" gibi adı bilinen bir markaya güvenerek, boyanın saçlarıma olan zararını en aza indirmek hayaliyle yeni çıkardığı Casting serisi amonyaksız boyayı almam ile başladı...

Zaten kızıl olan saçlarım için "Nar çiçeği kızılı" nı aldım ve kuaförümün yolunu tuttum. Gittiğim kuaför bir residance'a ait eğitimli ve oldukça profesyonel bir kuaför.. Boyayı önce saç diplerime uyguladılar beklemeye başlayınca boya tuhaf bir hal almaya başladı ve uzun süre beklememize rağmen saç rengimde en ufak bir değişiklik bile olmadı!! Diplerim neredeyse iki parmak kadar uzamıştı ve saçlarımda mosmor hale gelen boya tarakla sıyrılınca hiçbir renk değişikliği olmadığı ortadaydı..Saçlarım berbat olduğu için sinirden ağlamak üzereydim!! :kızgın:

Boyama sırasında bir yanlışlık yapmamak için özellikle kuaföre gittim iyi ki de gitmişim. Evde kendi kendime boyamaya kalksam saçlarımı o halden kurtaramazdım heralde!! sonuç olarak o boya saçımdan yıkandı maskeler, sıcak buharlı havlu, özel bakımlar vs birsürü şey ile saçlarım kendine getirildi ve kuaförün kendi boyası ile boyandı... Saçıma bir sürü işlem yapılmak zorunda kalınmasının yanında bir de bütün bunlara da dünyanın parasını ödemeye mahkum oldum sırf saçlarım eski haline dönsün diye...

Sonuç olarak Loreal Casting serisi doğal saç üzerinde de, boyalı saç üzerinde de hiç bir renk değişikliği yapmıyor. Zaten renk paletinden de anlarsınız kızıl için sadece 2 seçenek var diğer bütün seçenekler hep doğal saç renkleri, kahverenginin 30 değişik tonunu yapmışlar ama neredeyse hepsi aynı renk ve hiçbiri bir işe yaramıyor. Kahverengilerden birini kullandığınızda kutudaki renk çıkmıyor ama sonuçta bir kahverengi olduğu için çıkan rengi beğenirseniz o boyaya inanmış oluyorsunuz. En fazla yapacağı şey aslında üzerinde yazan ama dikkat çekmeyen şey "Yansımalar" dır.

Siz siz olun saçınızda sadece bir "yansıma" istiyorsanız bu boyayı alın, bunun dışında fazla bir hayale kapılmayın ve paranızı boşa harcamayın arkadaşlar....!!!!!!!!!!!!!!!!

:1no2:

yazdiklarina katiliyorum
iki kez kullandim amonyaksiz boyayi
sonuc sifir etki yani hic boyanmadi saclarim..
bir daha para vermem ona..

Ben de nar kızılı aynı senin kullandığından kullandım, aynı şekilde boya koyu bir mor renk haline geldi, bende boya tuttu ancak renk o kadar koyu oldu kutudaki renkle alakası bile yoktu, ancak bu renk aslında genç kızlara falan çok yakışır.. seni bilmiyorum ama benim saçıma hoş bir parlaklık vermişti istediğim renkten çok çok uzak bir renk olmasına rağmen en azından saçlarımı yıpratmadı ve beyaz sabunla da akıta akıta bir süre sonra renk değişikliği tamamen gitti ben de başka renge boyadım. Bu boyayı bende kesinlikle tavsiye etmiyorum diğer renkleri nasıldır bilemem ama bence saç boyanacaksa renk görünmeli yoksa o kadar kimyasala neden maruz kalıyorum ki.. değil mi

çok teşekkürler gerçekten..ben de almayı düşünüyodum burda da kötü şeyler okumamıştım aslında loreal casting hakkında ama neyse iyi oldu bu bilgilera.s.

ben 700 le boyamıştım şubatta, saçımın 2 ton açığı. iyi tuttu aslında. saçımda boya yoktu, fakat 1 yıl öncesinden kalan kına vardı. amacım zaten kınayla kendi saçım arasında bi uyum yakalamaktı, başarılı oldu da. ama sorun akması, yani 28 yıkama deniyor ama o kadar dayanmıyor kesinlikle, geriye kalan (açık tonlar için) peroksitten kızarmış berbat bi saç:KK43: bütün yaz o rengi düzeltmeye uğraştım, kurtuldum Allahtan:))
hadi boya üstüne tutmaz ama doğal saçta hiç tutmaması garip geldi. regl periodundan filan kaynaklanabilir aslında, var mıydı öyle bi durum?

