Hamileyken Elevit Vitamin Kullananlar?

teşekkürler glnk cim.. ne kadarlık hamişsin..
bana sanki vakit hiç geçmiyor..

ben de öyleydim.2 rakamlı haftalara ne zaman gelicem derdim.şu an 14+1 im.şimdi de 20'li haftalara ne zaman gelicem diyorum.galiba doğurana kadar böyle zamanın geçmesini bekleyeceğiz :emir_bebek:

ben de öyleydim.2 rakamlı haftalara ne zaman gelicem derdim.şu an 14+1 im.şimdi de 20'li haftalara ne zaman gelicem diyorum.galiba doğurana kadar böyle zamanın geçmesini bekleyeceğiz :emir_bebek:

yaa sorma valla, sanki zaman durdu..
birde şu ilk 3 ay riskli ya onu da atlatmak istiyorum bir an önce..
işte insanoğlu sabırsız böyle delikafadulden

aynen ben de zaman geçmiyor sanki, haftaları ittiriyorum resmen. Masamdaki takvimde haftaları işaretledim inanır mısınız... biz çarşambadan çarşambaya 1 hafta atlıyoruz. Mesela bugün 13+1 kaydirigubbakcemile3 40'a kadar işaretledim... şimdi 20li haftaları bekliyorum.. sonra 30lar ve Allah'ın izniyle doğum.... oofff..offf!:CüvCüv:

aynen ben de zaman geçmiyor sanki, haftaları ittiriyorum resmen. Masamdaki takvimde haftaları işaretledim inanır mısınız... biz çarşambadan çarşambaya 1 hafta atlıyoruz. Mesela bugün 13+1 kaydirigubbakcemile3 40'a kadar işaretledim... şimdi 20li haftaları bekliyorum.. sonra 30lar ve Allah'ın izniyle doğum.... oofff..offf!:CüvCüv:

ne kadar güsel değil mi yaa..
Allah kısmet ettiyse bir de bakmışız zaman geçmiş de bizim çocuklar 1 yaşına bile girmiş... Aslında zaman o kadar çabuk geçiyor ki.. biz saydığımız için gün gün, geçmiyor gibi geliyor kaydirigubbakcemile3

bende kulanıyorum çok faydalı bi vitamin içinde yok yok yanii hertürlüü vitamini alıyosun
mide bulantılarının ilaçla ilgisi yoktur
bebeğin tutunmasınada bi faydası yok

canım bende 2 aylıkken gitmiştim ozaman verdi eleviti ve şuan 8 aylık hamişim hala kullanıyorum içinde herşey var kullan hapı düzenli canım sen ilk aylardasın ya ondan miden bulanıyo dikkat et kendine inşallah ağlıkla kucana alırsın

31 haftalık hamileyim ilk gittiğim doktor 5. haftada elevit başlamıştı. ondan önce hamilelik önceside dahil folik asit kullanmıştım. sonra kısa bir sürede doktorumu değiştirdim ilk doktordan memnun kalmamıştık. ve yeni doktorum eleviti kullanmak için çok erken olduğunu söyleyip bıraktırmıştı. sonra 3 ay folik asite devam ettim. 3. aydan sonra başladım elevite. bir kutu kullandıktan sonra artık yetersiz diye doktorum decevite geçirdi. her hamile kullanıyo sanırım eleviti ama 5. hafta erkenmiş demişti doktorum ve doktorumdan çok memnun olduğumu belirtmek isterim.

yengem ikiz hamile yarım yarım içiyo
doktor tek bebek olsaydı hiç içirmezdim sadece kilo yapıyo başka bişey değil dedi
diğer yengem tek gebelik o bütün bütün içiyo
ama ikiz olan yengem yarım yarım onun doktoru ne derse doğrudur çünkü adam türkiydeki en ünlü doktorlardan profösör

Ben de 14 haftalık hamileyim.1 Haftadır Elevit kullanıyorum.Herhangi bir bulantı yapmadı bende.Fakat heryönden anne ve bebeğe takviye vitaminler içeriyor.Ayrıca senin bu haftalarda Folikasit kullanman da gerekiyor.Onu da alıyor musun? Hepimizin bebeği sağlıklı mutlu dünyaya gelsin inşallah:))

Canım elevit biraz mide bulantısı yapar o yuzden kahvaltıdan sonra almayı dene. Ama miden bulanıyor diye sakın bırakma. Mutlaka kullanman gereken bir ilaç artı folic asit de kullanman gerekiyor ilk 3 ay bitimine kadar. Ama eleviti sanki erken vermiş gibi doktorun. Hamilelik öncesi Folic aside başlanıyor ve 3.ay bitimine kadar yani 4.ay başına kadar kullanılıyor sonra elevite başlanıyor diye hatırlıyorum. Daha o günleri geçeli fazla olmadı ama hatırlamıyorum &#61514:KK66:))

bende hemşireyim hamile değilken bile çok yoğun çalıştığımız dönemlerde arada elevit içiyordum vücut direncim düşmesin die şimdide doktor şimdilik gerek yok dedi ama haftada bir iki tane içiyorum bi yan etkisi yok sadece vücuda vitamin takviyesi..

