adetten bir kaç gün önce..

**garfield**

Guru
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
1.561
9
42
kızlar özel bişey sorcam,

acil hem de,

adetten bi kaçönce ilişkiye girince hamile kalma ihtimali yok değil mi?
yani yumurtlama dönemi geçmiş oluyo di mi?

ihtimal düşük oldukça ama kesin olarak olmaz denemez canım.geç yumurtlama,duzensizlik vb durum söz konusu olursa kalınabilir.Ama bu çok düşük bir ihtimal.Kaldıki tam yumurtlama zamanında bile girilen ilişkide hamile kalma şansında %30larda...yinede guvenilir bir yöntem değil korunmak için..

hiç belli olmaz kısmet geç yumurtlama diye bişey var her ay stres mevsim değişikliği gibi faktörler etkileyebiliyor...ihtimal az olmakla beraber imkansız değil...

ama sadece 3 gün filan var ya..bir de benim adetten neredeyse 2 hafta önce sancılarım hafif hafif başlar. zaten bayadır var hafif adet sancıları. yakında adet olacağımı düşünüyorum aslında..

Bi de şey sorcam. Şimdi ben bu ay adet olursam bu kesinlikle gebelik yok demek değil mi? Yani bu ay adet olup bidahaki ay hamile kalmış olduğumu görmek gibi bi saçmalık olmaz değil mi?

Ay neler soruyorum ben ya :KK43:

buda düşük bir ihtimal ama yerleşme kanaması ve üstüne görme gibi bir durum yoksa değilsin demektir.Bazı kişiler tam adet gunlerinde kanama yaşarlar.ama daha sonra kesilir.bu bebeğin rahme ekilme kanaması olur.yada tam adet gibi adet görürsün hatta bikaç ay üstüste.buda üstüne görmedir ve aslında hamilesindir.
Ama sen bunları hiç takma cunki hamile kalman çok düşük ihtimal.Anladığım kadarıyla kornmasız bir ilişki yaşamıssın ve korkuyorsun.Merak etme biz bebiş için aylarca uğrasıyoruz tam yumurtlama gunlerine vucut sıcaklığına herseye özen gösteriyoruz da kalmıyorduk.sende değilsin %99 bence.ama birdaha takvim yöntemine guvenme canım ya,cunki geç yumurtlama filan denk gelirsen hamile kalabilirsin.tedbiri elden hiçbir dönemde bırakmamalısın canım...

yok bızde esım korunur hep ben ona adetten uc gun once veadetten uc gun sonra vızesız grıs ıznı verırım kaydirigubbakcemile3

sımdıye kadar hıc kaza olmadı ,yumurtlama gunu gecıgı ıcın bırsey olmaz bence

benimde adetten bi kaç gün önce ve adetin hemen sonrasında korunmasız ilişkiye girdiğim oldu ama hamile kalmadım adetlerim düzenli olduğu için belkide yumurtlama dönemine denk gelmedi bu çok önemli bence sen adet olacaksın diğer aydada bu aydan eser kalacağını sanmıyorum. merak etme:))

yok bızde esım korunur hep ben ona adetten uc gun once veadetten uc gun sonra vızesız grıs ıznı verırım kaydirigubbakcemile3

sımdıye kadar hıc kaza olmadı ,yumurtlama gunu gecıgı ıcın bırsey olmaz bence

kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

Sağolun kızlar. Adet oldum zaten. Hem de ne olmak.
Kanamalı bi hasta için acilen 0 Rh+ kana ihtiyaç vardır diye ilan verdirecem neredeyse..

X