Sa tarafta sz

sedna03

Guru
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2008
1.824
32
arkadaşlar merhaba,
sağ tarafımda ağrı var..nası anlatsam bilmiyorum.kalça kemiği üstünde b,r sızı var..sanki buzz gibi...ince ince sızlıyo..son günlerde çok arttı.neden olabilir?doğru yere mi açtım onu da bilmiyorum..kime gidicem bilmiyorum..
teşekkürler:1no2:

en yakın bir fizyoterapiste gidebilirsiniz kapsamlı bir değerlendirmek lazım geçmiş olsun

neyse farketmez..bi fizik tedavi hastanesine giderim kim ilgileniyosa onlar düşünsün artık :))

nurtopu hanım öncelikle açıklayayım size. fizyoterapist tanısı konmuş hastanın tedavisini yapan sağlık personelidir. yurtdışında direk fizyoterapist tanıda koyar tedavide eder. insanla uğraşıyoruz makineyle değil. dolayısıyla usta çırağına şunu sök bunu yap der çırağı yapar. ama insanda öyle bir şey söz konusu değil. insan vücudu çok karışık ve hala çözülebilmiş değil. 2 kişi aynı rahatsızlıktan gelir. 2 sinede aynı tedaviyi uygularsın ama biri iyileşir diğeri iyileşmez. çünkü vücut farklıdır, farklı besleniyorlardır, farklı aktiviteler yapıyorlardır.. o yüzden her sağlık personeli gelen hastayı değerlendirir. ona yönelik tedavi yapar ve fizyoterapi nin yan etkisi yoktur ilaçlar gibi. hastada ilaç denersin bazı hastalarda etki göstermez ya da aşırı etki gösterir başka ilaca geçersin ama fizyoterapide hastada ağrı yapıyorsa tedavin farklı tekniklere yönelirsin ve bu hastaya hiç bir zarar vermez

fizyoterapinin yan etkileri vardır
örneğin yüksek tansiyonlu bi hastanın tansiyonunu yükselterek olumsuz sonuçlara yol açabilir
her hastaya fizyoterapi uygulayamazsınız
her sağlık personeli hastayı değerlendiremez
hasayı ancak tanısal anlamda dr.
değerlendirir
yasal olarak da diğer sağlıklık personeli hastaya tanı koyamaz, reçete veremez
ancak dr.un order ettiği tedaviyi uygulayabilirler
şu dediğin doğru:fizyoterapist tanısı konmuş hastanın tedavisini yapan sağlık personelidir

yüksek tansiyonlu hastaya takibi her uygulamayı yapamazsın ama fizik tedavi elektroterapiden ibaret değil. tanısal anlamda dr. değerlendirir ama dr.un yanlış koyduğu tanıyı düzeltip hastanın tedavisini ona göre şekillendirirsin. dr.a rağmen hastanın sağlığını daha kötüye götürücek değilsin. biz reçete veriyoruz demedik. ama hastayı çok iyi bir şekilde değerlendiriyoruz ve kimsede niye hastayı değerlendirdin diyemez. dr.un order ettiğini fizik tedavi teknikeri uygular fizyoterapist değil.

sen kaçıncı sınıfsın bakiim?
dr.ların yanlışlarını düzeltiyorsun?
bence çizmeyi aşıyorsun
kimse kimsenin rakibi değil
bu tedaviler ekip işi
ama herkes yerini bilsin

demek sence dr.lar yanlış tanı koyuyor sizlerde kurtarıyorsunuz
vayy arkadaş siz neymişsiniz???

dr.un orderına aykırı hareket etmen suçtur
ancak dr.la konuşup fikir alışverişi yapmanız doğru olandır

ben gördüğümü söylüyorum düz bacak kaldırmayla anti enflamatuvar aneljezik ilaçlarlar hasta tedavi edilmez kandırılır. ağrı kesici problemi düzeltmez sorun nerdeyse onu çözerseniz ağrı kesilir zaten. ama bunu fizyoterapistler yapar. dr.lar yapamaz ki bunuda tüm hastalar biliyor

hastanın 3. derece fıtığı var
opere olmak istemiyor
günlük yaşam aktivitelerini yapabiliyor
nörolojik problemi yok
ama çok ağrılı
ne yapmalı??bu fıtığı nasıl çözmeli??
dr.lar yapmaz çünkü bu onun işi değil
ama ne yapılacağını ve nasıl yapacağını bilir
order eder terapistte yapar
zaten dr. bunu da yapsa terapiste ne gerek vardı?

fizik tedavi mucize değildir ve her zaman problemi çözemez
her tedavinin olduğu gibi fizik tedavinin de endikasyonları vardır
hele bi okulu bitir bakalım
sizi ne kadar yanlış yetiştirdiklerini
bazı hocaların sizleri nasıl hırslarına kurban ettiklerini, işin doğrusunu kendi gözlerinle görürsün

X