Bebek Beslenmesi 13 aylık kızıma bıldırcın yumurtası ?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

butterflys73

Tek Bayrak Tek Millet
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2009
649
4
50
kızım 13,5 aylık oldu çok iştahsız bir bebek , 9,5 kilo boyu uzun ama kilosu az sanki.... kilosu da o kadar mühim değil de dengeli beslenemiyor, sebze sevmez, et fazla yemez, baklagillerle arası hoş değil
bıldırcın yumurtası versem olur mu sizce ? erken mi yoksa ?

bıldırcın yumurtasını 1 yaşına kadar önermiyorlar.bunun sebebi alerjen etkisi olması,ama senin bebegın coktan geçmiş verbilirsin kilo için degıl ama bagısıklık için çok faydalı

çiğ veriyorlar fakat bu çok yalnış.7 dakika akdar çok iyi haşlanması lazım.Dediğim gibi bağışıklık için iyi fakat doktorlar önermiyorlar yani en azından benim bildiğim bu

bıldırcın yumurtasını ben veriyorum normal yumurtayı kullandığın her şekilde kullanabilirsin haşlayabilirsin omlet yapabilirsin vs.
verebilirsin çok faydalı bir yumurta

doktorlar hiçbir espirisinin olmadığını söylüyor,normal yumurtadan çok da farkı yokmuş,ama yine de vermiştim ben de ,4-5 ay sadece o yumurtayı kullandım,çiğ kesinlikle verilmemeli.

teşekkür ederim hepinize , evet yumurtanın iyi pişirilmesi gerektiğini söylemişti doktorumuz , ben de bi başlayım bakıyım .... bağışıklığımız pek iyi değil bir grip olduk 1 ayda ancak atlattık

X