Bebek Beslenmesi acıl yardım edermısınız???

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

mavisimsin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2009
6
0
merhaba arkadaslar

oglum yogurt yemıyor :sinifsinif:, bunun ıcın ne yapmalıyım 7 aylık oldu danone versem olurmu artık.bana yardımcı olurmusunuz???mafoldumben

kızım küçükken 2 kase günlük yoğurt yapardım,
biri yedek,çıkarırsa diye...bence hazır yoğurt yerine evde kendi yaptığınız yoğurdu yedirin,
yoğurdun içine meyvelerden katabilirsiniz...
ama mutlaka yoğurt yedirin arkadaşım...

valla bende hep kendim mayaladım 1 bardak yediridim 1 yaşına geldi hiç ağzına sürmüyor öyle karıştırdınmı da hiç yemez ne yapalım yemiyo iştezemuszemus

Benim ikizlerimde pek sevmiyo daninoyu seviyolar diye bende yoğurdun içine çilek reçeli suyu koyuyorum yiyolar veya pekmez

7 ay danone icin cok erken.. 6 ay sonrasi bebekler icin uretilmis bir yogurt var: Sutas Babymix.
arastir, icerigine bak (katki maddesi yok), hemen almak isteyeceksin, kendi mayaladigimdan cok daha faydali diyeceksin. israrla ara, her markette olmuyor.
sadesi de var elmalisi da, sadesinden basla.

arkadaslar gunluk yogur mayalıyorum onu yemıyor ıcıne petmez koydum oylede yamedı :gitme: hazır hıc kullanmadım, ne yapcam bılmıyorum cok uzuyor bu olay benısenağlama

canım yaa onu bana bır arkadasımda dedı ben verıyorum sutas babymıx bır dene dedı ama ıcınde katkı maddesı vardır dıye almak ıstemedım.Ama alıp deneyecegım mutlaka tavsıyen ıcın tesekkurler. opuyorumnanaktan

merhaba arkadaslar

oglum yogurt yemıyor :sinifsinif:, bunun ıcın ne yapmalıyım 7 aylık oldu danone versem olurmu artık.bana yardımcı olurmusunuz???mafoldumben

Canım yoğurduna bebe bisküvisi,muz karıştırabilirsin danone vs. vermektense az biraz daha diret alıştımı bırakmaz zaten..

canım benimki de yemiyordu içine biraz şeker atıyorum bazen de yanına cam rendeden meyve püresinden ekliyorum bir de bölye dene istersen...

bizim doktorumuz dışarda satılan meyvli yoğurtları asla verme dedi.benim kızımda beklemiş yoğurdu yemiyor günlük mayalıyoruz o zaman tadı hafif tatlımsı oluyor yada pekmezle karıştırdığımızda yiyor.sabahları da yumurta sarısı, peynir, yoğurt karıştıyorum o zamanda yiyor.

akannehiryoğurt konusunda biraz cahilim.ama kendin evde yaptığın yoğurduda ilk neyle mayalıyosunuz başka yoğurtla değilmi.o zaman hazır yoğurttan farkı olmuyoki

ben kızıma 6 aylıktan beri danino veriyorum.babymix denedim hiç sevmedi.daninoyu daha çok seviyo.ev yoğurdu da yiyiyo.bence çok kasma rahat ol sanki yediğimiz ve yedirdiğimiz herşey katkısız ve doğal mı.birçok kişi yediriyo hatta sakın yedirmeyin diyen doktorlar bile...

danone vermeyi pek onaylamamışsınız benim oğlum çok severek yiyiyor.. zararlımı gerçekten? yoğurt konusuna gelince bizim doktorumux hazır süt ve hazır yoğurttan mayalanan yoğurdun hazır yoğurttan bir farkı olmadığını söylemişti sonuçta iki hazır maddeden hazırlanıyor. Ama eğer sütçünüz varsa diyecek birşey yok tabi.. yoğurdu bisküviyle ya da pekmezle karıştırabilirsin.. ya da sevdiği bir çorbaya ekle.. bu şekilde de yer belki..

X