Aile Planlaması Doğumdan sonra spiral taktıran var mı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

kelebek_83

annesinin canısı...
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2009
445
12
arkadaşlar 4 ay önce doğum yaptım.doktorum o zaman spirali önermişti. ancak internette izlediğim birtakım şeyler neticesinde korktum. bu konuda deneyimli arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi?

Benim ablam doğumdan yaklaşık 3-4 ay sonra taktırmıştı. Krampları filan olmuştu ama sonra geçti. 2 senedir kullanıyor.

teşekkürler Jullianne. peki işlem sırasında acı çekmiş mi bilgin var mı? Çoğu kişi doğum yapmışsın bundan mı korkuyorsun diyor ne biliim ürktüm bi kere işte:KK43:

ışlem sırasında söylendiği kadar acı çekmediğini söylemişti. Bu tabi biraz da senin bünyene ve psikolojine bağlı. Acının kaynağı biliyorsun beynimiz. Az veya çok tamamen onun elinde. Bu arada spiralle enfeksiyona açık hale geliyorsun bunu da unutma. Böyle bir olasılık da var. Sonra kontroller filan.Ben prezervatif kullanıyorum. Dikkatli olduğun sürece sorun çıkmıyor. Ama yine de karar senin. Kendini en güvende hangisinde hissedeceğini düşünüyorsan onu yap.

taktırırkende sonrasındada hiç acı falan hissetmedim bende bebeğim 3 aylıkken taktırdım ve çok da memnunum hiç bi zararı acısı yok

ben de dogum yapalı 4 ay olacak cok korkuyodum spıral taktırmaktan ama ablamlardada varve tavsıye ettıler sagolsunlar taktırdım ve acımıyo..

merhaba arkadaslar ben de dogum yapali 13 ay oldu, biraz gec de olsa spiral taktirmaya karar verdim okudugum kadariyla her bunyede gerek aci gerekse kanama yogunlugu acisindan epey farklilik oluyor, benim merak ettigim konu cinsel iliski sirasinda spiralin kaymasi ya da partnerinizin spirali hissetmesi olasiligi var mi? bu konuda deneyimi olanlar cevaplarsa sevinirim:)

X