kaçan kovalanır teoremine somut örnekleriniz var mı kızlar?

nadya83

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2009
882
6
Kızlar sorum açık, kaçan kovalanır teoremine örnek verebileceğiniz somut örnekleriniz varmı

Eşim evlenmeden önce peşimden hep koştu hep aradı mesela telefonumu ama ben hiç açmadım?
Veya; Sevgilim benle sevgili oluncaya kadar hep yoluma çiçekler serdi en sonunda kabul ettim.
Veya bir diğer; Eşimle evlenmeden önce ben onu 1 arıyorsam o 5 arardı seviyordum ama yapmalıydım. ?

Örnekleriniz var mı kızlar yazalım hadi.

turkbayragi

ılk ben başlayayım bir sevgilim vardı o kadar az görüşürdüm o kadar ihmal ederdim ki
benle buluştuğunda dünyanın en şanslı erkeği sanırdı kendini,
günlerden bir gün buluştuğumuzda evlenme teklifi etti, ay hayır dedim ve bir daha görüşmedim.
Aslında sevgilim bile diyemeceğim kadar sevemediğim birisiydi o da bunun farkındaydı ama işte umut dünyası diye düşünüyordu sanırım.... sonucta sevdiğim bir erkeğe ona davranışım gibi davransaydım belki şimdi hayatım daha farklı olurdu..............

bende anlatıyım.ben hiç kaçmadım ve bunun yapılmasına da karşıyım.adamları ne kadar süründürürsen beraber olunca onun acısını senden kat ve kat çıkarıyor nasılsa bağladım bana neler çektirdi şimdi sıra bende diyorlarrrrr.öle veya böle sen kaçtıkça kıymete biniosn ama en sonunda pes edip evet dediğinde o kaçmaların cimcime ayları sonra bedel bedel sana geri donuyo.arkadaşlarımdan bole gordm ben o yuzden bence gereksizzz

ılişkilere maç gibi yaklaşıp taktik üretilmesine karşıyım..
Kaçan kovalanır evet ama fazla naz da aşık usandırır..Sadece kaçtığım an bana ilgi gösteren adamı hayatımda istemem,istediğim adamdan da süründüreyim diye kaçmam..

gönül kaçanı kovalar evet. ama aşkınız kaçanın kovalanmasıyla olacaksa hep kaçacak hep kovalanacaksınız. ne zaman kaçmaktan vazgeçtiniz 3 ay sonra rolleri değişeceksiniz..:hulya:

ben de varım.biz çıkmaya başladık zaten nazlanarak kabul ettim.sonra bu doğru dürüst aramaz telkle konuşmazdı.ben de aramadım.huyu değilmiş telle konuşmak sevmiyormuş.biz bir de başka şehirlerdeydik.aramadım o aramadıkça sormadım.geç aradığında meşgule aldım kusura bakma saat çok geç oldu bu saatte senle konuşamam dedim.ertesi güne kadar cevap vermediğim çok oldu.sonra sürekli aramaya başladı ve yaşadığım şehre görevlendirme yaptırdı.neredeyse bir yıldır benimle aynı şehirde yaşıyor.:)))

ben kacmadım. herıf benı kovalamadı valla suanda mac ızlemeye gıttı

evet kaçan kovalanır

lise yıllarım kaçmayla kovalanmayla geçti
niye o kadar kaçtım, niye o kadar kovaladı bilemem

sonra bi başkasından kaçtım, 8 yıl kovaladı, bir süre ilişkimiz oldu tekrar kaçtım
kaçmaya başladığım anda ömrümde duymadığım ilanı aşklar duydum :roflol:

ama önemli olan kaçmak kovalamak değil
zaten istiyor olsan kaçmazsın, taktik olsun diye kaçmayı da çocukca buluyorum

mantıklı kaçan kovalanır:nazar:
bunu soylememin sebebide fazla naz aşık usandırır:nazar:
hersey yerinde ve zmanında olmalı kaçmanında yakalanmanında yeri war dimi ama:roflol:

ya buna kaçmak değil de kolay olmamak diyelim.aşk sevgi taktik işi değildir.ama insanların belli yaştan sonrada olsa ki benim sevgilim 32 huyları değişebiliyor.insan zamanla birbirine uyum sağlıyor orta yolu bulabiliyor.sevgilimin onaylamadığım sevmediğim huyları vardı ama o konularda kararlı davranarak onu vazgeçirdim.aynı şekilde benim de vardı o da kararlı davranarak beni vazgeçirdi.tabi birbirimizi kırmadan saygı sevgiyi yitirmeden yaptık bunu.şimdi tam uyum sağladık.

