Bebak acı badem sütü mucizesi - şimdi hamileler (çatlaklar) için

dimplehawk

Ensar'ım ; lokum paşammm
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2008
5.534
117
37
Bebak acı badem sütüyle gurba prensesimiz :1hug: sayesinde tanışmıştım
ve gerçekten çok memnun kaldım .. harika bir nemlendirici.. alkisalkisalkis
bebak acı badem sütü mucizesi

100_3210+&

Şimdi hamileyim; geçen gün gebelikte oluşabilecek çatlakların önüne geçmek için çatlak kremi vs. araştırmaları yaparken tevafuk oldu arkadaşların birinden duydum
bebak hamilelik çatlakları için de çok iyiymiş :lepi:

Henüz kullanmaya yeni başladım.. Eğer gebeliği boyunca kullanıp sonuçtan memnun kalan arkadaşlar varsa ve bizimle paylaşırsa çok memnun olurum..

Anne adayları... velhasıl hepicinize tavsiye ederim.. ınşaallah hepiniz faydasını görürsünüz..

Belkide öyle pahalı kremlere para vermeye hiç gerek kalmayacak kaydirigubbakcemile5

Son düzenleme:
Şimdi diğer topikten konuyla ilgili yazıların alıntılarını paylaşacağım

cüvcüv'den alıntı ;

Merhaba arkadaşlar konuyla ilgili o kadar çok soru soruluyor ki aslında daha önce cevapların hepsi verilmiş.Önce okuyalım sonra soralım.Ve önemli bilgilerin kaybolmaması için sohbet içerikli mesajlar yazmayalım teşekkürlerimizi teşekkür butonuyla yapalım.
Aşağıda sık sorulan sorular hazırlanmıştır.Bilginize.

Bebak acı badem sütü nedir?

ıçeriği; acıbadem esansı, vazelin ve lanolinden oluşan cilt temizleme ya da nemlendirme sütüdür.

Nasıl kullanılır?

Kullanımı biraz da kişisel olup;
Yatmadan önce pamukla cilt bebak ile temizlenir.
Makayjlı cilt bebak ile temizlenir.
Yağlı ciltler önce jel ya da uygun sabun ile cildi yıkadıktan sonra bebak ile nemlendirilebilir.
Hamilelikte karın bölgesine sabah akşam uygulanır.
Bebak acı badem sütü temizleyici bir süt gibi görünse de her türlü nemlendirici ihtiyacını giderir.Eller vücut gibi.

Nerelerde satılır?

Şehirlere göre değişiklik gösterir büyük marketler, Küçük marketler eczaneler vs.

Fiyatı nedir?
4-5 Ytl

Citl tiplerine göre değişiklik gösterir mi?

Hayır bir çeşit bebak var fakat yağlı ciltler için uygun olmayabilir daha çok kuru ciltlere uygun bir krem.

Hamilelikte çatlak oluşmaması için kullanılabilir mi?
Evet.oldukça başarılı nemlendirme özelliği var.

Acı badem yağı tüylenme yapar mı?

Hayır. Tüylenme yapan tatlı badem yağıdır yağ olarak küçük şişelerde satılır.Tüylenme yapabilecek bir şey olsaydı bunu krem yapmak mümkün olmazdı.

Son düzenleme:
Hihohoyyt ben geldmm hihoyyyt
Bi kutu acı badem sütümü bitirmiştim ne zamandır arıyodumm
Dün migrosta buldumm
Yanımdada teyzem vardı ( teyzem böyle çok pimpirik bi insandır marka kremleri bile ince ayrıntısına kadar bakar..Herşeyi kullandırmaz banada )
DEdim şimdi teyzemin yanında alsam başlarmı gene vıdı vıdı ya:roflol:
Sonra gözümü kararttım aldım BEBAK ı raftan
Teyzem dedi ben hamileyken doktor bana vermişti bu kremi yüz milyonluk kremlere gerek yok bunu sür ne çatlak olur ne bişey diye
Sonra baktım oda aldı pimpirik teyzemi bile aşmış yani BEBAK mucizesi :teytey:
Keşfedenden ALlah razı olsnn vereliniortak
.....

