Gebelikte Balık Yağı Kullanımı

toramini

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2007
186
3
40
Kızlar merhaba 21 haftalık hamileyim.doktor 15 gün önce balık yağı verdi.one day balık yağı.hergün içilecek dedi.ben haftada, 10 günde 1 balık yiyorum,hergün ceviz yiyorum.şimdi fazlasının bebeğe zararı olduğunu 3 günde 1 içilmesi gerektiğini öğrendim panik oldumfisfisfis.Bu konuda bilgisi olan var mı? teşekkür a.s.

balık yağını benim doktorum önermedi bana.ben de omega 3 yeterince alamıyorum ceviz yiyorum ama balık haftada 1 ancak.

Ben 12. haftadan beri günde 1 tane Omega 3 kullanıyorum , haftada 2 kezde balık yiyorum hergün 2 güne bir ceviz ve badem yiyorum.Omega 3 ün Fazlasının zararının olacağını sanmıyorum...

Benim doktorum da pazarlama stratejisi dedi. Bilimsel olarak omeganın bebeğe faydalı olduğunu gösteren bilgi mevcut değilmiş. Bir de şöyle dedi iç kesimde balık yiyemeyenler gerizekalı mı oluyor dedi. Ben arada bir balık yiyorum. Hap konusunu da düşünüyorum ama çok abartmam heralde. Günde 2 tane içilecekmiş filan çok bence.
Senin de bence balığın karaciğerinden yapılıp içinde A vitamini olanlardansa ben de eczacının sayesinde fazladan A vitamini 1 ay kullandım birşey yok şimdilik ama dikkat etmek lazım. Başka şeylerden varsa içinde yine doktoruna sorarsın benimkiler bişi olmaz diyor. Toksik olaylar filan olabiliyormuş o kadar düşünme inş. bebeğimizi kucağımıza sağlıklı bir şekilde alırız.

Ben doktorumla görştüm omega 3 ve omega 6 balıkların tümünde bulunmaz palamut ve ton balığında (konserve değil) bulunur dedi o yüzden mutlaka gerekli dedi doktorum canım bence iç

arkadaşlar bana diyetisyen dr um gnc nin fish body oil ni tavsiye etti hemde 1000 mg
yaklaşık 15-20 gündür günde 1 tane alıyorum
tavsiye ederim bazıları içerken kokuyo veya içtikten sonra kokuyomuş öyle bişey yok bunda

kızlar bana doktor günde 3 tane al dedi.. ama balık ve ceviz pek yiyemiyorum.hiç araştırmadım fazlası zararlı mı diye ama zararlı olsa oktor vermezdi ki

vücut fazlası alınan herşeyi ihtiyaç olmayınca atıyor. az önce jinekologumla konuştum. yani fazlası zarar olmaz. ben de balık yiyemiyorum ve ona rağmen balık yağı hapı önermedi. günde 2-3 ceviz 2-3 badem yesen yeter dedi. omega 3 bunlarda da var. bir de semizotunda var.
ama hap kullanmayı düşünenler gnc'nin fish body oil var. balığın karaciğerinden yapılanlarda a vitamini varmış ve o bebeğe zararlıymış. bu vücudundan yapılıyor.
ama tüm bunların sonunda, hepsi fazla detay. ben de bu bahsettiğim haptan 3-4 günde bir içeceğim. ne olur ne olmaz.

bende kullanıyorum ocean diye bir balık yağı kapsülü. ama üç günde bir içiyorum üstelik ben hayatım boyunca hiç balık yemedim ve cevizde yemiyorum ona rağmen dr bana 3 günde bir iç dedi. hatta sordu hiç mi yemiyorsun hayır deyince verdi.

Kızlar merhaba 21 haftalık hamileyim.doktor 15 gün önce balık yağı verdi.one day balık yağı.hergün içilecek dedi.ben haftada, 10 günde 1 balık yiyorum,hergün ceviz yiyorum.şimdi fazlasının bebeğe zararı olduğunu 3 günde 1 içilmesi gerektiğini öğrendim panik oldumfisfisfis.Bu konuda bilgisi olan var mı? teşekkür a.s.

balik yagi kullanmami doktorum önermedi..haftada 2 kere balik ye dedi. ceviz vs bir cok seyde omega 3-6 var..sende oyle yap bence..zaten haftada bir balik yiyorsun bide neden balik yagina ihtiyac duydun anlamadim..turkiyede doktorlar ilac dayamayi ne cok seviyorlar...benim doktorum bir ilac verecekse mecbur kalmadan vermiyor..

X