Çocuk Hastalıkları Tırnaklarını kesmeli miyim?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

megeozl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2009
18
0
37
Oğlum 2 aylık tırnakları zarar veiyor.Eldiven takmayı sevmiyorum ne yapmalıyım ?

tırnaklarını kes canım
benimde öyleydi tüm cesaretimi toplayıp kestim
hem bebeğimde rahat etti.
ellerini kullanabiliyor çizmeden..

kes tabi,zamanla kir doluyor.eldiven takmak el becerisinin gelişmesini önler.bırakalım bebişimiz yüzünü keşfetsin.

ben dogdugu haftadan beri kesiyorum, yuzunu cok ciziyor, haftada iki kez kestigim oluyor, ilk basta korkmustum ama simdi alistim, su bebeklere ozel cit cit makaslarla kesiyorum

bende dogdugu haftadan beri kesiyorum eldiven kullanmıyorum emzirirken elimi tutması gögsüme dokunması çok hoşuma gidiyo. hem makasla kesiyorum sonra bide törpülüyorum.

artık daha zuun süre uyanık kaldıgı için eldiven takıyorum ama her zaman değil arkadaşın dediği gibi emerken bana dokunması çok hoşuma gidiyo
ilk tırnağını eşim kesit uyanıktı pek elini vermek istemedi ama ben tuttum eşim kesi 2. sinide ben uyurken kesitm şimdi yine uzadı bu akşam kesmeyi düşünüyorum kesmekten korkuyosanız törpüleyebilirsiniz ama kesmek daha kolay

tabiki kes ama yinede eldiven tak maya devam et..
çünkü kessende sivri yerleri kalabiliyor bazen...
Gözün retinasını çizen bebek duymuştum..
Ben makas şekilnde olan tırnak makaslarını öneriyorum...
Kolay gelsin..

benim oğlum doğduğunda tırnakları upuzundu. bir hafta sonra kestim. çok çabuk uzuyor tırnakları. hayret 2 ay nasıl beklediniz?

ben de ilk haftalarından itibaren kesiyorum tırnaklarını.gerçekten de çok hızlı uzuyor.el bir de sürekli ağızda.bence kesip elini de düzenli olarak temizlemek gerekiyor.

40 günlükten sonra kesmeye başladım tırnaklarını.O güne kadar eldiven taktık.

üçüncü haftasında kestim ben. Kes bence de yazık çizer her yerini.

biz ilk haftadan beri kesiyoruz bebek makasları tırnak makasından farklı onlarla kesmeyi dene istersen..
ben gerçi hala kendim kesemiyorum hep eşim kesiyor

b:ecrin_bebek:enim de 2 aylık bir bebğim var. Tırnaklarını kestim. Ama eldiven kullanmaya devam ediyorum. artık yüzünü tırmalamıyor ama elleri buz gibi oluyor. o yüzden eldiven takmaya devam ettim. acaba yanlış mı yapıyorum. üşütmesinden korkuyorum.

ben kızımın tırnaklarını doğdugu günden beri kesiyorum, cok cabuk uzuyorlar. belki haftada 2-3 defa kestigim oluyor. buna ragmen yüzünde bazen minik cizikler oluyor. hemen geçiyor allahtan. eldiven hiç kullanmadım. bir heves hastaneden çıkıp eve getirdiğimizde giydirmiştim. sonrada bebegimle ten temasımız çok hoşuma gittiğinden giydirmek aklıma bile gelmedi. bebişlerin elleri hep serin zaten, üşüyor diye pimpiriklenmeyin anneler. önemli olan vücudunun ısısı, ensesi göbüşü vs..

yaaa biraz önce ben tırnağını çıtçıt makasla keserken etini kesmişim, biraz kanadı,çok ağladı bebişim ben de ağladım,vicdan azabından...hemen batticon sürdüm..:KK43:((

uuyurken kesmeni tavsiye derim canım hem daha kolay olur hemde sende cesaretlenirsin.

X