Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Bağırsak Tembelliği

katikula

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2008
34.741
12.322
Arkadaşlar benim çok vahim durumda bir Bağırsak Tembelliği hastalığım var. Doktor yok dedi, su iç filan dedi.
Ama istersen 2,5 litre su içeyim olmuyor... :1no2:
İnanır mısınız ben 1 hafta hiç lavaboya gitmeden yaşadığımı bilirim...
Bu sürede de rejim yapmıyordum normal düzenli yiyordum.
Kuru gıdalar yemeyi de sevmem. Tencere yemeğinden hoşlanırım.
Gene de durum bu.
3 günde 1 gittiğimde seviniyorum o haldeyim ya bıktım. :1no2:
Lütfen yardım edin...

:çok üzgünüm:

valla canım bendede aynı sorun var dokt gıttınmı kayısı kurusu ye sabahları ballı sırke iç

Arkadaşlar bu soruna en güzel çözümlerden biri de 'cennet elması ' diye de geçen hurmalar...
Hem çok lezzetli hem de işe yarıyor...
Doktora gittim mav, ama işe yaramadı.
Çünkü sorunun yok dedi, ama insan kendini 23 senedir bilmez mi...

:1no2:

Bende de yıllardır aynı sorun var hele tuvalete çıkmayaınca çektiğim sanıcıyı anlatamam...
Sinameki, maydanoz, kayısı kurusu, doktorun verdiği ilaçlar ne kullanmadımki...
Şimdide doğadan kayısı çayı içiyorum şimdilik ii geliyor ama sırf tuvalete çıkmak için bişeylere bağlı kalmak çok kötü...

bende aynı durumdayım sanırım aldığım kilonun yıllardır kilolu olmamın sonucu bu yüzden bazen günlerce büyük tuvalete çıkmam çok su içerim gazlı içecek çok içmem dengeli beslenmeye çalışırım her sabah kuru kayısı yerim yeşil çay içerim ama gene durum aynı ve daha kötü şuan her büyük tuvaletimde çok ağrı çekiyorum ve kan geliyor biraz doktora gitmeye korkuyorum araştırıyorum ne yapabilirim diye henüz bulamadım bu arada 1 hafta tuvalete çıkmayım hiç rahatsızlık hissetmem anlamadım bbu işi

Arkadaşlar bende uzun süre kabızlık yaşadım çok sıkıntılı bir durum.Ne yiyecegimi şaşırmıştım artık.Son 1.5 senedir çok rahatım.Her gün rahatça tuvalete çıkabiliyorum.Dediklerimi aynen uygularsanız inşallah sizede şifa olur.Kahvaltıdan en az 30 dakika önce 1 bardak ılık su ile 10 dakika suda bekletilmiş 3-4 adet kuru kayısıyı suyumuzu yudumlayarak yavaş yavaş yiyoruz.Buna bir kaç gün devam edin inşallah çok iyi gelecek.yerimseniben

aynı şeyler bende de var bende bıktım artık nerdeyse haftada bi defa gidiyorum ve göbeğim kocaman gibi görünüyor sinir oluyuorum yaaaa

aynı şeyler bende de var bende bıktım artık nerdeyse haftada bi defa gidiyorum ve göbeğim kocaman gibi görünüyor sinir oluyuorum yaaaa

sabhaları aç karnına kuru kayısı yemelisiniz bide bol bol su için çay çok fazla içmeyim çayda kabızlık yapıyor ıspanak bamya baklava ceviz fındık bunlar bağırsakları çalıştırıyor bide kefir çok iyi geliyor bağırsakları çalıştırıyor mutlaka günde 1 yada 2 bardak için yemeklerden yarım saaat önce faydasını göreceksiniz mutlaka yapmalısınz acil şifalar dilerim sizlere

sabhaları aç karnına kuru kayısı yemelisiniz bide bol bol su için çay çok fazla içmeyim çayda kabızlık yapıyor ıspanak bamya baklava ceviz fındık bunlar bağırsakları çalıştırıyor bide kefir çok iyi geliyor bağırsakları çalıştırıyor mutlaka günde 1 yada 2 bardak için yemeklerden yarım saaat önce faydasını göreceksiniz mutlaka yapmalısınz acil şifalar dilerim sizlere

Canım ya bu kefiri nereden bulacağız bir bilgin varmı acaba? Ben daha önce Halamdan almıştım. Ancak tatil uzayınca benim kefir sizlere ömür. Yeni mayada bulamıyorum. Mısır çarşısından alan bir tanıdığımın kefirini içtim çok kötüydü. Senin bir tavsiyen varmı acaba?

Canım ya bu kefiri nereden bulacağız bir bilgin varmı acaba? Ben daha önce Halamdan almıştım. Ancak tatil uzayınca benim kefir sizlere ömür. Yeni mayada bulamıyorum. Mısır çarşısından alan bir tanıdığımın kefirini içtim çok kötüydü. Senin bir tavsiyen varmı acaba?