ben kullandım ve hala kullanmaya devam ediyorum canım...39 haftamdayım,ikinci gebeliğim ilkinde hafif çatlaklarım olmuştu ama bunda hiç olmadı hemde karnım füze gibi olmasına rağmen,gören korkuyo vallakaydirigubbakcemile3
tavsiye ediyorum herkesee şiddetle!!!!!!kaydirigubbakcemile5

ben kullandım ve hala kullanmaya devam ediyorum canım...39 haftamdayım,ikinci gebeliğim ilkinde hafif çatlaklarım olmuştu ama bunda hiç olmadı hemde karnım füze gibi olmasına rağmen,gören korkuyo vallakaydirigubbakcemile3
tavsiye ediyorum herkesee şiddetle!!!!!!kaydirigubbakcemile5
Anammm maşaallah işte budur yaa, beklediğim buydu işteeee :lepi:

Çok mersi semirorcum, hayırlı doğumlar dilerim a.s.

kızlar ben kullanıyordum şimdi üşendiğimden hiç birşey sürmüyorum bende bebeyağı kullanıyorum arada bende renksiz vazelin iyi geliyor diye duydum

bu krem güzel daha önçe nemlenditiçi olarak kullanmıştım...hamilelikte kullananlar olduğunu duymuştum...badem yağlı karışımım var onu kullanıyorum...birde roç marka çatlak kremi almıştım o nu kullandım ama bitti...

evet bende onu kullanıyorum ilk günden beri...
göğüslerimde çatlak oldu ama karnmda henüz bişii yok..

kızlar ben kullanıyordum şimdi üşendiğimden hiç birşey sürmüyorum bende bebeyağı kullanıyorum arada bende renksiz vazelin iyi geliyor diye duydum
mutlucum hiç üşenme 2 dakikanı almaz
hergün bir kez kullan
sonra çok pişman oluruz, bunlar geçici değil çünkü :1no2:
bu krem güzel daha önçe nemlenditiçi olarak kullanmıştım...hamilelikte kullananlar olduğunu duymuştum...badem yağlı karışımım var onu kullanıyorum...birde roç marka çatlak kremi almıştım o nu kullandım ama bitti...
sekiecim bunu neden kullanmıyorsun şimdi :sm_confused:

evet bende onu kullanıyorum ilk günden beri...
göğüslerimde çatlak oldu ama karnmda henüz bişii yok..
aferim sana :smiley-cool:

göğüslerine de kullanıyor musun peki kremi ?

dr. bana karın, basen ve göğüs bölgesine uygulamamı önerdi a.s

kızlar peki ay olarak ne zaman başkamalı? karın büyümeye başlayınca başlarım diye düşünüyorum ben ama geç mi kalınmış olunur ki?

kızlar peki ay olarak ne zaman başkamalı? karın büyümeye başlayınca başlarım diye düşünüyorum ben ama geç mi kalınmış olunur ki?
ben 16 haftalıkken başladım kullanmaya
ama başka bir dr. 3 aylıkken başlanmalı demişti..
ben bu kremi devamlı nemlendirici olarak kullanıyorum zaten çok güzel nemlendiriyor.
evet kesinlikle :lepi:

mutlucum hiç üşenme 2 dakikanı almaz
hergün bir kez kullan
sonra çok pişman oluruz, bunlar geçici değil çünkü :1no2:

sekiecim bunu neden kullanmıyorsun şimdi :sm_confused:

benim çildim aşırı derecede kuru yetmiyor...sürüyordum vücüdüma bakıyordum yarım saat sonra cildim yine kurumuş..beni yağlar paklıyor ançak... :))) yoksa kokusu falan hoş bir krem...

bunu duymak için çok geç kaldımÇok üzgünüm çoook 38. haftamdayım çatır çatır çatladım walla:sinifsinif:

peki sütünü mü nemlendiriickremini mi kullanmak gerekiyor.ben de 15 haftalık hamileyim.artık başlamam gerk krem kullanmaya sanırım.

ben de bizim topicte daha önce söylemiştim bebak kullanıyorum diye:lepi: 15,16 haftalıkken başladım.şimdilik iyi gidiyoruz umarım devamıda böyle olurŞeniz.

ben kullandım halada kullanıoyrum yuzumde cok işe yaradı ama
catlaklara etkı etmedı
ama sanırım kremden dolayı degıl bebek kilolu ve iç karnım dar oldugu ıcın
bırakın catlamayı yarıldım resmen :çok üzgünüm:

ama yuzumde cok ıse yaradı cok mennun kaldım

X