Amerika"da dogum yapanlar ve yapmak isteyenler...

Mufiil

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2009
205
254
Arkadaslar ben henuz 4 haftalik hamileyim daha cok yeni ama esimle hep bebegimizi amerikada dunyaya getirme hayalimiz vardi.Allah izin verirse bunu gerceklestirecegiz.Amerikada dogum yapanlardan karsilastiklari zorluklari ve guzelikleri ogrenmek yapmak isteyenlerdende planlari nedir ogrenmek istiyorum.Simdidenm tesekkurler..

Meraba
Bu konuyla hala ilgili misiniz? Ben de 17 haftalık gebeyim ve bunu planlama safhasina adayım diyelim.Düşüncelerimizi paylaşabiliriz. boshayallersmile:nazar:

malesef amerika da dogum olayindan vazgectik,zaten gec de kaldik 32 haftalik hamileyim ve erken dogum olabilir,yakin zmaanda kayinpederimi kaybettigimiz icin planlarimizi ertelemek zorunda kaldik....

slm arkadasalar neden amarikada dogum yapmayi dusunuyorsunuz bunu aciklarmisin yani trkde yapmyiorsunuz dogumunuzu o kadar hamile kadinlar var hepside trkde dogum yapiyor siz neden trkde dogum yapmak istiyorsunuz anlamadim ben

madem amerikada dogum yapacak imkaniniz var trk en iyi hastanesindede yaparsiniz dogumunuzu ben yurt disinda yasiyorum bir fark goremiyorum trkle bu arasinda artik teknoloji ilerledi trkdeki hastanelerdede hersey var yinede karar sizin tabi ben sadece fikrimi soyledim yurt disini fazla buyutmeyin gozunuzd lutfen turkiyemin bir tasini degismem buriya burda yasamayan bilmez buranin da nasil oldugunu

Sevgili Figenmus,Dogumumu amerikada yaptim. Orada yasayan Bir kadin araci oldu. Çok konusan ve cok anlatan. inandik ve gittik. Çok magdur olduk. Şirket bile degilmis. ogrendikki amerikada hastanelere para odemiyormus. sen imza atiyorsun. kadina odeme yapiyorsun. finansla ilgilenmedigin icin, odemen yapildi saniyorsun ama yapilmiyor. biz su anda bu problem ile ugrasiyoruz. birde biz bu kadinin uslubundan cok rahatsiz olmustuk. ne cok bilmis ne konustu. onun cok bilmisligi yuzunden hastanelik oldum. dogum sonrasi hastayim kivraniyorum esim diyorki hastaneye goturelim. bu kadin diyorki sut sıtmasıdır. erkek anlamıyor tabi. 3 çocuk annesi ama neredeyse ölmeme sebep olacaktı. 5 gün yoğun acılarla kıvrandım. MSN'den gören bir arkadaşım eşime acil hastaneye götürün demiş böylelikle 6. gun 41 derece ateş ile yoğun bakıma alındım. çektiklerimi anlatamam. ayrıca 10.000 usd ödemek zorunda kaldık. çok paramız gitti. tek tavsiyem profesyonel firmalar ile çalışın. faturanızı versinler. gerçek referans veren insanlar olsun. ve kesinlikle işinize karıştırtmayın.Bizi bir sürü türk le tanıştırıp sonra bu işler ortaya çıkacak diye bizi herkese rezil etti. hamlilelik ve lohusalık dönemim burnumdan geldi.
Öğrendikki hamileleri hasta müşteri olarak düşünüyormuş. birde eski bir bakanın eşiyim diye hava atıyor. ama adamın yardımcısına ulaştık. yeğeniymiş ama görüştüğü bile yokmuş.

diğer herşey mükemmeldi. bol bol alışveriş ettik. gezdik. eşimle 2. balayı yaşadık. birlikte günlerimiz çok iyi geçti. daha ayrıntılı bilgi istersen verebilirim.

Son düzenleme:
Tahminimce Amerika'da doğum yapmayı çocuğun çifte vatandaş olabilmesi için tercih ediyorlar. Böylelikle çocuk ileride orada okumak isterse falan problem yaşamayacak, avantajlı olacak yani.

Ben anne adayıyım ve çocucuğumu Amerika' da doğurmak istiyorum. Bildiğiniz kurum ve kişiler var mı acaba?

Kişilere çok fazla güven olmuyor fakat bu işi profesyonel bir şekilde yapan kurumlarla iletişimimi sürdürüyordum. Yenibirhayat firması ile görüşüyorum bana çok sıcak ve güven veren bir kurum izlenimi verdiler. Bu yola bugün itibari ile onlarla devam etme kararı aldım. Benimle birebir ilgilenen bir ekip var ve bir telefon kadar yakınlar, herşey ile onlar ilgileniyor. Ben sadece onlara bir miktar para ödeyeceğim üstelik paranın çok az bir miktarını.. Geri kalanını Amerika' ya gttikten sonra yatırmamı isteyerek bana daha da güven aşıladılar. Bu iş gerçekten güven işi.Birçok firma ile görüştüm ve kararımı verdim sanırım. Amerika' da doğum yapmak isteyen varsa kesinlikle Bağdat caddesinde bulunan bu kuruma uğramalarını tavsiye ederim.

Sayin esgusenturk; su an hamile degilim ama ben de amerikada dogum yapmak istiyorum. Su an arastirma asamasindayim. Dogumunuz sorunsuz gecmistir umarim. Tecrubelerinizi ve maliyetini merak ettim. Paylasirsaniz cok sevinirim.

