Hcg değeri hakkında bilgisi olanlar

SABIRSIZ

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2008
69
0
ya arkadaşlar adetim 9 gün gecikti normal şartlarda hcg değeri en az kaç olmalı
mesala 3. hafta 5- 130 yamışlar internette ordaki 5 ne oluyor lütfen bilenlerin ayrıntılı açıklamasını bekliyorumm...:bbo:

ya arkadaşlar adetim 9 gün gecikti normal şartlarda hcg değeri en az kaç olmalı
mesala 3. hafta 5- 130 yamışlar internette ordaki 5 ne oluyor lütfen bilenlerin ayrıntılı açıklamasını bekliyorumm...:bbo:

kandaki beta hcg değeri 5 ile 130 arası olur demek..
ama adetin 9 gun gecmiş.en az 2000-3000lerde olması gerek diye düşünüyorum.cunki 9 gunluk gecikme demek 5.yada 6.haftaya falan denk geliyor..
sen yaptırdınmı peki kan testi...

ama adetin 9 gun gecmiş.en az 2000-3000lerde olması gerek diye düşünüyorum.cunki 9 gunluk gecikme demek 5.yada 6.haftaya falan denk geliyor..
DUYDU cum yaptırdım 230 larda çıktı ama son regli dönemlerim hep ayarsızdı doktor belki geç yumurtlamadn dolayı gebeliğin yeni olabilir dedi c.tesi tekrar yaptırıcam dua edin llütfen başka bişey olmasın ama başka ne olabiklirki dış gebelik olssaydı değer yüksek olurdu dedi doktorum bu durum başına gelen başka varsa lütfen yardımcı olsunn.

DUYDU cum yaptırdım 230 larda çıktı ama son regli dönemlerim hep ayarsızdı doktor belki geç yumurtlamadn dolayı gebeliğin yeni olabilir dedi c.tesi tekrar yaptırıcam dua edin llütfen başka bişey olmasın ama başka ne olabiklirki dış gebelik olssaydı değer yüksek olurdu dedi doktorum bu durum başına gelen başka varsa lütfen yardımcı olsunn.

korkma aklına kotu seyler getırme benım yengemınkı 180 cıkmıstı doktor 2 gun sonra tekrarla dısgebelık olabılır demısı ama yengem hıc oralı olmadı yanı dıs gebelık ıhtımalını vermedı kafaya bıle takmadı 4 5 gun sonra sonuc 8000 lerdeydı rahat ol senınkıde yukselır

canım sıkma canını ben adetım 3 gun gectıkten sonra yaptırmıstım 230 ne kı 40 cıkmıstı benım...
dıs gebelık dedı doktor dusuk yapıcaksın dedı... dedı de dedı...
meger gec dollenmeymıs stres yapma kendıne senınde hayırlısıyla sadece gec dollenmedır ınsallah...

canım sıkma canını ben adetım 3 gun gectıkten sonra yaptırmıstım 230 ne kı 40 cıkmıstı benım...
dıs gebelık dedı doktor dusuk yapıcaksın dedı... dedı de dedı...
meger gec dollenmeymıs stres yapma kendıne senınde hayırlısıyla sadece gec dollenmedır ınsallah...

Merhaba zeynep hanım, bende dün test yaptırdım ve benim de sanırım 3 gün gecikti, sanırım diyorum çünkü adet düzenimde son aylarda şaşmalar oluyordu, neyse ben 3 gün gecikti hesabıyla yaklaşıyorum ve değerim 45,9 çıktı, doktorum cuma testi yineleyelim dedi, kocişim pek bi mutlu ama ben niyeyse bi türlü :sm_cool: şöyle yapamıyorum, belki şu internet hafiyeliğini bırakmamız lazım galiba, açıkçası moralim bozulmadı değil okudukça buldukça, kendi dğerimi pek bi yerlerde bulmuş durumdayım, öffff

canım onemlı olan o degerın ıkı gun ıcerısınde yukselmesıdır sıkma canını hamıs gozukuyosun guzel haberlerını beklıyoz.....