çok yararlı bir vitamin,ben de kullandım hamileliyimde.bebeyin tutunmasıyla pek bir ilgisi yok,ama tüm vitamin ihtiyacını ödüyor.ilk aylarda bulantıdan dolayı yiyemiyorsun ya,o zaman vitaminsiz kalmanı ödüyor.bebeyin de sinir sisteminin gelişimine yardımcı oluyor.faydalı bir ilaç,9 ay kullananlar bile var,rahatlıkla kullanabilirsin.bulantı her ikisinden dolayı olabilir.inşallah sağ-salim kucağına alırsın.

bi arkadaş 3 çocuğunu aynı doktorda doğurdu.fakat ortancada doktor hamile kaldıüını öğrenir öğrenmez elevit başlamıştı.diğerlerinde ise 12. haftada falan.yani bir bildikleri oluyor da veriyorlar.

ben kullanmayı bıraktım çünkü ALLAHın hikmeti hiç araştırmadan bi bilgi düştü önüme... İçindeki jelatinin pis hayvan domuz jelatini olduğu hakkında bayere mail attım ertesi gün iletişime geçtiler. ve İst da Türkiye de üretildiğini ve içindekinin sığır jelatini olduğunu söylediler. Fakat malesef e vitamini olark kullandıkları katkının pis hayvan katkısı olduğunu söyledilr. Biz helale harama bu kadar dikkat ederken minicik bebeklerimizin daha dünyaya gelmeden bi haram katkıyla beslediğimi öğrenmek beni çok üzdü.. Bu kişisel bi tercihtir. Burda haram helal konusu hakkında tartışma olmasını istemiyorum. Fetfasının ne olduğunu da biliyorum ilahiyat mevzunuyum . Telefonda konuştuğum hanım aynen bunları söyledi malesef...

Ben doktor ne derse uygulayanlardanim kullan dedi kullaniyorum birak diyene kadar devam daha once folik'asit aliyodum onu biraktirip elevite gecirdi 12. haftadan beri hergun elevit tabi bide simdi demir ilaci eklendi yapcak bisey yok icecegim ama bana ne bulanti ne kilo yapti elevit sorunum yok yani sadece biraz buyuk bi hap yutarken bazen zorluyo

ben kullanmayı bıraktım çünkü ALLAHın hikmeti hiç araştırmadan bi bilgi düştü önüme... İçindeki jelatinin pis hayvan domuz jelatini olduğu hakkında bayere mail attım ertesi gün iletişime geçtiler. ve İst da Türkiye de üretildiğini ve içindekinin sığır jelatini olduğunu söylediler. Fakat malesef e vitamini olark kullandıkları katkının pis hayvan katkısı olduğunu söyledilr. Biz helale harama bu kadar dikkat ederken minicik bebeklerimizin daha dünyaya gelmeden bi haram katkıyla beslediğimi öğrenmek beni çok üzdü.. Bu kişisel bi tercihtir. Burda haram helal konusu hakkında tartışma olmasını istemiyorum. Fetfasının ne olduğunu da biliyorum ilahiyat mevzunuyum . Telefonda konuştuğum hanım aynen bunları söyledi malesef...

Allahm sen koru . Gercekten bu bilgiyi telefonda gorustugunuz hanimmi soyledi inanamiyorum. Rabbim korusun bebeklerimizi..ya gercekten midem bulandi suan! Allah onları bildigi gibi yapsın.

gebeliğim de hiç bulantı yaşamadım desem yeri sadece iki hafta sürdü bulantım ama eleviti kokusundan ve boyutundan dolayı içemiyordum nefesimi tutup yutuyorum ilacı içimden kokunun geri çıktığını hissediyordum çok iğrendim doktoruma yaşadıım sıkıntıyı anlatıp eş değer bi ilaç var mı diye sorduğumda bırak içme dedi bana 20 haftalık hamileyken ozamandan veri içmiyorum bebeğim çok sağlıklı hatta 2,5 hafta önden gidiyor ve tombik bi bebek :nazar: önemli olan o viteminleri doğal yollarla karşılayabilmen kan ilacı yerine de pekmez içiyorum çok dengeli sağlıklı besleniyorum sizde öyle yapın sonuçda vitamınde olsa mutlaka içinde kimyasal vardır

Içinde ki d ve à vitamini ilk uc ayda önerilmez diye ilacın üzerinde yazıyor ama doktorun verdiyse vardır bi bildigi

X