Çocuk Hastalıkları yenı dogan bebegım megerse kalp hastasıymıs:(((

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

nazan82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2009
12
0
41
20 mart 2007 sabah doguma gıttım normal dogum olmasına ragmen bebegımı sadece bır kez gosterdıler ertesı gunu ne soyleseler ıyı bebegımın kalbındekı damarlar ters kapakcık acık ve delık varmıs sook oldum ozel dr gıtmeme ve bı kac dr degıstırmeme ragmen hıcbı dr bunu farkedememıs ve oglum 2 gunlukken anjıo 8 gunlukkende 8 bucuk saatlık bı amelıyat gecırdı cok az bı sans verdıler yasamasına dair butun hayatım oglum oldu ve zor bı bebeklık gecırdı bende zorlanmadım desem yalan olur ama degdı suan oglum 2.5 yasında ve salı gunu amelıyat oldugu hastanede kalp dr gıdıcez ıns bı sorunla karsılasmam suanda 2.ogluma hamıleyım tereddutlerım yok desem yalan olur ama ıcım genelde rahat ıns bundada sorun yasamam..

canm öncelkle çok geçmiş olsn kuzn neler yaşamş öleee ama herşyn hayrlısıı
veayrıca çok tebrk ederm 2. ye hamiymişsn hepsnde aynı durum olcak diye bişey yok sen kalbini ferah tut canm a.s.

çok geçmiş olsun cnm,Allah yeni bebişinde aynı kaygıları yaşatmasın sana inşallah...

cnm çok büyük geçmiş olsun.. inşallah 2ci bebeğinde bir sorun olmaz..

ben de bu konu ile ilgili yazı ararken gördüm senin yazını.. benim oğlum şuanda 8haftalık ve onda da kalpl problemi (müsküler vsd yani kalp karıncıkları arasında geniş bir delik) var. bizim hastalığımız daha ben hamileyken teşhis edildi ve doğumundan itibaren kendiliğinden kapanır mı diye sürekli kontrol altında tutuluyor. önümüzdeki ayın ilk haftasında son kontrolü var eğer bir ilerleme olmazsa bebişimi büyük bir ihtimalle ameliyata alacaklar. beni çok iyi anlayacağını tahmin ediyorum.
şimdi internetten bu tip ameliyatlarla ilgili bilgi toplamaya çalışıyorum. sana birkaç sorum olacak, bana yardımcı olursan inan çok sevinirim;
ben amerikan hastanesi'nden prof dr aygün dindar'a gidiyorum ve hamilelğim boyunca prof dr atıl yüksel takip etti bebeğimin durumunu. senin oğlun hangi hastanede kime ameliyat oldu? bana ne gibi önerilerde bulunabilirsin??
sana şimdiden gerçekten çok tşk ederim..

çok çok geçmişler olsunnn allahım bütün yavrularımızı güç yetmez hastalıklardan korusunnnn :Saruboceq: aaamiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnn

çok üzüldüm çok.. benim bebeğimin kalp sorununu recep has takip ediyor..şuan karnımda bebeğim canı yanıyor mu bilmiyorum ama benim canım çok yanıyor... allah sağlık sıhhat versin yavrularımıza

canim,cok gecmis olsun,
saglikli,neseli uzun bi hayat dilerim her iki evladinla:Saruboceq:

çok üzüldüm çok.. benim bebeğimin kalp sorununu recep has takip ediyor..şuan karnımda bebeğim canı yanıyor mu bilmiyorum ama benim canım çok yanıyor... allah sağlık sıhhat versin yavrularımıza

insanın canının yanmaması elde değil. daha küçücük minicik onlar. ben hamileyken kordosentez yaptırmak zorunda kalmıştım. o zmn gerçekten bebeğimin de canının yandığını hissetmiştim ve bunları yaşamak zorunda kaldığı için hep ondan özür diledim. bilmiyorum ama bebeklerimizin anne karnında bizim acılarımızı hisettiklerine inanıyorum.
recep has'ı tanımıyorum ama konusunda mutlaka uzmandır. inşallah senin bebişin anne karnında kendini toparlar da hayat gözlerini gülerek açar :)

çok üzüldüm.hiç bir anne minnacık bebeklerine böyle hastalıkları yakıştıramaz.ALLAH dermansız dert vermesin.anne olmak gerçekten çok zormuş.enim bebeğim 3 günlükken sarılık yüzünden fototerapi görmüştün.sadece 10 saat.ama ben onun gözleri bağlı,o aptal cam şeyin içinde yatmasına dayanamamıştım.hüngür hüngür ağlamıştım.şimdi bile onun o hali gözümün önüne gelince gözlerim doluyo.ALLAH sana sabır versin arkadaşım.yavrucağın çabucak iyileşsin inşallah.

