Amerika"da dogum yapanlar ve yapmak isteyenler...

Merhaba birileri kalmistir umarim.
bende amerikaya gidiyorum cok yuksek ihtimalle martin ilk haftasi..
sadece karar veremedigim sirket?
veya sirketi karistirmadan kendimmi ayarlayip gitmeliyim? orada yasayan tanıdıklar var?
daha az maliyetli oluyor sanırım
bilgi tecrube kimse yokmu?

Merhabalar,

Ben 17 senedir Amerikanin New Jersey Eyaletinde yasayan, 3 cocuk annesi bir bayanim. Amerikaya dogum amaciyla Turkiyeden gelen ailelere Yardimci olup hizmet vermekteyim. Istege gore, asagida listesini cikardigim konu basliklari altinda yardimci olmaktayim. Isteyen ailelere hersey dahil paket ucretimiz de bulunmaktadir.
1- Hastane
2- Jinekolog
3-Bebek chek upi
4- Dayali doseli tertemiz bir ev (otel yada pansiyon odasi degil)
5- Bebek pediatri doktoru hastaneden sonra kontroller icin
6- dogumdan sonra annenin chek upi
7- Doktor randevularina goturup getirmek (haftada 1) (Arabam grand cherokee jeep,gayet rahat bir arabadir)
8- Haftada 1 alisveris amacli istenilen yere goturmek.
12. Bebek dogum belgesini aldiktan sonra telefonla expres pasaport evraklarini doldurup gerekli yerden randevu almak.
13-expres pasaport islemleri icin yaninizda bulunmak
14- Ve son olarak sizi geldiginizde aldigim havaalanina evinize donmeniz icin geri birakmak.
15- Bebegin sosyal sigorta numarasi buyuk bir olasilikla sizden sonra gelecektir. siz dondukten sonra onu size en guvenli sekilde ulastirmak…

Bu isi gayet iyi niyetimle ve makul fiyatlar karsiliginda yapmaktayim.. Daha once Turkiyeden gelip misafir ettigim ailelerden istenirse referans verebilirim.

Eger ilgilenirseniz size kafanizdaki butun sorulariniza cevap verebilirim. Sadece mesaj yazmaniz yeterli..

Bana e-mail adresimden ulasabilirsiniz : ffilizzcan@gmail.com

sevgiler...

Kişilere çok fazla güven olmuyor fakat bu işi profesyonel bir şekilde yapan kurumlarla iletişimimi sürdürüyordum. Yenibirhayat firması ile görüşüyorum bana çok sıcak ve güven veren bir kurum izlenimi verdiler. Bu yola bugün itibari ile onlarla devam etme kararı aldım. Benimle birebir ilgilenen bir ekip var ve bir telefon kadar yakınlar, herşey ile onlar ilgileniyor. Ben sadece onlara bir miktar para ödeyeceğim üstelik paranın çok az bir miktarını.. Geri kalanını Amerika' ya gttikten sonra yatırmamı isteyerek bana daha da güven aşıladılar. Bu iş gerçekten güven işi.Birçok firma ile görüştüm ve kararımı verdim sanırım. Amerika' da doğum yapmak isteyen varsa kesinlikle Bağdat caddesinde bulunan bu kuruma uğramalarını tavsiye ederim.
mrb doğumu yaptınız mı yardımcı olur musunuz?

Bende amerikada dogum yapacak bi anne adayiyim. Burada yasiyorum. Istediginiz her konuda yardimci olabilirim..
Merhaba bende amerika da doğum yapmak istiyorum bana ne kadara mal olur ve bebeğimin çifte vatandaş olması için ne kadar süre orda kalmamız gerekli
şimdiden teşekkür ederim

Merhaba bende amerika da doğum yapmak istiyorum bana ne kadara mal olur ve bebeğimin çifte vatandaş olması için ne kadar süre orda kalmamız gerekli
şimdiden teşekkür ederim
Merhabalar. Ayrıntıya sımdılık girmeyim total 15bin dolar hastane için verirsiniz, arac almanız gerekir hemen toplu tasıma biçok yerdr yok. Onada 3000dolar dersek. Aylıkta kira yeme içme vs ler işin 2500dolar gider yani totalde bi 30000dolara fln malolur. Guney cok daha ucuZdur kuzeye göre her yönden. Yalnız hamılelıgın 12. Haftası civarı gelmeniz be dokorla anlaşmanız gerekir cnkı bıcok doktor 14. Haftadan sonra kabul etmiyor.sizin doktorunuz hasane bebegın doktoru tamamen bagımsız birbirinden hepsiyle gidip anlaşmanız gerekıyor. Bebek dogduktan sonra 15 gun erisinde pasaportunu cıkartmanıx yeterli. Zaten direk social securıty number veriliyo pasaporta basvuruyosunuz bebek in amerikan pasaportu aldıgında işlem tamam minnak artık bi abd vatandaşı:KK66:

Merhabalar. Ayrıntıya sımdılık girmeyim total 15bin dolar hastane için verirsiniz, arac almanız gerekir hemen toplu tasıma biçok yerdr yok. Onada 3000dolar dersek. Aylıkta kira yeme içme vs ler işin 2500dolar gider yani totalde bi 30000dolara fln malolur. Guney cok daha ucuZdur kuzeye göre her yönden. Yalnız hamılelıgın 12. Haftası civarı gelmeniz be dokorla anlaşmanız gerekir cnkı bıcok doktor 14. Haftadan sonra kabul etmiyor.sizin doktorunuz hasane bebegın doktoru tamamen bagımsız birbirinden hepsiyle gidip anlaşmanız gerekıyor. Bebek dogduktan sonra 15 gun erisinde pasaportunu cıkartmanıx yeterli. Zaten direk social securıty number veriliyo pasaporta basvuruyosunuz bebek in amerikan pasaportu aldıgında işlem tamam minnak artık bi abd vatandaşı:KK66:
Mesela nereler daha ucuz dersin peki kira bir ailenin yanında daha düşük olabilir mi yoksa siz ayrı bi ev olarak mı baz aldınız. İnşallah vize çıkar

Mesela nereler daha ucuz dersin peki kira bir ailenin yanında daha düşük olabilir mi yoksa siz ayrı bi ev olarak mı baz aldınız. İnşallah vize çıkar
Ben aile yanının cok rahat ve güvenilir oldugunu dusunmuyorum. 1+1 bi kiralık ev için 600$civarı ödersiniz. Mississippi houston austin civarı ucuzdur hastaneleri olsun yaşam olsun. Mesela tatil şn miamideydik ve orda benzin 3.99ken misssissippide 2.77ye düşüyor. Turıst vizesiylemi geliceksiniz? Ne kadarlık hamilesiniz? Karnınız cok cıktıysa vize konusunda sıkıntı yasama ihtimaliniz var.

Ben aile yanının cok rahat ve güvenilir oldugunu dusunmuyorum. 1+1 bi kiralık ev için 600$civarı ödersiniz. Mississippi houston austin civarı ucuzdur hastaneleri olsun yaşam olsun. Mesela tatil şn miamideydik ve orda benzin 3.99ken misssissippide 2.77ye düşüyor. Turıst vizesiylemi geliceksiniz? Ne kadarlık hamilesiniz? Karnınız cok cıktıysa vize konusunda sıkıntı yasama ihtimaliniz var.

İş için vize de alabilirim isim gereği çok gezen bir insanım 7 haftalık hamileyim.

İş vizesi derken?? Hangi sınıfa giricek vize ve eğer iş için 3aylık verirlerse uşkeden geri çıkmanız gerekir. Turıst vizesi genelde 10 yıllık verildiği için o daha garanti gibi

Merhaba Ben 2,5 sene once ABD de dogurdum. Hic bir sirketle calismadim dusundugunuz gibi zor degil. Bu tip organizasyonu kendiniz gayet kolay bir sekilde yapabilirsiniz. ABD de dogum yapmak icin yeterince masrafiniz olacak birde bunun ustune niye bu firmalara paranizi kaptirasiniz ki! ABD de ki dogumum ile ilgili tum tecrubelerimi asagida ki link te paylastim. Her detay uzerinde durmaya calistim. Gitmeyi dusunenler icin faydali olacaktir. ayrica sorulariniz olursa ozmen_gulay@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz seve seve yardimci olurum.
NOT: burda link paylasmak yasak heralde.. isteyenlere ABD macerami mail olarak atabilirim.

Merhaba birileri kalmistir umarim.
bende amerikaya gidiyorum cok yuksek ihtimalle martin ilk haftasi..
sadece karar veremedigim sirket?
veya sirketi karistirmadan kendimmi ayarlayip gitmeliyim? orada yasayan tanıdıklar var?
daha az maliyetli oluyor sanırım
bilgi tecrube kimse yokmu?

az once asagida bu konuyla ilgili yazdim. Sirketlere gercekten gerek yok bosuna masraf. herseyi kendiniz yapabilirsiniz. size ozelden blog yazimi yollayacagim okuyun muhakkak.

Merhaba Ben 2,5 sene once ABD de dogurdum. Hic bir sirketle calismadim dusundugunuz gibi zor degil. Bu tip organizasyonu kendiniz gayet kolay bir sekilde yapabilirsiniz. ABD de dogum yapmak icin yeterince masrafiniz olacak birde bunun ustune niye bu firmalara paranizi kaptirasiniz ki! ABD de ki dogumum ile ilgili tum tecrubelerimi asagida ki link te paylastim. Her detay uzerinde durmaya calistim. Gitmeyi dusunenler icin faydali olacaktir. ayrica sorulariniz olursa ozmen_gulay@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz seve seve yardimci olurum.
NOT: burda link paylasmak yasak heralde.. isteyenlere ABD macerami mail olarak atabilirim.
Bana da yollar misiniz lutfen

ben evimden 20dk uzakta hastaneye gitmeye taksi parasi bulamiyorum millet amerikaya gidiyo.vay dunya adalate bak :p

X