Bütün forumlarda ve şikayet sitelerinde herkes aynı şeyden şikayet etmiş, beyazları falan da kapatmıyormuş boya kesinlikle hiçbir işe yaramıyor. "Loreal" olduğu için güvenerek almıştım bir daha üzerinde "Loreal" yazan bir çöpü bile almam kimseye de aldırtmam! Saçlarım yapış yapış inanılmaz bir hale gelmişti hatırlamak bile istemiyorum!

Birisi şikayetinde bu boyanın piyasadan toplatılması gerektiğini yazmış kesinlikle katılıyorum....

ben 700 le boyamıştım şubatta, saçımın 2 ton açığı. iyi tuttu aslında. saçımda boya yoktu, fakat 1 yıl öncesinden kalan kına vardı. amacım zaten kınayla kendi saçım arasında bi uyum yakalamaktı, başarılı oldu da. ama sorun akması, yani 28 yıkama deniyor ama o kadar dayanmıyor kesinlikle, geriye kalan (açık tonlar için) peroksitten kızarmış berbat bi saç:KK43: bütün yaz o rengi düzeltmeye uğraştım, kurtuldum Allahtan:))
hadi boya üstüne tutmaz ama doğal saçta hiç tutmaması garip geldi. regl periodundan filan kaynaklanabilir aslında, var mıydı öyle bi durum?

hayır canım regl fln değildim öyle olsam kuaförün kendi boyasında da sorun olurdu ama allahtan hiç bir problem olmadı sağlıklı bi halde çıkabildim ordan

belki senin boyadığın bu amonyaksız saçmalığından değildir çünkü yeni çıktı şubat ayında yoktu sanırım bu boya

saça göre de farklılık gösterir belki ama o şanslı kişi olacağınıza inanıyorsanız deneyin bence, aman dikkat...

Herşey "Loreal" gibi adı bilinen bir markaya güvenerek, boyanın saçlarıma olan zararını en aza indirmek hayaliyle yeni çıkardığı Casting serisi amonyaksız boyayı almam ile başladı...

Zaten kızıl olan saçlarım için "Nar çiçeği kızılı" nı aldım ve kuaförümün yolunu tuttum. Gittiğim kuaför bir residance'a ait eğitimli ve oldukça profesyonel bir kuaför.. Boyayı önce saç diplerime uyguladılar beklemeye başlayınca boya tuhaf bir hal almaya başladı ve uzun süre beklememize rağmen saç rengimde en ufak bir değişiklik bile olmadı!! Diplerim neredeyse iki parmak kadar uzamıştı ve saçlarımda mosmor hale gelen boya tarakla sıyrılınca hiçbir renk değişikliği olmadığı ortadaydı..Saçlarım berbat olduğu için sinirden ağlamak üzereydim!! :kızgın:

Boyama sırasında bir yanlışlık yapmamak için özellikle kuaföre gittim iyi ki de gitmişim. Evde kendi kendime boyamaya kalksam saçlarımı o halden kurtaramazdım heralde!! sonuç olarak o boya saçımdan yıkandı maskeler, sıcak buharlı havlu, özel bakımlar vs birsürü şey ile saçlarım kendine getirildi ve kuaförün kendi boyası ile boyandı... Saçıma bir sürü işlem yapılmak zorunda kalınmasının yanında bir de bütün bunlara da dünyanın parasını ödemeye mahkum oldum sırf saçlarım eski haline dönsün diye...

Sonuç olarak Loreal Casting serisi doğal saç üzerinde de, boyalı saç üzerinde de hiç bir renk değişikliği yapmıyor. Zaten renk paletinden de anlarsınız kızıl için sadece 2 seçenek var diğer bütün seçenekler hep doğal saç renkleri, kahverenginin 30 değişik tonunu yapmışlar ama neredeyse hepsi aynı renk ve hiçbiri bir işe yaramıyor. Kahverengilerden birini kullandığınızda kutudaki renk çıkmıyor ama sonuçta bir kahverengi olduğu için çıkan rengi beğenirseniz o boyaya inanmış oluyorsunuz. En fazla yapacağı şey aslında üzerinde yazan ama dikkat çekmeyen şey "Yansımalar" dır.

