Sezeryan sonrası normal doğum

mimoza

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2007
2.845
24
arkadaşlar aranızda sezeryan sonrası normal doğum olan varmı.yada çevresinde..
bu konuda bilgilerinizi bekliyorum.benim 1,5 yaşında bir kızım var.ve sezeryan oldum.ama ikinci bebeğimi normal istiyorum.şu an hamiş değilim.ama ilerde olursa normal isterim.bu konuda bilgilerinizi bekliyorum...

slm canım malesef ilk sezeryan olan bidaha normal doğum yapamıyo.
dr. çok tehlikeli olduğunu söylü. bende ilk sezeryan oldum 8 yıl geçmesine rağmen normalyapamazmışım ikinci doğumumuda. bende çok isterim 2. normal olsun.

slm canım malesef ilk sezeryan olan bidaha normal doğum yapamıyo.
dr. çok tehlikeli olduğunu söylü. bende ilk sezeryan oldum 8 yıl geçmesine rağmen normalyapamazmışım ikinci doğumumuda. bende çok isterim 2. normal olsun.

sağol canım cevabın için
çok üzüldüm.
banada aradan biraz zaman geçerse yaparsın demişlerdi.hatta bi komşum dediğine göre suyu gelene kadar dra gitmemiş.sancılar sıklaşınca acil doğuma almışlar ve doğurmuş...
şimdi hangisine inanacağımı şaşırdım.bazılarıda zaten sezeryan yerlerin çok acıyo yalvarsalarda n.istemezsin diyo...

evet canım malesef böyle. kesik bölgesi yırtılma labilir diye normal doğum çok riskliymiş. kasılmalara dayanamazmış dr. söyledi bana. anneyi hayati tehlikeye atamayız diyo.
olsun canım hayırlısı olsun hakkımızda.

peki sezeryan en fazla kaç doğum yapılabilir.yada kürtaj yapılırsa tehlikesi varmı arkadaşlar bilen varmı

selaaam ben sezeryan sonrası normal doğum yaptım
ve kesinlikle normal doğumu tavsiye ederim. üstelik sezeryan sonrası sezeryn olur kuralı yurtdışında geçerli değil.yanlış anlaşılmasın ben doğumumu türkiyede yaptım

ve kesinlikle normal doğumu tavsiye ederim. üstelik sezeryan sonrası sezeryn olur kuralı yurtdışında geçerli değil.yanlış anlaşılmasın ben doğumumu türkiyede yaptım

aferin kız tebrik ederim seni.a.s.
banada bi ebe hemşire " sezeryanlı karında 9 ay bebek taşınıyor birşey olmuyorda, 1 saatlik doğumda hiç bir şey olmaz" deyip, sezeryandan sonra yeterli zaman geçtiyse normal doğumu tavsiye etmişti. e bilmem artık..:1ninca:

ya sadece özel hastanelerde falanmı yapıyolar bu durumu yani sezeryandan sonra normla doğumu develte hasatnelerinde falan yapmıyolarmı

evet nisan doğru söylüyor yurtdışında ilki sezeryan olsa bile 2.de normal doğum yaptırmaya calısıyorlar. sezeryan sonrası sezeryan olmaz lafı sadece türkiyede geçerli..

pardon yanlış oldu.... sezeryan sonrası normal doğum olmaz lafı diyecektim.. bu arada nisan antalyada nerde yaptın sezeryan sonrası normal doğumu..

X