Değere göre hamilesiniz,kendinizi sıkıntıya ve strese sokmayın.Kötü şeyler düşünmeyin.Sizi her şeyin etkileyeceğini de unutmayın.

canım onemlı olan o degerın ıkı gun ıcerısınde yukselmesıdır sıkma canını hamıs gozukuyosun guzel haberlerını beklıyoz.....

Değere göre hamilesiniz,kendinizi sıkıntıya ve strese sokmayın.Kötü şeyler düşünmeyin.Sizi her şeyin etkileyeceğini de unutmayın.

Doğru söylüyorsunuz biliyorum takıntılı bir başlangıç yapmak istemiyorum ama içimdeki endişeli korku haline kilit vuramıyorum bi türlü, ilginiz için çok teşekkürler

canım tabiki geç döllenme olmuş olabilir.Benimde değerim düşük başladı sonra birden yukseldi.endişelenme sakın. 2 gun sonra tekrra baktır canım değerine içinde rahatlamış olur...benim gebeliğin basında da doktor bana dıs gebelik olabilir dedi yureğime indirdi.meğer geç döllenmeymiş:)))))

arkadaşlar hepinize teşekkür edrim keşke dediğiniz gibi olsaydı ama maaalesef bebeğim bana tutunamadı dış gebelik değilmiş ama maalesef devam edemedi bugün yoğun kanamayla değerlerim daha da düştü ve kaybettim sevincim 1 gün sürdü 3 yıılık beklemenin sonunda çok ağır bi deneyim oldu ama ne yapalım kader inşallah bidakine sağlıkla....

İki gün sonraki dğerim 136,5, yani epey yükseldi ama doktor hala çok erken diyor, haftaya bir test daha yapılacak, bekliyoruz bakalım :uhm:

arkadaşlar hepinize teşekkür edrim keşke dediğiniz gibi olsaydı ama maaalesef bebeğim bana tutunamadı dış gebelik değilmiş ama maalesef devam edemedi bugün yoğun kanamayla değerlerim daha da düştü ve kaybettim sevincim 1 gün sürdü 3 yıılık beklemenin sonunda çok ağır bi deneyim oldu ama ne yapalım kader inşallah bidakine sağlıkla....

canım ya,çok üzüldüm çok geçmiş olsun.ama lutfen moralini bozma.Biliyorum mumkun değil ama dış gebelik vb durum değildi.Sadece kimyasal bir gebelikmiş,sana bişey söylimmi.Genelde basına bu tur olay gelen arkadaslar kısa sure sonra tekrar hamile kaldılar ve sağlıklı gebelikleri oldu hep.Bu kısmet değilmiş ama emin ol bebeğine kavusacaksın.Sağlıklısın ve hamile kalabiliyorsun..şükret canım...opuyorum seni..

İki gün sonraki dğerim 136,5, yani epey yükseldi ama doktor hala çok erken diyor, haftaya bir test daha yapılacak, bekliyoruz bakalım :uhm:

değerin guzel artmıs canım.doktorlar temkinli oluyor ilk baslarda evet.diğer arkadasın yasadığı gibi üzücü bir durumda hem ümitlendirmemek istiyorlar,hemde garantili konusmaktan yanalar.Haklılarda.ama değer guzel.Artacaktır.Bari sen canını sıkma.bebeğine stres yukleme canım..

Bak değerin artmış hamilesin işte :CüvCüv: Lütfen endişelenmeyi ve kafandaki şu belirsizliği bir kenara bırak artık.Sen sadece hamile olduğunu düşünerek daha dikkatli davran.Doktorda nasıl doktorsa insan motive eder öyle gönderir.Sen hala bıraktığım yerdesin mutlu olduğunu hissedemedim,belirsizliği at kafandan artık.

değerin guzel artmıs canım.doktorlar temkinli oluyor ilk baslarda evet.diğer arkadasın yasadığı gibi üzücü bir durumda hem ümitlendirmemek istiyorlar,hemde garantili konusmaktan yanalar.Haklılarda.ama değer guzel.Artacaktır.Bari sen canını sıkma.bebeğine stres yukleme canım..

