Doğuma Hazırlık Sizce hangi isim (kız) güzel?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
eğer aşka evlendiyseniz derin olsun derim ben
aşkınızın derinliğinin canlı hali olur
nehir de güzel ama sanırım ben olsan derini tercih ederdim

ben kızımın adını doğa koydum halıyle doğa cok guzel bi isim doğa koy dıcem:) ben oglum olsaydı yankı ısmını dusunuyodum oyuzden yankı bana hep erkek ısmı gıbı gelır gercı doğada hem erkek hem kızlara koyulan bı ısım mıs onuda kızım olduktan sonra ogrendım:) bu arada kızımın ılk ısmı de selen ... ılerde belli olmaz yurtdısına falan cıkarsa onlara doğa ısmı zor gelebılır dıye seleni koyduk aslında selin koyucaktım yabancılarda celine ismi oldugu ıcın ama babası selen olsun dedı olsun dedık:))

derin ve mira anlamsız bence anlamı da güzel olsun ismin,

beren hem kıza hem erkeğe konuyor onu da geç bence

benim en beğendiğim hayal oldu işin açığı, senin en büyük hayalin odeğil mi zaten

listen dışında zümra ismi cok hosuma gitti....bizde kızımıza merza nur yada belinay koymayı düşünüyoruz....ama esila ve hilye isimleri de hoş..düşün bi bakalım...

merhabalar;
ben de kararsız kaldım aslında gayet nettim eşimle ortak zeminde birleştiğimiz tek isim duru oldu fakat kayınvalidem ben sizden daha orj. bir isim bekliyordum.duru sabun ismi gibi herkesde var deyince oturup zırıl zırıl ağladım -hormonlar işte- içime sinmişti ama şimdi moralim bozuldu.sizce duru kötü bir isim mi :KK43:
bize basit yalın anlamı güzel ve y.dışında da kolay olur gibi gelmişti.önerileriniz ?

X