eyiz iin asla almayacanz eyalar ?

Bardak takımı,fritöz, çay makinesi, uyku seti , yumurta haşlayıcı, mısır patlatma makinesi, ekmek kızartma makinesi acaba dediklerimdi ama yorumlardan sonra bende almam :) Sırf desinler diye eşya yığmanın alemi yok. sonuçta herkes ev sahibi olmuyor bunun taşınması etmesi var birde:21:

1. Büfe,vitrin,gümüşlük
2. Çok süslü kabarık tüllü yatak örtüleri
3. Fritöz,tost makinesi,yumurta haşlama makinesi vb
4. Gümüş ve kristal aksesuarlar,vazolar vs
5. Bir sürü bir sürü yorganlar,nevresim takımları,yatak örtüleri
6. Bir sürü ev terlikleri
7. Dantel örtüler,salon takımları vs
8. Fazla fazla tencere ve tavalar
9. Bulaşık sepeti
10. Cupcake li ürünler

Çay makinesi
Kahve makinesi
Fritöz
Ev ızgarası
Mutfak robotu
Kazanlı ütü
Çamaşır kurutma makinesi

Son düzenleme:
zamanımdan ve enerjimden çalacak hiçbir şey almayacağım.
sadece görüntü olsun diye işlevi olmayan şeyler almayacağım, diyeceksiniz ki e bu evin hiç biblosu vb olmayacak mı? olacaksa da bizim için hatırası olan şeyler olmalı kesinlikle yani onları gördükçe hoş anılarımızı hatırlamalıyız yani yine işlevsel olmalı :)

-dantelli havlular
- yatak örtüsü (pike ya da battaniye yeterli bu görev için :KK9: )
- dantel örtüler
-yemek takımlarında yer alan o kocaman çorba kasesi
- yıkanması zor olan her türlü tekstil ürünü
- binbir parçası zahmetle yıkanması gereken mutfak aletleri
- plakaları çıkıp kolayca temizlenmeyen tost makineleri
- sulu elektrik süpürgeleri daha doğrusu torbasızlar(hazır kağıt torbasıyla katlayıp atmak varken neden tüm pisliklerle haşır neşir olayım süpürgeyi neden kullanıyorum? )
- bulaşık makinesinde yıkanmaması gereken tabak-çanak
-çamaşır makinesinde yıkanmaması, elde yıkanması gereken tekstil ürünleri :)
- ütü isteyecek tüller perdeler :KK45:
- saten ya da pamuklu olmayan nevresimler
- simli, parıltılı örtüler vb

düşündüm de işim biraz zor gibi görünüyor, olsun yeter ki evimiz bizi yansıtsın içinde kendimizi rahat hissedelim :KK55:

aradan aylar geçmiş ekleme yapayım

şu kumas terliklerden misafir terliği. tabii kıs bitimi yine hepsini yıkayıp kurutma derdi çıkınca annemlerin evinde insan akıl ediyor ancak :KK28: deri olsa sabunlu bezle sil, durula geç, değil mi ama:KK76:

deli gibi alışveriş yapıp önüne gelen herşeyden almak isteyen tek gelin adayı benim heralde :KK1: toz bezi bile aldım şimdiden yaaa... daha bi sene var evlenmeme bide :KK1:

aradan geçen ayların üstüne gereksiz hiç bişi almayarak bi mucize yarattım tebrikler ben.. yalnız nasıl geçmiş bi sene yahu kala kala 2 buçuk ay kalmış vays be daha dün yazmışım gibi şu yazıyı...

Ev ne kadar sade döşenmişse o kadar az iş ve toz almak demektir
1. Büfe,vitrin,gümüşlük
2. Çok süslü kabarık tüllü yatak örtüleri
3. Fritöz,tost makinesi,yumurta haşlama makinesi vb
4. Gümüş ve kristal aksesuarlar,vazolar vs
5. Bir sürü bir sürü yorganlar,nevresim takımları,yatak örtüleri
6. Bir sürü ev terlikleri
7. Dantel örtüler,salon takımları vs
8. Fazla fazla tencere ve tavalar
9. Bulaşık sepeti
10. Cupcake li ürünler

kullanmayacağım bardak setlerini almam, sergilemek için eşyam olmayacağına göre büfe de almam:KK45:
teferruatlı mutfak robotu almam. fritöz de almam, kızartma tenceresi neyime yetmiyor. bilumum ıvır zıvır elektrikli mutfak aletleri. mısır patlatma, ekmek yoğurma, yoğurt yapma falan filan.dantel vs var annem zamanında örmüş, ördürmüş götürmeyi düşünmüyorum. sadece emeğine saygı bakımından dantelli nevresim ve pike takımı var, loğusalıkta yayacakmışım onları götürürüm. o çok şatafatlı yatak örtüsünü de almam. ört, kaldır uğraşamam. bir tane aldım sade bir şey. bakalım onunla
uğraşmaya bile vakit olacak mı.uyku seti hiç kullanmadım, onu da almam. fiskos denen ve sadece yer kaplayan, her fırsatta devrilmeye yer arayan tuhaf mobilyayı da almam.:KK53: çeyiz sandığında saklanacak eşyalarım olmadığı için, sandık da almam. böyle işte:KK45:

Son düzenleme:
Gereksiz hiç ama hiçbirşey almadım, memnunum. Evim çok sade, toz alma derdim yok. Vitrin gümüşülük yok. Salona orta sehpa bile almadım, zaten amerikan mutfaklı ve küçük. TV ünitesi bile yok varın siz düşünün:KK53:

Tek bir konsol aldım, içine yemek takımı üstüne TV koydum, oldu bitti.

Misafirim çok yok, mutfak eşyalarını kendimiz kullanacağımız kadar aldık. Misafir gelince bizimkileri kullanıyoruz beraber, yetiyor. Bazaların altındaki ıvır zıvırlar bile batıyor gözüme herşeyi atasım var ama en fazla bu kadar sadeleşebildim.

Su takımı, kristal takım, çeyizlik patikler vb yok (kaynanamın verdiği birkaç parça sadece). Çalışıyoruz zaten eşyaya hizmet etmek istemedim. Şu an eve girince bizi ferahlatan, mis gibi az eşyalı ama zevkli bir evimiz var :)

Güle güle otur tam benim kafadanmışsın ne kadar az eşya o kadar çok enrjik oluyor evler, çok dolu evlerin enerjiyi alıp götürüyor ve o ferahlık olmuyor sadece karmaşa
Gereksiz hiç ama hiçbirşey almadım, memnunum. Evim çok sade, toz alma derdim yok. Vitrin gümüşülük yok. Salona orta sehpa bile almadım, zaten amerikan mutfaklı ve küçük. TV ünitesi bile yok varın siz düşünün:KK53:

Tek bir konsol aldım, içine yemek takımı üstüne TV koydum, oldu bitti.

Misafirim çok yok, mutfak eşyalarını kendimiz kullanacağımız kadar aldık. Misafir gelince bizimkileri kullanıyoruz beraber, yetiyor. Bazaların altındaki ıvır zıvırlar bile batıyor gözüme herşeyi atasım var ama en fazla bu kadar sadeleşebildim.

Su takımı, kristal takım, çeyizlik patikler vb yok (kaynanamın verdiği birkaç parça sadece). Çalışıyoruz zaten eşyaya hizmet etmek istemedim. Şu an eve girince bizi ferahlatan, mis gibi az eşyalı ama zevkli bir evimiz var :)

X