Canım..kefir büyük marketlerin hepsinde var.a.s

arkadaşlar bende de aynı sorun var 10 gün tuvalete gitmeden yaşayabiliyorum eğer 3günde bir gidersem bu benim için mutluluk verici bişey yukarda sayılan şeyleri bende yaptım ama pek bifaydasını göremedim ve sürekli bununla yaşamak istemiyorummmmm

canım aktardan alabilirsin kendin kuracaksın tavsiye ederim günde 2 defa içeblirsin bağırsakalrı çok çalıştırıyor bide aklında bulunsun eğer kefiri yapamayacaksan tatile gideceksen şaşal suyun içine koy kefiri buzdolabında saklayabilirsin canım

kefir bende var bende içyorum ve eşimde içiyor
eğer tatile giderseniz süt içinde saklamnız lazım buz dolabındaa
güzel şifali bi içeçek

canım yaa bendede aynı sorun var doktora gittim bana debridat die bi ilaç verdi
onuda sürekli kullanmama gerekiyormuş sabah öğle akşam yemeklerden 15 dak. önce kulanıorum valla sırf onun sayesinde çıkabiliorum artık yoksa ben 1 ay tuvalete çıkmadıımı bilirim mahvoluorum karnım dahil heryerim şişio deli oluyodum şimdilerde bu ilaç sayesinde gayet iim :lepi: :lepi:

merhaba arkadaşlar konuyu görünce bir şeyler yazmak istedim 4 yaşındaki kızım 2.5 sene aynı şikayetteydi ki haftada bir kere lagmanla ben yaptırıyordum korkunç acılar çekiyordu onu görünce ben kendim onu doğum yaptığım zamanı hatırlıyordum okadar sancılanıyor acıdan yavrum kıvranıyordu çok şükür 1.5 senedir çok rahatız 2günde 1 tuvaletini yapıyor nasıl yaptınız derseniz bizim doktorumuz bize diyet verdi aslında bence saglıklı beslenme bunun adı ama bunun yanında yenmemsi gerekenleride söyledi ve osmalak verdi 15ml.günlük veriyordum inanın bana bu diyetin ardın 1 hafta sonra kıızım normale döndü ama 8 ay kadar devam ettik hani hepimiz diyoruzya ben herşeyim yerim saglıklı beslenirim aslında öyle degil bir kere 3 öğünü kesintisiz atlamadan mümkünse aynı sattlerde yiyeceksiniz bol bol kuruyemiş özellikle ay çekirdegi ve patlamış mısır herkün bir kase kadar ve hergün sabah aç karnına 2 incir ve 2 kuru kayısı ve inanın enginar ve brokoli mucizevi bir bitki bu konuda bizim diyet listemiz tamamen zeytinyağlı ve çorbalardan oluşuyordu bol bol su ama konstre içeçekler hariç yenmemesi gerenler içinde elma,ayva.patates.pirinç.makarna beyaz ekmek. pişmiş havuç.nar.muz vs..içeceklerden kola,süt yogur,ve tüm mayalı yiyecekler tarhana gibi mesela ve mutlaka çavdar ekmegi tüketin kepek degil sade çavdar ekmegi sadece bir hafta bunu deneyin ve inanın farkı göreceksiniz benim kızım şimdi brokoli yediği zaman tuvalete ikikere çıkıyor hepinize geçmiş olsun bu biraz sabır ve zahmet gerektiriyor ama saglınız için yapın bunun ilerisi çünkü bagırsak iltahapları ve ileri bıyutta hemoroit devamlı kabızlık ayrıca kişiyi agresif sinirli huzursuz birisi yapıyor

kızlar ya inanamıyorum , geçen gün sırf bağırsaklarım çalışsın diye sabah aç karnına ıslatılmış hem de; 2 incir, 3-4 kuru kayısı, üzerine yarım litre su, 2 bardak form çayı, keten tohumu, birazcık haşlanmış mısır konservesi, öğlen pırasa yemeği akşama kabak yemeği yedim içtim yookkk bana mısın demedi...başka ne yapabilirim kızlar ?

Son düzenleme:
lahanayi ince ince dograyip 3 lt lik bir kavanoza sikistirarak yerlestirin,(istenirse havuc rendesi de ilave edilebilir ,guzel oluyor). ustune 2 yemek kasigi tuz 2 bardak kaynamis sogumus su ilave edin. Bu kavonoz 3 gun disarida kalsin, gunde bir kac kez kepce sapi gibi uzun bir seyle karistirin, gazi ciksin. Uc gun sonra buzdolabina koyun, 4. gunden sonra hersabah ac karina bir kase yiyin. icindeki suyu atmayin mutlaka icin. Bunca yildir bagirsak problemi yasayan biri olarak,kirgizistanda ogrendigim bu yontem bana cok iyi geldi. Lahana fermante oldugu icin mideye dokunmuyor, ne siskinlik nede tuvalete gitme probleminiz kalmiyacak.

Son düzenleme:
off yaa benim de aynı sorunum var maalesef 2-3 günde bir çıkıyorum oysa ki sık sık ta su içerim,sıvı alırım bol bol,wc ye çıkmak için bol bol yeşil çay ve karışık çaylar tüketiyorum...

X