Gebelikte kanama

yellowdaisyy

Guru
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2008
4.118
18
kizlar benim kizkardesim
suan 12 haftalik hamile
dun cok az kanamasi olmus, sanci hic yok
dr unu aramis , sonra hastaneye gitti ultrasona sokmus dr
kalp atislari var , acilmada yok demis
esinden olabilir demis o kadar.
eve gelince tekrar kanama olmus az birsey
acaba bu normalmi bende hic olmadi ama belki yasayan vardir??
bu arada hic sanci yok. Allah korusunda bebek dusmez dimi kizlar ya ?
oyle birsey olursa daha kardesimi kimse toplayamaz cok istiyor cunku

Merhaba Yeşim cim,,,,Ben geçen sene 12 haftalık hamile iken sebepsiz bir nedenden dolayı kanama başladı ve hiç de sancım yoktu ertesi gün doktora gittim ve bana bebeğin kalp atışları var ama biraz zayıf dedi,,,,bir iğne yaptı ve eve gönderdi,,,ertesi gün kanamam biraz daha arttı ve tekrar doktora gittiğimde kalbi durmuştu meleğimin ve kürtajla aldılar mafoldumben,,,,,
Size tavsiyem doktora gitsin evde beklemesin kanaması varsa,,,gerekirse başka bir doktora daha görünsün inşallah meleği sıkı sıkı tutunmuştur ona ve annesini bırakmaz :Saruboceq:

günaydın canım, önemli olan moral diye düşünüyorum ben.
benim, ilk iki gebeliğim düşükle sonlandı. ama zaten gebe olduğumun farkında bile değildim, çok erken dönemde oldu yani.
bu seferki, 3. hamileliğim benim... ilk 4 ay sürekli kanamam oldu. periyodik olmayan, ne zaman geleceği belli olmayan, aprısız sancısız kanamalarım oldu... ama bbeğim iyiydi hep. hatta artık alışmıştım, her seferinde aramıyordum doktoru, gidip bakmıyordum hemen :)
4. ayın sonunda, akıntımın rengi değişti, sapsarı-kırmızılı bişey haline geldi bir gün.
doktora gittik, rahim ağzım açılmıştı.. hemen diktiler.
şimdi 26. haftamı geçiriyorum, iyiyiz hamdolsun. sonra bir daha kanamam olmadı çok şükür. kızım da gayet iyi maşallah..

diyeceğim şuki.. korkmayın! sadece dua edin, moral motivasyon yüksek olsun lütfen..
inansın kardeşin.. bebeğine inansın, kendisine güvensin. bebekler hemen bırakıp gitmiyorlar annelerini... anneleri onlardan ümidi keserse, güvenini kaybederse .... ancak o şekilde bırakabiliyorlar...

yatsın birkaç gün kardeşin.. eğilmesin, çömelmesin... ağır kaldırmak zaten yok.. hatta hiçbir şey yapmasın.
ben işten ayrıldım o dönemde, bebeğim için.. evde de hiçbir şey yapmadım. sadece çok basit yemekler yaptım hep - ayakta dikilmeyi gerektirmeyen şeyler...

ama tabi o kadar hareketsiz kalınca, ilk 4 ayda, normalde almam gereken kilonun 5-6 kg fazlasını aldım.
şimdi de diyabet oldum :) diyetteyim..

olsun, her şey kızım için..

canım benim de tam o sıralarda kanamam oldu, hatta daha sonralarda da oldu..
ben de ilk gördüğümde çok üzülmüştüm ağlaya ağlaya dr a gittik. baktık, herşey yolunda neden ağlıyosun kimi gebeliklerde çeşitli nedenlerle olabilir dedi..(mısırdaydık..) açıklamasına göre bebek çok hareketliymiş ve plasentama baskı yapıyomuş bu nedenle olmuş..2 iğne verdi, biri hemen, diğeri 3 gün sonra..1-2 de ilaç, yatacaksın bi süre dedi..kanama bikaç gün sürebilir korkma dedi..

daha sonraki tr de oldu..onda da plasenta aşağıdaymış yine, oğlum baskı yapıyomuş..korkulacak bi durum değil, ilaç kullanıyosun ve yatıyosun..dikkat etmek gerek canım..benim hamilelik epey zor geçti malesef..:KK43:

umarım kardeşinin de böyle tedavisi olan şeylerdir ve sağlıkla alır kucağına..

sagolun kizlar cvplariniz icin,
Allah herkesin yavrusunu bagislasin
suan durmus kanamasi, umarim bir daha olmaz

ayca dr hic birsey vermemis , ilac yada igne gerek gormedi demekki sadece yorulma
demis
bide cinsel iliskiye girmeyin demis.

cnm benim ablamda da olmuştu. sancısızdı onunkide... Ama Allaha şükür bişey olmadı... 8 gün gecikti ama biriz kerata gelmek istemiyor... :)

sagolun kizlar cvplariniz icin,
Allah herkesin yavrusunu bagislasin
suan durmus kanamasi, umarim bir daha olmaz

ayca dr hic birsey vermemis , ilac yada igne gerek gormedi demekki sadece yorulma
demis
bide cinsel iliskiye girmeyin demis.

alla alla.. aman iyi maşallah.
doktor bi ilaç milaç vermiyorsa.. korkacak bişey yoktur zaten.
bi düşük tehlikesi görünce doktor, hemen progesteron veriyor.. 3 doz oluyor genelde.
ben defalarca vuruldum o iğneleri.

aman inşallah bir daha yaşamaz kardeşin.

Merhaba ben de 12.haftadayım ve dün avuç ortası kadar kırmızı adet kanaması şeklinde kanamam oldu. Dr gttim zar zor(hareketli oldğundan ) kalp atışını ancak bi kez dyduk dopplerde.
Bir ped kadar daha devam etti akşm. progestn kullandım. Bu sabahtan itibaren kahverengi ve şeklinde artık. Yarın ikili taramamız var umarım yolundadır her şey çok canım sıkıldı. Yrumları okuyunca moral buluyorum ama yine de tedirginim ilk gebeliğim.

Kızlar merhaba benm dün ilişki sonrası biraz lekeli tarzda kanamam geldi sonra 1 saat geçti kırmızı parlak renkte kanamam geldi simdi ise kasık agrım var ve akıntı şeklinde geliyor doktorumuda aramadım muayeneye de gitmedim sizce bir sorun var mıdır endişeliyim

Kızlar merhaba 12 haftalık hamileyim dün ilişki sonrası biraz lekeli tarzda kanamam geldi sonra 1 saat geçti kırmızı parlak renkte kanamam geldi simdi ise kasık agrım var ve akıntı şeklinde geliyor doktorumuda aramadım muayeneye de gitmedim sizce bir sorun var mıdır endişeliyim

X