hamilelikte mayonez yemek

basakk600

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2009
190
1
kızlar dun misafirlikte bilmeden icinde mayonez olan salata yemısım.sonradan tarif verirken farkettim.cokta pimpirikliyim varmı mayonez yıyen ühüüüüüüüüüü

mayonez de çiğ yumurta kullandıkları için yememek gerekiyor.ama arada kaçamak yapabilirsin.ben mesela bazen az da olsa yiyorum.bir şey olmaz merak etme.aşırı olmadığı sürece bir şey olmaz.

canım yememek daha iyi çünkü mayonez çiğ yumurtadan yapılıyor ve çiğ yumurta bebek için zararlıymış daha doğrusu içinde bi bakteri yada mikrop gibi bişey varmış. ama salatada bi kere yemekten bişey olmaz için rahat olsun.

bence o kadar yemekle birşey olmaz...benim doktorum canın ne isterse ye , ama lütfen abartma ,ölmeyecek kadar ye , dedi kaydirigubbakcemile3

hııııımm...CADIARZU bende bılmıyordum bu bılgiyi...paylaştığınız için teşekkürler arkadaslar bende yemiyim bundan sonraaa:eek:lmaz:

ben tam bir mayonez delisiyimdir cok severim mayonezi
hamileyken azalttim yemeyi ama yinede yiyorum arada kacamak yapmaktan nolcak ki

evet mayonez çiğ yumurtadan yapılıyor arkadaşlar fakat evde yapılan ve güvenmediğiniz marka mayonezler için geçerli bu..ben de mayonez sevenlerdenim ve bu konuda ufak bir araştırma yapmıştım.bildiğim kadarıyla mayonez alırken içindekiler kısmında "pastörize yumurta" yazan ve güvendiğiniz markaları alıp tüketebilirsiniz...tabi aşırısı zarar,sonuçta mayonez çok da masum bir tüketim maddesi değil

çok ilginç.hiç önemsememiştim.doktorum fılanda söylemedi..bende pizzayı hamileykende yerdim ve asla mayonez ve ketçapsız yiyemem...bebegim turp gibi maşallahhhhhhhh....fazla pimpirik yapma arkadaşım...

ya kıslar bende hamileyim ama moyenezi ghörürü görmez dolapa kosup ekmegime sıkıp yedim:)azıcıktan bşi olmaz

olmaz canım azdan bir şey olmaz.ben gıdacı olduğum için biliyorum.çiğ yumurta zaten zararlı.az pişmiş yumurta da yemememiz gerekiyor hamleyken.çünkü çiğ veya yarı çiğ yumurtada mikroroganizmalar var.ama tam pişmiş yumurtada bu tehlike yok.aşırıya kaçmazsak bir şey olmaz :))

ya kızlar ilk defa duydum bunu ve kesin hergün yiyorum 6 aylık hamileyim benim vazgeçilmezim mayonez şimdi ne yapcaz ya birşey olduysa nerden anlıycaz ben çok yedim

aksi gibi önceleri pek sevmediğim mayonez acayip lezzetli gelio şimdi bende 23 haftalık hamileyim..

Az az yediğiniz hiç birşeyden zarar gelmez..Canım çektikçe herşeyi yiyorum...

Kızlar 13 haftalik hamileyim doktorum tarama testi yaptirican mi diye sordu hayir dedim aranizda yaptıran varmi yada çok onemli mi o_O

Kizlar eşim evde patates kizartio ve bilirsiizki patates kizartmasi mayanezle harika gidiyor sizce bende yiyebilirmiyim? Bisi olurmu bebege zarari olurmu bayadr yemiyorum ya he? Nedersiniz? 8 haftalik hamileyim yesem mi

X