Hamileyken Elevit Vitamin Kullananlar?

ocozbel

Guru
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2009
11.327
3
42
Kızlar merhaba,

Ben 5+3 hamişim.
Doktorum bana elevit verdi. İçinizde bundan kullanmış olan ya da şu anda kullanan var mı?
Ben de kullanmaya başladıgım gün bulantı başladı. Acaba ilaçtan mı diye düşünüyorum yoksa zaten hamilelik dolayısıyla bulantım başlayacak mıydı?
Bir de bebeğin içerde daha sağlam tutunmasına falan faydası olur mu acaba?

tebrik ederim.ben de 14.haftadayım 12.haftadan itibaren kullanmaya başladım.bulantıyla hiçbi ilgisi yok.bulanacağı varmış demekki inşallah çok uzun sürmez.sağlam tutunmasıyla falan da alakası yok o sadece vücudunun ihtiyacını karşılayan bi vitamin.öyle olsa kimse bebeğini düşürmezdi.eğer bi sağlam tutunmasını falan sağlıyo dediyse inanma.sağlıklı bi hamilelik geçirmeni dilerim.

28 haftalık hamileyim ben de. 5. haftamdan beri elevit kullanıyorum. tutunmasına yardımcı olur mu bilemem ama bir çok yararı olan bir ilaç. için rahat olsun yani =)

tebrik ederim.ben de 14.haftadayım 12.haftadan itibaren kullanmaya başladım.bulantıyla hiçbi ilgisi yok.bulanacağı varmış demekki inşallah çok uzun sürmez.sağlam tutunmasıyla falan da alakası yok o sadece vücudunun ihtiyacını karşılayan bi vitamin.öyle olsa kimse bebeğini düşürmezdi.eğer bi sağlam tutunmasını falan sağlıyo dediyse inanma.sağlıklı bi hamilelik geçirmeni dilerim.

teşekkür ederim canım.. sana da hayırlısıyla doğurmak nasip olsun inşallah..
yok kimse demedi de, ben bebişime bişi olacak korkusu taşıyorum durduk yer hiç sebep yokken.. bööle okudukça internette falan da, sanki her önüne gelen düşük yapıyo gibi hissetmeye başladım.. saçmalık işte.. düşünmeyeyim diyorum ama arada yine aklıma geliyo

Kızlar merhaba,

Ben 5+3 hamişim.
Doktorum bana elevit verdi. İçinizde bundan kullanmış olan ya da şu anda kullanan var mı?
Ben de kullanmaya başladıgım gün bulantı başladı. Acaba ilaçtan mı diye düşünüyorum yoksa zaten hamilelik dolayısıyla bulantım başlayacak mıydı?

canım benim sen sağlıklı besleniyosan yediklerine dikkat ediyosan illa da şart olan bişi değil.bulantılarının başlaması bu hafta çok normal..bi süre böyle gider..eleviti hemen hemen tüm doktorlar veriyor..bi süre bende kullandım..bıraktım sonra mecbur değilsin ddedi doktorumda..zararı olmaz yani..ama sen sadece ona güvenme..günlük alman gereken proteine kalsiyuma sebzene tahılına dikkat et..en iyi olanı en doğal olanıyerimsenibenyerimseniben

Kızlar merhaba,

Ben 5+3 hamişim.

ÇOK ERKEN BAŞLAMIŞSIN.O İLACI 12.HAFTADAN SONRA VERİYORLAR.BENDE 15 HAFTALIK HAMİLEYİM,12.HAFTADA VERDİ DOKTORUM.ONDAN ÖNCEDE FOLİK ASİT İÇİYORSUN ZATEN...:eek:lmaz:

ÇOK ERKEN BAŞLAMIŞSIN.O İLACI 12.HAFTADAN SONRA VERİYORLAR.BENDE 15 HAFTALIK HAMİLEYİM,12.HAFTADA VERDİ DOKTORUM.ONDAN ÖNCEDE FOLİK ASİT İÇİYORSUN ZATEN...:eek:lmaz:

kendi kendime başlamadım ki, doktorum verdi.. hem de doktorum çok iyi bir doktor aynı zamanda tüp bebek doktorlugu yapıyor.. içinde de yazıyor zaten gebelikten önce bile kullanılır diye..

canım benim sen sağlıklı besleniyosan yediklerine dikkat ediyosan illa da şart olan bişi değil.bulantılarının başlaması bu hafta çok normal..bi süre böyle gider..eleviti hemen hemen tüm doktorlar veriyor..bi süre bende kullandım..bıraktım sonra mecbur değilsin ddedi doktorumda..zararı olmaz yani..ama sen sadece ona güvenme..günlük alman gereken proteine kalsiyuma sebzene tahılına dikkat et..en iyi olanı en doğal olanıyerimsenibenyerimseniben

evet doğru ben de dikkat ediyorum zaten, sütümü içiyorum yoğurdumu yiyorum, balık yiuorum bol meyve falan.. bakalım bebiş sağlıklı olsun diye herşey.. hihoyyyt

bu bir vitamin ilacı. hangi haftada içilirse içilsin gebeliğe bir zararı olmaz.