Siz siz olun saçınızda sadece bir "yansıma" istiyorsanız bu boyayı alın, bunun dışında fazla bir hayale kapılmayın ve paranızı boşa harcamayın arkadaşlar....!!!!!!!!!!!!!!!!

canııı yaa cok üzldüm dediğin gibi hem maddi zarar hem saca zarar.keske direk kuaföre gideymişin de nerden blicen işte.
tatlı kuaförün istanbulda nerde ve sadece boyayı kaca yapıyor.
ben burda yeniyim sacımı boyatmak istiyorum.ama bulunduğumuz ilçe bu konuda cok cok geri.ii bir yerde maalesef bilmiyorum :KK43:

ben de 3 gün önce 700 kumrala boyadım ama beyazlarım az olmasına rağmen hiç kapatmadı. bitkisel olabilir ama tatmin sıfır!!!:eek:lmaz:

hayır canım regl fln değildim öyle olsam kuaförün kendi boyasında da sorun olurdu ama allahtan hiç bir problem olmadı sağlıklı bi halde çıkabildim ordan

belki senin boyadığın bu amonyaksız saçmalığından değildir çünkü yeni çıktı şubat ayında yoktu sanırım bu boya

saça göre de farklılık gösterir belki ama o şanslı kişi olacağınıza inanıyorsanız deneyin bence, aman dikkat...

color casting amonyaksız boyaydı cnm benimki de, çok yeni değil bu boya, forumda baya yorum yapılmış zaten üstüne.
evet beyaz kapamaması başta gelen sorunlardan zaten. seninki çok ilginç geldi bana, belki o renkle alakalıdır, çünkü çikolata kahve kullananlar hep memnun kalmışlar.

ama kalıcı olmayan bir boya için saça zarar vermeye değmezmiş zaten ben bunu çıkardım kendi tecrübemden. zarar vermiyor diyorlar ama 2 gün boyunca saç derim yandı, sonra da pul pul döküldü:KK43:( saç tellerimin zarar görmediğini nasıl söyleyebiliriz ki bu durumda?

Gerçekten çok şaşırdım..
Ben de bu boyayı araştırıyordum son günlerde..
Rengine karar veremediğim için erteliyordum..
Yanlız çoğu kimse beğeniyordu ;kimseden olumsuz bir yorum işitmemiştim..Hatta burada tavsiye edildiğini de okudum
Çok iyi oldu deneyiminizi bizlerle paylaşmanız teşekkür ederim..
çok güzel bir zamanlama..

ben de şaşırdım okuyunca.
bu boyayla hem annemin hem bi akrabamın saçını boyadık çok da güzel olmuştu ama belki herkesin saçında aynı etkiyi yapmıyodur.
ben de bununla boyamayı düşünüyorum hatta saçımı bakalım nasıl bir sonuç alacağım

Saçlarınıza ısı verdiniz mi fön makinesiyle? Amonyaksız saç boyalarında ısı verilmesi şarttır yoksa istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Amonyağın etkisi saçta kendiliğinden ısı yaratmak zaten, eğer o yoksaa dışarıdan veriliyor.

Saçlarınıza ısı verdiniz mi fön makinesiyle? Amonyaksız saç boyalarında ısı verilmesi şarttır yoksa istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Amonyağın etkisi saçta kendiliğinden ısı yaratmak zaten, eğer o yoksaa dışarıdan veriliyor.

evwt zaten kuaförüm profesyonel bi kuafördü saçımı kapatıp fön makinesi ile ısı da verildi, gerekli olan bütün işlemler yapıldı ama ne yazık ki sonuç hüsran oldu...

allah allah gerçekten çok şaşırdım çünkü ben saçlarımı castingin koyu kestanesiyle boyadım ve yıkayınca simsiyah bir renkle karşılaştım. şimdi saçımın rengi açılsın diye uğraşıyorum. demekki bu boyaya bulaşmamak gerek ya hiç boyamıyo ya da çok byuyo anlayamadım. bazı renkerde problem olabilir...

Ben de geçen gün bal köpüğü alacaktım da iyi ki vazgeçmişim. Uyarı için teşekkürler... Loreal boyalarını pek sevmem zaten...

yapılan yorumları okuyorum da keşke bende böyle bi yorum yapabilseydim diyorum :sinifsinif:
ben yaz başında 1 ay arayla toplam 3 kez siyah rengini kullandım bu boyanın.. hazirandan beri ise hiç boya sürmedim saçıma ama 1 gram bile gitmiyo siyahlığı :1no2: bense bir an önce gitsede sarıya dönüş yapabilsem tekrar diyorum

kesinlikle ama kesinlikle katılıyorum arkadaşlar 630la boyadım ben saçlarımın dipleri anı duruyo beyazlarımda tabi ve saçımın hali yapış yapış

X