gebe kalma ansm?

cankirili18

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2009
18
0
37
--------------------------------------------------------------------------------

Merhaba arkadaşlar, Ben 1.5yıllık evliyim yaklaşık 9 aydır korunmuyoruz.benim bir sorum var sizlere,Yumurta çatlamaya başladıgı zaman kaç gün içinde gebe kalma şansım devam ediyor adet görenekadar şansım devam ediyormu.(önemli olan ilk kaç gün)'dür.
Lütfen bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgisini baylaşırlarsa çok sevinecegim.
:kedi::kedi:

canım yumurtlama gününden 3 gün önce ve 3 gün sonrası önemli günlerdiye biliyorum. umarım yardımcı olabilmişimdir opuyorumnanaktan

kaç günde bir adet olmana bağlı.örneğin 28 günde bir oluyorsan 14 gün yumurtluyorsun.

evet yumurtlamadan önceki 3 gün ve yumurtlamanın olduğu 3 gün şanslı günler :)

Spermler içeride en falza 3 güne kadar canlı kalabiliyor diye biliyorum

canım adet döngüne göre yumurtlamandan önceki gunler başlayacaksın ama geç yumurtlama vs de hesaba katıp,sonraki gunleri biraz uzun tutabilirsin.Birde yumurta kıvamındaki akıntıyı mutlaka takip et.Eline aldığında 2 parmağının arasında uzuyorsa 12-24 saat içinde yumurtlama gercekleşecektir.Bu akıntıyı görduğunde çalışmalara baslamak içi geç kalma sakın...

öncelikle verdiğiniz bilgiler için çook teşekkür ederim benim için çok önemli bir konu idi. 24,25 günde bir adet görüyorum benim hesabıma göre zannedersem 14veya 15. günde yumurtam çatlıyor.

canım yanlış hesap yapmışsın.24-25 gunde adet göruyorsan 12.gunden itibaren yumurtlama zamanındır.Bununda 1gun öncesinden falan çalışmalara başlarsan erken yumurtlamayıda kaçırmamış olursun.Nasılsa spermler içeride canlı kalacaktır.ve geç yumurtlamaya karsın sen 11.12. gunden itibaren gunasırı(yani bigun yapıp bi gun yapmama) çalışmalara başlarsın.En önemliside vajinadan gelen o yumurta akı gibi akıntıyı takip etmen.en buyuk yardımcı o oluyor cunki..

sevgili,duyguby ben doktora 13, gün doktora gitigimde yumurtamın çatlamak üzere oldugunu söyledi yarın veya bir gün demişti adetimde 24,25 çok nadir olsada26 günde bir oluyorum ben ona istinaden hesaplıyordum.

X