Pimapenlerdeki Bant İzlerini Nasıl Çıkarabilirim?

efsun12

Hayalim*1*Yumuşak*Yastık
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2008
205
3
Arkadaşlar, yağmur yağdığı zaman balkon kapımdan su geliyordu geçen sene ben de bütün çizgilerine bant yapıştırmıştım. Ama bantları çıkardıktan sonra da izleri kaldı. Ne yaptıysam çıkaramadım. ve lekeler kaldıkça siyah-sarı bir hal aldı. Nasıl çıkaracağım konusunda önerileriniz olursa çok sevinirim. Çünkü kış gelmeden temizlemek istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Arkadaşım bulaşık süngerinin tırtıklı bölümüne cif döküp ovala o şekilde çıkabilir.

arkadaşım o bant izlerinin üzerine kaynar su dök ve hemen sil kolayca çıktığını göreceksin. kolay gelsin

Teşekkür ederim önerilerinizi deneyeceğim. Umarım o lekelerden kurtulurum.

arkadaşlar teşekkür ederim haftasonu cif ve sıcak su sayesinde o lekelerden kurtuldum. iki yöntemi birleştirdim. tekrar teşekkür ederim.

bende ayna cam pimapen gibi yüzeylerin üzerindeki bant yapışkanlarını asetonu pamuğa döküp siliyorum, yapışkandan da kurtuluyorum... :dance:

Bant yapışkanının en iyi çaresi gaz yağıdır.Sürtmenize bile gerek kalmaz.Anında yok ediyor.sonrada sabunlu suyla yıkar durulanır.kokusu çabuk uçuyor.

tineride deneyin derim, evin bi odasına mineflo döşetmiştik, mineflonun bazı yerlerinde bant izleri vardı, ne yaptıysam çıkaramadım sonra tesadüfen tineri denedim , anında çıkardı, hani bir alternatif aklınızda bulunsun yerimseniben..
birde merak ettim cif ve bulaşık bezinin tırtıklı yüzeyi pimapenleri çizmedimi , benim çizilmişti akannehir

kızlar peki bu .....pen yazıları oluyor ya, onları nasıl çıkartıyosunuz? ben yeni bi eve taşındım, uzun zaman geçmiş aradan çıkarmamışlar, şimdi de günlerce uğraştık bitiremiyoruzzzz.. lütfenn bunun bi yolunu bilen varsa yazabilir mi??

evet Sergüzeşt hanım pimapenlerimi maalesef çizdi ama ben tiner ya da gazyağı kokusuna dayanamadığım için cif ve süngerle sildim. :)

beyhan hanım inanın yazıların nasıl çıktığını bilmiyorum. bilen varsa mutlaka yazar

merhabalar benim bu konudaki tek yardımcım aseton evet ojelerimizi temizledigimiz asetonu pamuga dökün onunla silin

Aseton bende işe yaramamıştı o yüzden cif ve süngeri denedim. Demek ki bendeki izler bayağı yerleşmiş :))))

X