üçlü tarama testi

kornelya

Elvin&Elvan
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2009
354
0
merhaba kızlar. cumadan beri kabus gibi geçen günleri paylaşmak istedim sizlerle. cuma günü üçlü testimizin sonucu geldi, down sendromu riskimiz 1/65 çıktı. yaşa göre olması gereken 1/1300 olması gerekirken. pazartesi amniyosentezimiz yapıldı ve şimdi beklemedeyiz. fakat zaman ilerlemiyor düşünmekten. sizlerin duyduğu ya da yaşadığı benzer deneyimler var mı? umarım Allah kimseye bunu yaşatmaz:KK43:

bu ne yaa herkesin çocuğu mu down sendromlu herkeste illa ki risk çıkıyor takma güzelim inş.bişey yoktur..............

Benim çevremde kime risk var denilip,üçlü tarama yapıldıysa hiçbirinde de olumsuz sonuç çıkmadı çok şükür..
Umarım siz de iyi haberler alırsınız tez vakitte (ki ben öyle olacağına inanıyorum..))
Hayırlı doğumlar..:nazar:

Bende nerede ne okuduysam hep ii sonuçlar gördüm ama işte 1/65le birden burun buruna gelince ister istemez insanda moral filan kalmıo:KK43: seli yorum için teşekkürler, insallah bende size iyi haberler verebilirim.

slm.benim de 1/78. benim de a.s. haftaya.tedirginim ama, iyi düşünmeye çalışıyorum.a.s. nasıl ? canın falan yanıyo mu? inşallah hepimiz iyi sonuçlar alırız.en azından hamileliğimizin geri kalan zamanlarını daha rahat geçiririz.

slm.benim de 1/78. benim de a.s. haftaya.tedirginim ama, iyi düşünmeye çalışıyorum.a.s. nasıl ? canın falan yanıyo mu? inşallah hepimiz iyi sonuçlar alırız.en azından hamileliğimizin geri kalan zamanlarını daha rahat geçiririz.[

kardelencim insallah iyi haberler alırız, tüm hamişler. yok canın yanmıo merak etme o konuda korkun olmasın. ama işi iyi bilen birilerini bulmaya çalışmam tembihlenmişti bana. aslında a s yaptırmak aklımdan geçerdi önceden de, ama işin içine zorunluluk girince kötü oluo insan. insallah dediğin gibi iyi haberler alır, hamileliğin kalanını daha huzurlu geçiririz...

benımde ıkılı rısklıydı uclu normal cıkınca amnıyosentez yaptırmadık gerek gormedı doktor...
amnıyosentez yaptırıp kotu sonuc alana daha rastlamadım hayırlısıyla sende ıyı sonuclar alıcaksın ınsallah...

benimde 1/267 çıktı ikili testtim de düşük risk çıkmıştı ense kalınlığında iyiydi ben amniyosentez yaptırmadım ama yaptırıpta kötü sonuç çıkanını hiç duymadım inşallah sende iyi sonuç alırsın

teşekkür ederim kızlar. insallah temiz sonuç alarız, bekleyen herkes... sizlerinde bebişleri insallah sizleri üzmez böyle konularda.. allah hepimize yardım etsin

Merhabalar değerli arkadaşlar.Bende 17 haftalık gebeyim. 2'li tarama testimde ultrason ve kan testim güzel çıktı. 3'lü tarama testimde ise ultrason iyi çıktı fakat kan testi sınırda çıktı 1/253 .ertesi gün ivedi bir ayrıntılı ultrason için profesöre gittik.oda herşeyin doğal görünüm olduğunu ultrasonda olumsuzluk görmediğini, dün riskinin 1/253 iken bugün bu muayeneden sonra 1/500 e düştüğünü söyledi.ama bunun tam tanı olmadığını netlik olmadığını sadece aminiyosentez ile tam tanının anlaşılacağını söyledi.ben ise çocuğumu aldırmayacağım için Allahın emaneti olduğu için istemedim.ama dün eşim internette araştırırken NİFTY testini görmüş.operasyonsuz sadece bir tüp koldan alınan kan ile yüzde 99.7 sonuç alındığını belirten bir test.evimiz ankarada hemen bu laboratuvarların olduğu tarafa gittik ve görüştük.kan alınıp hong kong ve ispanyaya yollanıyormış.her laboratuvar bir yere yolluyormuş.1 hafta ile 15 gün içinde geri dönüş oluyormuş.ücreti 1750 ve 2250 arasında değişiyor.sadece merak ediyoruz.ALLAH BU HASTALIĞI DÜNYADAN YOK EDER İNŞAALLAH.

slm.benim de 1/78. benim de a.s. haftaya.tedirginim ama, iyi düşünmeye çalışıyorum.a.s. nasıl ? canın falan yanıyo mu? inşallah hepimiz iyi sonuçlar alırız.en azından hamileliğimizin geri kalan zamanlarını daha rahat geçiririz.
Merhaba canım benim de trisomy riski 1:94 çıkmış bu ne demek oluyo tam anlamadım aöa çok korkuyorum yaa

X