Psikolojim resmen bozuldu

E

ela

Ziyaretçi
arkadaşlar burda bir sürü dert okuyoruz benim derdim de sağlığım 2 yıl evvel diyet ve yaşadığım sıkıntılar saçlarıma vurdu 2 yıldır saçlarım döküle döküle bir tutam kaldı çok morallerim bozuk halada dökülüyor bu arada.dışarı çıkınca gözüm hep bayanların saçında napcam ben ya allah daha büyük dert vermesin ama kızlar güpgür saçlarım vardı şimdi kendmi çok kötü hissediyorum aranızda böyle kafası bir evrim geçirip eski saçlarına kabuşan var mı?:gitme:

bu arada 3 dermatoloğa gittim ama tedavi durumum olamadı teşhis tam olarak konamadı bu hafta tekrardan gidip tahlil yaptırcam ama çöktüm resmen ya eski gür saçlarım yerine gelirmi acaba rüyalarıma bile girdi çok mutsuzum kızlar lütfen biraz morel verinmafoldumben

benim de saçlarım bu günlerde dökülüyor normal bir dökülme değil korkmaya başladım bende:ecrin_bebek:

keşke bu günlerde olsa diyorum ya 2 yıldır hiç mi geçmezzzz

başka bir doktora gitsen canım.tahlillerinin hepsini yaptırmışmıydın mutlaka bir sebebi vardır taktıkça daha kötü olursun yapma:eek:lmaz:

vallahi bende kel kalmak üzereyim.. kestirdim saçlarımı dökülmenin mevsimsel olduğuna ve yenilerinin çıkmakta olduğuna inanmayı tercih ettim. daha devam ederse çok memnun kalınan sarımsak şampuanı ve haftada bir sarımsak yağıyla saç diplerine masaj uygulamasını yapıcam.. yoksa saç ekimi reklamlarını tıklıcam zırt pırt çıkıyo karşıma -tatlicadiarzu-

demir ve b12 testi isticem anemi çıktı bende ama o kadar ilgisiz ki doktorlar özele gitsem böyle olmaz ama oraya gücüm yetmez bakalım pazartesi bile gitcem galiba çok sıkıldım artık ya morel sıfır.

doktora git canım mutlaka tahlillerini yaptır.

hormonal bir durumdur belki.

ya da çinko eksikliği de olabilir olmazsa çinko takviyesi yaparsın ama mutlaka önce bir doktora görün

üzülme ve korkma tedavi olursun

benim kullandığım epilepsi haplarının yan etkilerinden biri saç dökülmesiydi.

lise yıllarında öyle çok dökülürdü ki saçlarım açılmalar bile olmuştu.özellikle yıkamaya korkardım saçlarımı.

hala da dökülür saçım ama inan o kadar seyrelmişti ki hep öyle kalacak sanırdım şimdi ise çok gür saçlarım var yine de hafif dökülmesine rağmen.

kuaför başedemiyor boyarken çok uzun sürüyor boyanması 3 kişi boyuyor kesimi de öyle uzun sürüyo :KK70:yani saçların çıkar canım üzülme benim bile çıktıysa ve bu derece gürleştiyse :)

satrapi canım allah razı olsun ya inan çok ii geldi bunları duymak allah ne muradın varsa versin.:Saruboceq:

kaç yılda geldi acaba cnm birde özel bişeyler kullanmışmıydın?

doğum konrtol hapı kullanıyor musunuz? benim birde ondan çok dökülüyor sanırım..:hulya:

hayır ben bekarım zaten.2 yıl evvel bir diyet yaptım birde üzerine sıkıntı yaşamıştım birleşti 2 yıl hala dökülüyor pazartesi ilk işim doktora gitmek olacak ama hangi testleri istesem acaba troıtlerime herşeye bakıldı sonuç temiz ama anemi var bende demir testi yaptırcam galiba.

canım öyle düzenli bakımlar yapmadım hiç bir iki kere badem yağı zeytin yağı karışımı kullanmıştım

ama korkuyordum da saçıma bir şey sürmeye ya dökülmesi fazlalaşırsa diye korkardım hep psikolojim aynen bozulmuştu.

ama tabii benim durumum aldığım ilaç yüzündendi ilaç kullanmayı bırakmadım hala kullanmama rağmen çok az dökülüyor şimdi

yani sen doktora git canım tahilillerini yeniden yaptır tedavini olursan saçlarının dökülmesi azalır sonra da yenileri çıkar üzülme tamam mı

bak Allah korusun kemoterapi tedavisi gören kişilerin bile döküldükten sonra yeniden çıkıyor saçları Allah dermansız dert vermesin canım benim çıkar saçların korkma.

ama her maske bakımı da uygulama mutlaka doktoruna danışıp kullan olur mu eğer bakım yapacaksan önce tabii içten destek ve tedavi daha sonra da dıştan

katılıyorum satrapicim pazartesi ilk işim doktora gitmek olucak ,allah dermansız dert vermesin doğru şükür yinede ama inş artık benimde yüzüm güler

katılıyorum satrapicim pazartesi ilk işim doktora gitmek olucak ,allah dermansız dert vermesin doğru şükür yinede ama inş artık benimde yüzüm güler

güler canım merak etme :) kuaförün içinden saydırır sana ne gür saç kollarım koptu diye:KK70: geçmiş olsun canım

çok teşekkür ederim canım herşey gönlünce olsun

Bu aralar herkes saç dökülmesinden şikayetçi bende dahil ben çoçuk şampuanı kullanmaya başladım.
bir ara yine döküldügünde doktorum demişti çocuk şampuanı kullan saç diplerine ii geliyor dedi.inş düzelir.

saçkıran olmasın ben,m eşimde saçkıran
lazer tedavisi olabilirsin yada iğne tedaviside yapıyorlar
ama seninki saçkıran mı

cnm benim bende anemiyim biliyorum vücutta kırgınlık olur sürekli uyku ve yorgunluk hali solgun bir surat...ama vitamin ve demir desteğiyle düzelir..birde kozmetik şampuanlara pek yüz verme..:)

X