Bak değerin artmış hamilesin işte :CüvCüv: Lütfen endişelenmeyi ve kafandaki şu belirsizliği bir kenara bırak artık.Sen sadece hamile olduğunu düşünerek daha dikkatli davran.Doktorda nasıl doktorsa insan motive eder öyle gönderir.Sen hala bıraktığım yerdesin mutlu olduğunu hissedemedim,belirsizliği at kafandan artık.

Doğru söylüyorsunuz hanımlar, siz bi de beni dün akşam görseydiniz... Doktor hanıma çok erken çok erken nidaları arasında: - yani Hamile miyim? diye sorabildim ve cevabı yine: -evet ama DAHA ÇOK ERKEN, ağrın kanaman olursa hemen hastaneye git! olduuu

Nasıl çıldırdım anlatamam ama bu sabah çok daha iyiyim, doktorların temkinli yaklaşmasınıda anlıyorum ama öyle ya da böyle, şimdi var olan Allahın lütfu, doğanın armağanı buysa ben aldım ve kabul ettim, yarını yine Allah bilirrrr. Bugün bunu birkaç yerde daha yazdım ve yazdıkçada hoşuma gidiyor.

İlginiz için teşekkürler hanımlarrr, haftaya 3. testten sonra moralim tam tavan yapmış olurum inşallah

ay bende anlatayım dur ilk basta yasadıklarımı.Bende gebelik testinde pozitifi görunce(ki adetten 4-5 gun gecmişti)doktora gittim.Hiçbişey göremedi tabi ve 1 hafta sonraya randevu verdi.Ve dediki kesin konusmayalım,hamilelik var ama erken vs.1 hafta sonra gittim umutla.Ama ne olsa beğenirsiniz yine görunen bişey yok.Hatta alttan baktığı halde.Basladı dış gebelik kimyasal gebelik vs.Ben tabi mahvoldum.kimseye hamileyim diyemiyorum.Ertesi gun baska doktora gittim bende.ve orada görundu benim velet:)))))
şimdide cinsiyetini göstermiyor ısrarla:)))
benimki çokk nazlı,galiba kız olacak...
yani canım,çok sakin ol.Değerinde çok iyi,hersey guzel olacak emin ol...

ay bende anlatayım dur ilk basta yasadıklarımı.Bende gebelik testinde pozitifi görunce(ki adetten 4-5 gun gecmişti)doktora gittim.Hiçbişey göremedi tabi ve 1 hafta sonraya randevu verdi.Ve dediki kesin konusmayalım,hamilelik var ama erken vs.1 hafta sonra gittim umutla.Ama ne olsa beğenirsiniz yine görunen bişey yok.Hatta alttan baktığı halde.Basladı dış gebelik kimyasal gebelik vs.Ben tabi mahvoldum.kimseye hamileyim diyemiyorum.Ertesi gun baska doktora gittim bende.ve orada görundu benim velet:)))))
şimdide cinsiyetini göstermiyor ısrarla:)))
benimki çokk nazlı,galiba kız olacak...
yani canım,çok sakin ol.Değerinde çok iyi,hersey guzel olacak emin ol...

Offf valla bazen şu net çok zararlı olabiliyor, gezinirken yeni bir şey öğrendim 2 günde bir yapılan kan testinde değerlerin 3 katı artması mol gebeliğe işaret edebilirmişşş...

İhmalkar olmak da istemiyorum ama ben bu işi cidden salmış durumdayım, neyse başım üstüne deyip kendime yeni sitresler bindirmek istemiyorum, şimdi sizin yaklaşık 4 ay önceki modunuzda gibiyim, sanırım iyi anlayıcılarımdansınız, teşekkürler...

canım geçmiş olsun inan üzüldüm
sni ii anlıyorum ilk gebeliğim düşükle sonuçlanmıştı
2.siise kolalrımda şimdi
umarım en kısa zamanda tekrar hamil kalırsın cnm

X