aşırı kılo aldıgı için bıraktım dr danısmadan bu hafta içmedım iç29 haftalık hamıleyımm.bumu kılo yaptı demır hapımı tam bilemıyorumda ama demırı bırakamıcama göre bunu bıraktım doğuma kadar içmek gerekıyrmuydu

ilk gebeliğimde başka doktora gidiyodum o folik asiti bıraktırırp elevite başlatmıştı.bu sefer ilk 3 ay sadece folik asit içtim sonra elevite başladım.doktordan doktora değişiyo.yanlış yapıyosun falan diyenler doktordan iyi biliyolar heralde.doktorun verdiğine göre vardır bi bildiği neticede vitamin.sen doktoruna güven.

aşırı kılo aldıgı için bıraktım dr danısmadan bu hafta içmedım iç29 haftalık hamıleyımm.bumu kılo yaptı demır hapımı tam bilemıyorumda ama demırı bırakamıcama göre bunu bıraktım doğuma kadar içmek gerekıyrmuydu

canım 29 haftalık olmus artık bebiş, bence birçok vitamini almıştır zaten..
bundan sonra da beslenmene fln dikkat edersen vitamin bakımından sorun olmaz bence..
ama doğumdan sonra da emzirirken de kullanmak faydalı süt için diye okumustum

ilk gebeliğimde başka doktora gidiyodum o folik asiti bıraktırırp elevite başlatmıştı.bu sefer ilk 3 ay sadece folik asit içtim sonra elevite başladım.doktordan doktora değişiyo.yanlış yapıyosun falan diyenler doktordan iyi biliyolar heralde.doktorun verdiğine göre vardır bi bildiği neticede vitamin.sen doktoruna güven.

teşekkürler glnk cim.. ne kadarlık hamişsin..
bana sanki vakit hiç geçmiyor..

özge bende öle düşündum..suan meyveye agırlık verıyrum vs..ama bıraktım napıyım cok kılo yaptııı.hele bir doğsun gerekırse emzırırkende alırım.ben folık asit içmemısıtm msla sadece 1 ay içebildım.zaten nettenbaktım artıkı bırakabilirsınız yazıyordu kagan kocatepenın sitesınde bende ozaman bıraktım..o da eksık benım:KK43:inş. bebişkom saglıklı olur yaklaştıkca stresım artıyor aklıma kötu kötu seyler gelıyor

özge bende öle düşündum..suan meyveye agırlık verıyrum vs..ama bıraktım napıyım cok kılo yaptııı.hele bir doğsun gerekırse emzırırkende alırım.ben folık asit içmemısıtm msla sadece 1 ay içebildım.zaten nettenbaktım artıkı bırakabilirsınız yazıyordu kagan kocatepenın sitesınde bende ozaman bıraktım..o da eksık benım:KK43:inş. bebişkom saglıklı olur yaklaştıkca stresım artıyor aklıma kötu kötu seyler gelıyor

bence hiç kötü düşünme bişicik olmaz.
ayrıca elevitte folik asit var zaten.. bebişin almıştır oradan bir güsel.. artık gelişiminin çogunu tamamlamış zaten.. yemene içmene dkkat et yeter.. sağlıkla gelir kucağına bebişin..
ben kendimi düşünemiyorum 28-29 haftalık.. zaman hiç geçmeyecek gibi geliyor delikafadulden

özge bende öleydım ınan işten gucten hamıle oldumu tam anlayamadım ana bir baktım 30 cu hafta gelmıs cok da kılo aldım oda ayrı dert .tek dileğim bebişim saglıklı oldugunu görmek.napıyım verırım zaten evde olmıcam kostrmaca tempo.içtigim demırde folık var bişey olmaz ınss...hamılelkık kapalı kutu işte ınsan hep korkuyla yasıyor bebegım nasıl caba dıye yanı ben öyleyımm

doktorum 12. haftamdan itibaren elevit ve demir hapı verdi, öncesinde folic plus kullanıyordum zaten. Gebeliğin sonuna kadar elevit ve demire devam.. bende bulantı yapmadı, 6-11 hafta arası çok bulantım ve kusmam vardı ama 11. hafta sonundan itibaren bulantılar azaldı. Elevite başlayalı da bir sıkıntım yok. Ama akşamları hala yemek yiyemiyorum, zaten eve 7 de ancak gelebiliyorum. o saatten sonra ancak salatalık, meyve vs yiyebiliyorum. kilo almak istemiyorum inşallah iştahım artmaz..zaten fazla kiloluyum, en fazla 9 kilo almam konusunda doktorum uyardı.

benim de 1-2 akşamdır iştahım olmuyor, eşim zorla bişiler yedirmeye calışıyor. ben de hafif ve az yemeye çalışıyorum..

X