Muz Diyeti

neutrino

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2007
27
0
45
Daha önce bu konu açıldı mı bilemiyorum. Japonyadan türeyen bu diyeti sizle paylaşmak istedim. Bana çok mantıklı geldi. Sizlerle de paylaşayım. Ayrıca yarından itibaren bu diyeti uygulamaya başlayacağım. Ben şu an muz un çok olduğu ve ekonomik olarak da uygun fiyata satıldığı bir uzakdoğu ülkesinde yaşıyorum şu an. O yüzden pek zorlanmayacağım sanırım.

Şimdi gelelim diyetimize:

Muz Diyeti! Osakalı Sumiko Watanabe adlı bir eczacının,
kocasının zayıflamasına yardımcı olmak amacıyla yaptığı Sabah Muz Diyeti isimli diyet çalışmasında esas olan, sabah kahvaltısını bir muz ve oda sıcaklığında bir bardak suyla tamamlamak.

Gün boyu tok tutan muz sayesinde diğer öğünler az miktarda yeniyor. Bir Japon kadın şarkıcının altı haftada yaklaşık 7 kg. verdiğini duyan Japon kadınları marketlerde muz bırakmayınca, Filipinlerden yapılan muz ithalatında da artış yaşanmaya başlamış. Bu diyetin bilinen bir zararı yok ancak yine de doktor kontrolü olmadan uygulanmaması gerekiyor.

Bu diyetin kendine has kuralları var.

Sabah iki, öğlen iki, akşam 1 tane her öğünden önce muz yeniliyor. Muzlar öğün yerine geçmemesine dikkat etmemiz gerekiyor. Yani muzlardan sonra muhakkak abartmamak koşuluyla yemek yemelisiniz. Yabancı kaynaklı sitelerle de karşılaştırdığımda bu öğünlerde istediğiniz kadar yiyebilirsiniz diyor fakat ben abartmamak koşuluyla kalori hesaplayarak yemek yenilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Diyet listesi bu kadar. Şimdi deneyip göreceğiz. Bu arada benden şu kadar kilo verdim diye birşey beklemeyin arkadaşlar. Artık ince görünene kadar diyet yapıp inceldiğime kesin karar verince tartıya çıkıp kilomu göreceğim. Tartı üstüne çıkıp moralimi bozmak istemiyorum artık.

Sevgiler, saygılar...:kahve:

X