merhaba kızlar,

buraya en son oğlum 8 haftalıkken yazmıştım durumunu.
oğluşum şu anda 3 aylık.
2 hafta önce büyük bir açık kalp ameliyatı geçirdi.
sizlerle sadece deneyimimi ve hisettiklerimi paylaşmak istedim.
daha önce yazdığım gibi 2,5 ay boyunca deliğin kendiliğinden kapanmasını bekledik
fakat br ilerleme olmadı, aksine daha da genişledi ve 1cm kdr oldu. acilen ameliyat kararı alındı.
o an size hissettiklerimi tarif edemem arkadaşlar. hamileliğimden beri kendimi alıştırmıştım
birgün böyle bir karar almak zorunda kalabiliriz diye ama gerçekte herşey çok farklı oluyor.
5,5 saat süren zor ve başarılı bir ameliyatın ardından oğlum 3 gün yoğun bakımda kaldı ve 1 hafta içinde de
taburcu ettiler. yoğun bakımdaki hali gözlerimin önünden gitmiyor hiç. günde sadece 2 defa girebiliyordum yanına 5er dak. koklamak için vaktim vardı. sütümü sağıp bırakıyordum emziremiyordum.
bizim için çok zor günlerdi ve ben moralimi hep yüksek tutmak zorundaydım sütüm kesilmesin diye. çünkü bebeğimin anne sütüne ihtiyacı vardı daha çabuk toparlanması için.
şimdi ona her baktığımda her gülüşünde Allaha şükrediyorum biz onu bağışladığı için.
çok şükür toparladı kendini ve bgn kardiyolojide muayenesi vardı. herşey süper dedi dr. sevincimi anlatamam size. inşallah bu yaşadıklarımız son olur. kimse kuzusunu tırnağına zarar gelsin istemez.
Allah kimseye dermansız dert vermesin.
herkese yafrularıyla sağlıklı uzun ömürler dilerim..

bilgi isteyen arkadaşlara seve seve dr. ve hastane konularında yardımcı olabilirim..

merhaba kızlar,

buraya en son oğlum 8 haftalıkken yazmıştım durumunu.
oğluşum şu anda 3 aylık.
2 hafta önce büyük bir açık kalp ameliyatı geçirdi.
sizlerle sadece deneyimimi ve hisettiklerimi paylaşmak istedim.
daha önce yazdığım gibi 2,5 ay boyunca deliğin kendiliğinden kapanmasını bekledik
fakat br ilerleme olmadı, aksine daha da genişledi ve 1cm kdr oldu. acilen ameliyat kararı alındı.
o an size hissettiklerimi tarif edemem arkadaşlar. hamileliğimden beri kendimi alıştırmıştım
birgün böyle bir karar almak zorunda kalabiliriz diye ama gerçekte herşey çok farklı oluyor.
5,5 saat süren zor ve başarılı bir ameliyatın ardından oğlum 3 gün yoğun bakımda kaldı ve 1 hafta içinde de
taburcu ettiler. yoğun bakımdaki hali gözlerimin önünden gitmiyor hiç. günde sadece 2 defa girebiliyordum yanına 5er dak. koklamak için vaktim vardı. sütümü sağıp bırakıyordum emziremiyordum.
bizim için çok zor günlerdi ve ben moralimi hep yüksek tutmak zorundaydım sütüm kesilmesin diye. çünkü bebeğimin anne sütüne ihtiyacı vardı daha çabuk toparlanması için.
şimdi ona her baktığımda her gülüşünde Allaha şükrediyorum biz onu bağışladığı için.
çok şükür toparladı kendini ve bgn kardiyolojide muayenesi vardı. herşey süper dedi dr. sevincimi anlatamam size. inşallah bu yaşadıklarımız son olur. kimse kuzusunu tırnağına zarar gelsin istemez.
Allah kimseye dermansız dert vermesin.
herkese yafrularıyla sağlıklı uzun ömürler dilerim..

bilgi isteyen arkadaşlara seve seve dr. ve hastane konularında yardımcı olabilirim..

tatlımm çok çok geçmiş olsun öncelikle.. zor günler yaşamışsın gerçekten.. ama sonuç iyi yaa bebişin şuan sağlıklı yaa bütün bu zor günleri unutucaksın.. onun gülüşü her geçen gün gelişimi sana bunları unutturucak.. kalbinn sıcacık anne şefkati ve sevgisiyle doşup taşıcak.. bu kadar güçlü bi anne olduğun için tebrik ederim seni.. her şey gönlünce olsun inşallah... sağlıklı mutlu huzurlu günler dilerim sana ve ailene...

canım çok geçmiş olsun allah bidaha böyle dert vermesin size bebişini çook öptüm:ecrin_bebek:

çok tşk ederim ark.lar ...
anne olmak gerçekten çok farklıymış.
herşeyden önce sabretmeyi öğretiyor insana.
önceden asabi sabırsız biriydim, bu yaşadıklarımdan sonra
değiştiğimin daha ılımlı olduğumun farkındayım.

iyi dilekleriniz için çok çok saolun. herşey geride kaldı, artık anneliğimin tadını çıkarıcam :)

yavrum benim ya kıyama minicik olmasına rahmen neler yaşamış allah uzun ömürler versin iki yavrununda tahtınada bahtınıda güzel eylesin yaradan .

çok geçmiş olsun...
zaten herşey geride kalmış bundan sonra mutlu ve sağlıklı günler geçir bebişinle inş.

allah yardıcıları olsun bebişlerin büyük insan dayanamıyo küçücük bebeklerimiz ne yapsın ki kıyamam onlara .
hepinize güzel sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle.

çok geçmiş olsun yüce rabbim bize evlatlarımızı bağışlasın inş. sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum hepsine...

X