göbek kordonu düşmeden bebek yıkanır mı??

ben de gobegi dusene kadar yikamadim sildim sabunlu mendillerle sildim gobeginin icini de kulak copune alkol damlatip temizliyordum her sabah.yikayip mikrop kapmasini goze alamadim

10 günden sonra tam organik saç ve vücut şampuanı var Organicare Baby ile ister banyo suyuna koyun ister köpürtüp durulayın tam güvenli sertifikalı

Canim fransada bebek dogdugu zaman en az üç gûn sonra çikariyolar hastaneden ve süre boyunca
ebeler her gün bebekleri yikiyolar ve göbeginin üstünede mikrop kapmasin diye kirmizi bi ilaç var yaralara dökülür adi aklima gelmedi simdi onu sürûyolar.
Yani yikaniyo tatlim

tabiki yikaniyor bende fransadayim
benim bebegim yok yani hamileyim ama eltim dogum yapti uc ay once, hastanede 7 gun kaldi bebekle ben ilgilendim o kalkamadigi icin
ilk iki gun sabah hemsire gelip bebegi yikadi ikinci gun bana gosterdi nasil yikanacagini ve her gun yikamamiz gerektigini soyledi
bebeklere gore kuvetler var bebek bakim odasinda yanindada yumusak plastik bi mider onun uzerinde bebegi sampuanliyorsun yumusacik bi sungerle sacini vucudunu her yerini
sonra o su dolu kuvete bebegi yatirip durluyorsun guzelce .. hemsire aynen boyle yapti gobegune hic dikkat etmedi yani gobegide islandi
daha sonra guzelce kuruladi ozellikle gobegi ve o kirmizi ilactan koydu gobeginin uzerine 3,4 gundede dustu gobegi ...
eve cikarkende en az 4, 5 ay mutlaka hergun yikamamiz gerektigini tembihlediler

Daha hastanede iken oğlum doğduğunun ertesi günü hemşireler yıkadılar ve göbek düşmeden yıkamanın hiçbir sakıncası olmadığını söylediler... zaten oğlumun göbeği doğduğunun dördüncü günü düştü

bende bebeğimi hergün yıkadım doğduktan sonra..göbeğide ıslandı kuruladıktan sonra pansuman falanda yapılmadı 4.günü düştü göbeği hiçbir problem olmadı.ama yeni doğan bebekler zaten mis gibi kokar sadece suyla yıkanması cildi için daha iyimiş sadece poposunu sabunlamam gerektiğini söylemişlerdi.

DÜN izin aldım evdeydim TRT1 de ESRA CEYHAN IN PROGRAMINDA PROF KADIN ÇIKTI YENİ DOĞAN BEBEK BAKIMI DİYE....İLK GÜNLER YIKANMAMASINI SÖYLEDİ...BENDE YIKAMADIM ZATEN DÜŞENE KADAR İLK ÜSTÜNDE ANNEDEN ÇIKAN BEYAZ BİR ŞEY VAR YA O ZATEN BEBEKLERİ DIŞ ORTAMDAKİ MİKROPLARDAN KORUYORMUŞ....
ben ikinci bebeğimde yıkanmadı zaten çok yıkanırsa göbek kurumaz düşmez göbek düşümü uzar...BENDE İLK KIZIMI YIKAMADIM İKİCİ KIZIMI DA KÜÇÜÇÜK BEBEK NE KOKACAK İNŞAATTA MI ÇALIŞIYORLAR SANAYİDA MOTOR MU İNDİRİYORLAR
İLAAHİİ ÇOK GÜLDÜÜM YAA..

