eyiz iin asla almayacanz eyalar ?

ema1

Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr
Pro Üye
10 Ağustos 2009
26.008
18.153
acaba hangileri modası geçmiş kullanışı olmayan neler var

dantel takımımı elimde annemden kalanlar var bende kullanmıyorum

vitrin... kesinlikle almayacağım.. gerçi o pek çeyiz sayılmaz ama...

Son düzenleme:
vitrin... kesinlikle almayacağım.. gerçi o pek çeyiz sayılmaz ama...

evet zaten kalmadı . . .

mikrodalga fırın almam bende . nedenini bilemiyorum fakat çok sağlıksızmış gibi düşündürüyor . . .​

çeyiz sandığı kesinlikle istemiyordum almadım..kaynanam tutturdu sandıkta sandık diye almadım inat değilmi?

evet zaten kalmadı . . .

mikrodalga fırın almam bende . nedenini bilemiyorum fakat çok sağlıksızmış gibi düşündürüyor . . .​

yok ben mikrodalga alırım. çok pratik çalışan kadınlar için 2dakkada buz çözüyo yemek ısıtıyo. baya yardımcı birşey.

ben bir de dantelli, işlemeli fırfırlı tarzda pike takımı istemiyorum. hani gelin pikesi diyorlar ya ondan. şimdilerde çok güzel tasarımlı pikeler var. gerek yok diğerlerine bence.

o gümüşlük denen vitrini asla almam, hiç ama hiç hoş görünmüyo...
o çeyiz sandığı denen şeyi almam, ne alaka yani....
yatağımın etrafına o fırfırı sarmam, fırfırlı bi takım beğenirsem fırfırını keser başka birşeylere değerlendiririm....
fiskos denen şeyi almam, ne amaçsız bişidir o ya...
her türlü boşluğu örtmeye yarayan o örtülerden almam, onları öle üçgen üçgen asmam oraya buraya, dünyanın parasını veriyoz kardeşim o mobilyalara bir de üstünü mü örtcez...
perdelerin üst kısmındaki o dar ve şerit halindeki şeyi almam....
yatak çarşafı falan için örtüler var onlardan almam (annem bir tane ördürmüş ille de böle bi takım yapcaz diyo lohusayken kullancakmışım o çarşafı falan.. allaaaaam ya)
en basit mutfak işleri için kocaman bir alet edevat ordusu oluşturmam... örneğin mutfak robotu almam...
ayyyy aslında bu liste çok uzundu ama şimdilik aklıma bu kadarı geliyo :)

vitrin almam çok gereksiz bence kristal takım falan almam daha vardır ama aklıma şuan bunlar geliyorkaydirigubbakcemile3

Son düzenleme:
bana da uyku seti saçma geliyorrr

aynen öyle canım. o yüzden ben 3 takım 4 mevsim pike takımı aldım uyku setinden daha kullanışlı oluyo....uyku setim hiç yok şu an annemde alma kullanışsız oluyo diyo bende almayı pek düşünmüyorum:lepi:

hadi yaa e pike takımı nasıl bişey biricikk ben ne alcam:ecrin_bebek:

yaa arkadaslar bende fikir ediniyorum yazdıklarınızdan..vitrin istemem demişsiniz ya misafir için kullanacağınız bardak takımlarını nereye koyacaksınız mutfak dolaplarınız küçükse??

yaa arkadaslar bende fikir ediniyorum yazdıklarınızdan..vitrin istemem demişsiniz ya misafir için kullanacağınız bardak takımlarını nereye koyacaksınız mutfak dolaplarınız küçükse??

bende başta istemem gereksz demiştim ama şimdi almayı düşünüyrm.
kadeh viski bard. fln aldım onları nereye koyucam
vitrinde ayrı hava katar
şimdi eski model değil vitrinler
gümüşlüklü fln modası kalması.
vitrin konsol ve masa sandalyeler şeklinde satılıyor.
gayette modern

uyku seti almaz mısınız :uhm:
Şuan evimde uyku seti var iki tane. Kimi zaman kendi çarşafıyla kullanıyorum kimi zaman da farklı nevresim takımlarıyla. Nevresim takımından tek farkı içinde yorganının olması

gümüşlük vitrindi konsoldu çok gereksizzz.neydi onlar yaşam ünütesi duvar ünütüsimiydi onlarr bence çok şık ve sade güzel yaniii.

ben konsolu seviyorum, misafir yemek takımı bardak falan filan içine koyup kapağını kapattınmıydı oooh mis gibi. ama vitrinden neffffret ediyorum. hem boşuna yer kaplıyor, bir de sürekli göz önünde tozu silinmek ister o ister bu ister... uğraşamam.

ben de gondol flan almak istemiyorum... sehpanın üzerinde ya da masanın üzerinde gereksiz yer tutuyor gibi geliyor... benim evim olacağına göre ben rahat etmeliyim eve gelen misafirler evi ne kadar hoş desinler diye zevkime uymayan bi şeyi almayı düşünmüyorum.. vitrin, gümüşlük gibi bana göre sadece müzeyi andıran mobilyaları da evime sokmayı hiç istemiyorum.. mutfak robotu düşünmüyorum.. her yerin sadee ve kullanışlı olmasını planlıyorum... umarım böyle oluur...

gondol takımı almayı düşünmüyorum onun yerine dekoratif ürünler alırım.
ekmek kızartme makinesi almicam şimdide kullanmıyoruz zaten öyle birşey.
belki ilerde eşim isterse severim derse alırız.
kullanışsız hiç birşey almicam.
mesela kahvaltılıkların hepsinin kkokusu birbirine karışır türden kahvaltılık kaplar var ya ıhh kiimse aldıramaz onu bana.
kendi yaptıklarım hariç çeyiz olacak diye dantel örtü de almicam.
görüntü amaçlı birşey istemiyorum.
çeyiz sandığı olarak annemin çeyiz sandığını kullanıcam manev değeri var yoksa sandik falan da almazdım.
vitrin olmsa da konsol çeok gerekli evde bizim evde bisürü şeyi konsol ve vitrin toparlamıştır.
tabak çenekler bardaklar hep vitrinde
görünür kısma kullandıklarımızı koyduk kapalı kısma da bana ait olan kullanılmamışları çeyizlikleri.
fazlalık gibi gelsede onlar fazlalıkları toparlayan şeyler aslında

hadi yaa e pike takımı nasıl bişey biricikk ben ne alcam:ecrin_bebek:

canımm 4 mevsim kapitone pikeler çıktı yeni ve de çok kullanışlı biz şu an evde kullanıyoruz ve ben çok beğendim 3 tane aldım uyku setleri hiçbişeye yaramıyo diyo annem bende öyle düşünüyorum yorganı insanın üstünden uçup gidecekmiş gibi oluyo kullanışsız anlican...özdilekten aldığımın fotosunu eklemiştim ama buraya da ekliyeyim

X