Fakat Amerikada hangi eyalette yapmamız gerektiğine karar veremedik,bu konuda bilgisi olan var mı? Hangi eyalette ne gibi avantajlarımız oluyor,hepsinin vatandaşlık özellikleri farklı sanırım.

Sevgili Figenmus,Dogumumu amerikada yaptim. Orada yasayan Bir kadin araci oldu. Çok konusan ve cok anlatan. inandik ve gittik. Çok magdur olduk. Şirket bile degilmis. ogrendikki amerikada hastanelere para odemiyormus. sen imza atiyorsun. kadina odeme yapiyorsun. finansla ilgilenmedigin icin, odemen yapildi saniyorsun ama yapilmiyor. biz su anda bu problem ile ugrasiyoruz. birde biz bu kadinin uslubundan cok rahatsiz olmustuk. ne cok bilmis ne konustu. onun cok bilmisligi yuzunden hastanelik oldum. dogum sonrasi hastayim kivraniyorum esim diyorki hastaneye goturelim. bu kadin diyorki sut sıtmasıdır. erkek anlamıyor tabi. 3 çocuk annesi ama neredeyse ölmeme sebep olacaktı. 5 gün yoğun acılarla kıvrandım. MSN'den gören bir arkadaşım eşime acil hastaneye götürün demiş böylelikle 6. gun 41 derece ateş ile yoğun bakıma alındım. çektiklerimi anlatamam. ayrıca 10.000 usd ödemek zorunda kaldık. çok paramız gitti. tek tavsiyem profesyonel firmalar ile çalışın. faturanızı versinler. gerçek referans veren insanlar olsun. ve kesinlikle işinize karıştırtmayın.Bizi bir sürü türk le tanıştırıp sonra bu işler ortaya çıkacak diye bizi herkese rezil etti. hamlilelik ve lohusalık dönemim burnumdan geldi.
Öğrendikki hamileleri hasta müşteri olarak düşünüyormuş. birde eski bir bakanın eşiyim diye hava atıyor. ama adamın yardımcısına ulaştık. yeğeniymiş ama görüştüğü bile yokmuş.

diğer herşey mükemmeldi. bol bol alışveriş ettik. gezdik. eşimle 2. balayı yaşadık. birlikte günlerimiz çok iyi geçti. daha ayrıntılı bilgi istersen verebilirim.
eşimde bu ay florida ya gidcek, bense gitmekte kararsızım. acaba florida da doğum fiyaatları aynımıdır yani ortalama bi 20-30 bin lazım değil mi?

Düzenleyen: kurabiye_canavari Düzenleme Tarihi : 15-08-2010 Düzenleme Saati :KK22:51
Sevgili kurabiye_canavari yasadiginiz kotu deneyimdeki araci kurum kisi Kim? Ona gore uzak duralim

Sayin esgusenturk; su an hamile degilim ama ben de amerikada dogum yapmak istiyorum. Su an arastirma asamasindayim. Dogumunuz sorunsuz gecmistir umarim. Tecrubelerinizi ve maliyetini merak ettim. Paylasirsaniz cok sevinirim.

merhaba.hamile değilmişsiniz bunu yazarken ama şuan hamilesiniz sanırım,tebrik ederim:) Amerika'da doğum planınız halen var mı?biz de düşünüyoruz,birkaç şirket araştırdık ama emin olamıyorum bi türlü.yardımcı olursanız sevinirim,teşekkürler

merhaba.hamile değilmişsiniz bunu yazarken ama şuan hamilesiniz sanırım,tebrik ederim:) Amerika'da doğum planınız halen var mı?biz de düşünüyoruz,birkaç şirket araştırdık ama emin olamıyorum bi türlü.yardımcı olursanız sevinirim,teşekkürler

Iyi dilekleriniz icin cok tesekkur ederim, evet su an hamileyim hem de ikiz bebeklerim olacak allah nasip ederse. Bebekler ikiz olunca yurtdisinda dogum fikrinden vazgectik. Cunku ikiz hamilelikler risklidir ve ben yurt dışında tek kalmayi goze alamadim. O nedenle de sirket arastirmasi yapmadim. Umarim her sey gonlunuzce olur.

Iyi dilekleriniz icin cok tesekkur ederim, evet su an hamileyim hem de ikiz bebeklerim olacak allah nasip ederse. Bebekler ikiz olunca yurtdisinda dogum fikrinden vazgectik. Cunku ikiz hamilelikler risklidir ve ben yurt dışında tek kalmayi goze alamadim. O nedenle de sirket arastirmasi yapmadim. Umarim her sey gonlunuzce olur.

Bebeklerinizi şimdiden Allah bağışlasın zaten firmalar ikiz hamilelikleri kabul etmiyor bildiğim kadarıyla..

Canım konuyla ilgili hiç araştırma yaptın mı. Az zamanında kalmış gideceksen... Ben de düşünüyorum da.. İnş haftaları görürsem :))

merhaba
amerikada sezeryan pek olmuyor diye biliyorum , sizinki normal dogum mu oldu ?

Merhaba doktorlar normal doğumu öneriyor evet ama sezeryanisteğiini belirtirsen de zorlamadan sezaryama alıyorlar tabi eyaletine ve doğurduğun hastane hüsağlık merkezine bağlı bu...

X