HERGÜN YIKanır diyen arkadaşlar bebeğin cildi kurur yıkansa bileee şampuan kullanılmaz

Bende hergun yikadim dogdugu gunde dahil. 5 gun icinde hemen kuruyup dustu,,,ne pudra ne losyon,ne alkol hic bisey kullanmadim...
Bebegim dogmadan once nasil olcak pansuman nasil yapcam yikamazssam bebek kokar silmekle olmaz dedim ama yikanmasinda bi problem yokmus,,,,
Bizim ulkede yikamiyolar siliyolar dedim kadin cok sasirdi ...
2.ayindada yuzmeye gidicek oglum insallah...:Saruboceq::1rolleyes:

Dogum sonrasi dikislerime bile alkol ilac kullanmami istemediler hergun dus aldim,,1 hafta icinde dikis yerim ve dikislerim kaynadi yokoldu...bu arada herkesede normal dogum tavsiye ederim a.sa.s

Canim yikanir tabiki. banyodan sonra ve bezini her degistirdiginde pansuman yapiliyor zaten. benim kiizm 34 gunlukken dusdu gobegi. ne yapalim bu surede yikamayayim mi? oglum 10 gunluk dustu.

ben iki kızımdada göbeği düşmeden yıkadım. antiseptikle pansuman yaptım. zaten 1 hafta içindede düştü göbekleri.

Benim oğluşumu doğduğunda hemşireler yıkamıştı. Doktorumuz göbeği düşene kadar yıkamayın dedi,büyüklerimiz birşey olmaz yıkayalım deselerde biz göbeği mikrop kapar diye yıkamadık.Göbeği 10 gün sonra düştü o zamana kadar da hergün sildik. (Düştükten sonra hemen yıkamadık 2 gün bekledik.)Şimdi düşünüyorum da yıkayabilirmişiz aslında:) Göbeği güzelce kurularsak birşey olacağını sanmıyorum.Baticonlayınca kuruyor.Hastaneden sadece alkolle temizleyin demişlerdi. Biz de öyle yaptık. Sonradan baticon kullandık.2. bebeğimzde insallah..

arkadaşlar bu bende inanılmaz merak konusu göbek kordonu düşmeden bebek yıkanır mı??
kimi yıkanır diyor kimi de kesinlikle yıkanmaz siz ne yaptınız tecrübrli anneler yardımcı oluRsanız sevinirim
gerçi Allah izin verirse daha bebeğimi yıkamaya 2,5 ayım var ama öğrenmek istiyorum

merhaba ben oglumu 3.günlükken yıkadım hemde daha önce 100 tane bebek yıkamış gibi,bebekler yıkanmalı bence,suyun çok faydasını göreceksin sadece yıkadıktan sonra göbek kordonunun etrafını alkollü pamukla sil ki mikrop kapmasın,benim oglum şimdi 7 aylık ve biz hiç sorun yaşamadık,eminim sende yaşamazsın.şimdiden kolaylık dilerim...

bizim doktorumuz hergün yıkayabilirsiniz dedi.alkol ile temizleyip kuruluyorduk.7 günde göbek düştü düştükten sonra 1 gün yıkamadık tekrar devam ettik hergün yıkamaya allah a şükür sorun çıkmadı..ayrıca bebek yıkanınca daha huzurlu oluyor güzel uyuyor..

Bende yikadim ve 8 gunde de kordonu dustu.batikonla da temizlemistim. Kizlar Ben kendi adima konusayim.bebek zaten ufacik kocaman kova dolusu. Sularla yikamaya gerek yok 2 kere kese 4 defa da durulama yaparsiniz isterseniz hergun. Yikayin onemli degil.yikamada onemli olan cabuk cabuk. Yikayip giydirmek..batikon tarzi birseyle de temizleyin ki ben kendi dikislerime de kullanmistim,iciniz rahat bebeginiz temiz olsun..

mikrop alabilme ihtimali olduğu için benim bildiğim düşmeden banyo yapılamıyor.

yazılanları okumadım ama biz bebekleri ykıyoruz.hocamızda bu konud bişey demiyo.sonrada alkolle pansuman yapıoruz.yapmasanda düşüyo.hatta bize annelerimiz tarafından öğretilen bebek kırkı çıkana kadar hergün yıkanır.

benim bebeğimde 6 günlük hala yıkamadım:KK43: . göbeğinin düşmesini bekliyorum.yıkanabileceğini bende duydum ama korkumdan yıkayamıyorum iltihap olur acır falan diye.ama baya kurudu az kaldı düşmesine sabırsızlanıyorum bebeğimi yıkamak için :).yarın dr a gitcez sorarım düşünce hemen yıkanıyormu.birde ben sezeryan oldum yarın benimde sargım alınacak banada yıkanma dediler biran önce banyo yağmak istiyoruuummm

X