Yakalayaaamaz kiiiiopuyorumnanaktan (ilk tanışma zamanı)
Öpemeeeez kizemuszemus (hafif samimiyet zamanları)
Yatıramaaaz ki bayıra kaaarşııı:kedi: (hafif sevişme zamanları)
Vuramaaaaz ki :sinifsinif:KK43:kocasının ona hala şakayla vurduğunu sanma zamanları)
Polise gideceğim ki:mymeka:kaydirigubbakcemile (Kocanın eşine eskilerin hesabını ödettiği,mıçım ayları)
:hulya:

Yakalayaaamaz kiiiiopuyorumnanaktan (ilk tanışma zamanı)
Öpemeeeez kizemuszemus (hafif samimiyet zamanları)
Yatıramaaaz ki bayıra kaaarşııı:kedi: (hafif sevişme zamanları)
Vuramaaaaz ki :sinifsinif:KK43:kocasının ona hala şakayla vurduğunu sanma zamanları)
Polise gideceğim ki:mymeka:kaydirigubbakcemile (Kocanın eşine eskilerin hesabını ödettiği,mıçım ayları)
:hulya:
alkisalkisalkis

Hiç kaçmadım, kovalamayı da sevmem...
Hissettiklerimi yaşar ve yaşatırım.
Bu gibi şeyler bana çocukça oyun olarak geliyor.

Yaşadığım iki olaydan bahsedeyim.Birincisi geçen yıl biriyle tanıştım ve kısa sürede aşık oldum ve o da seviyordu ama duygularını saklamayı severdi,itiraf etmeyi sevmezdi.Ve ben ondan birşeyleri söylemesini,yapmasını beklerdim.O kaçtıkça ya da sakladıkça daha çok bağlanmıştım.Ama olmadı ayrıldık.bu yıl yeni tan ıştığım bir insan var ve ilk günden ailecek tanışıyoruz ve ilişkiye başladığımızı da herkes bildiği için ilk günden beri evlilik konuşuluyor ve bunun yanı sıra çocuk bana sırılsıklam aşık vebenim yıllardır beklediğim kişilikte biri.Ayrıldık.Neden mi? üzerime o kdar çok düşüyor ki,her uzaklaştığımda daha çok bağlanıp yeni formüller,seçenekler sunuyor.Her dakika msj atıyor bir tanesine cvp vermediğimde arıyor,bana ulaşamayınca erkek kardeşimi arıyordu.Ses tonumun şeklinden anlıyordu,konuşmama bile gerek kalmıyordu.ıyi mi oldu peki?? O kadar çok bunaldım ki analatamam.Resmen psikolojim bozuldu ve uzaklaştım,kaçtıkça kaçtım.
Anlıcan hakkaten kaçan kovalanıyor ve ne yazık ki bu durum seven için daha çok bağlayıcı oluyor ve karşı tarafı boğmaktan başka da bir işe yaramıyor....

O kişiye karşı fazla ilgin yoksa kaçarsın..Doğanın kanunu da devreye girer ,kovalanırsın..
Ama taktik gereği bu olursa ve süreklilik arzederse mutlaka biryerde tıkanacaktır..:hulya:

Evet kaçan kovalanır..Ve de fazla naz aşık usandırır teorisiyle harmanlanan ,yeni teoriyi savunanlardanım..:eek:

ben de varım.biz çıkmaya başladık zaten nazlanarak kabul ettim.sonra bu doğru dürüst aramaz telkle konuşmazdı.ben de aramadım.huyu değilmiş telle konuşmak sevmiyormuş.biz bir de başka şehirlerdeydik.aramadım o aramadıkça sormadım.geç aradığında meşgule aldım kusura bakma saat çok geç oldu bu saatte senle konuşamam dedim.ertesi güne kadar cevap vermediğim çok oldu.sonra sürekli aramaya başladı ve yaşadığım şehre görevlendirme yaptırdı.neredeyse bir yıldır benimle aynı şehirde yaşıyor.:)))

benim durum da ayni :KK43:( herkese uymaz ama acmadigimda dediginiz gibi oluyo, tabii simdi birbirimize cok uzagiz...

Oldu olmaz mı herkesin bi dönem olmuşturda zaten kaçıp kovalama zamanları .. :)
Önceden peşimden çok koştuğu için paşam şimdi kendini naza çekiyor.
Demem o ki erkekler koşar koşar ama sonrada bunun acısını çıkarırlar...
Ha sen bana böyle yapmıştın acısını çıkarıyorsun deyip birde siz başlarsanız kaçmaya bilmiyorum o ilişki nereye varır....
Demem o ki seviyorsan niye kaçıcaksın ki.. Ortayı bulucaksın ki sorun olmasın ilerde..
Saklanbaç oyunu değil ki kaç kovala kaç kovala...
Ee güzel anları ne zaman yaşıcaksınız kaçıp kovalamadan fırsat bulursanız mı :))))

Bilerek kacmadim, hazir degildim bir iliskiye, cünkü evlenmek bana cok uzakti. Bu nedenlede hayatimda kimse olsun istemiyordum. Bunu defalarca söylememe ragmen pes etmeyip sürekli iliski muhabbetlerine girdi. Ben konuyu kapattikca o bu muhabbetlere alttan alttan devam etti. Bir kac saat benden gec haber alsa hemen arardi, ben acmazdim telefonu. Utaniyordum birazda telefonda konusmaktan:) Sonra zamanla hoslandim, sevgili olduk, ilgisi dahada artti, ciddiydi, zaten iliskiye baslamama sebepte buydu. Ama birbirimizin olacagindan emin degildik, bir-iki kere bazi ailevi nedenlerden dolayi ayrilmak zorunda kaldim, ama o hala pes etmedi, birakmam seni dedi. Sonra tekrar biraraya geldik, ayriliklarimiz zaten 1 hafta sürmüyordu:) Ama istemeyerekte olsa birakip gitmem o kadar koymuski, onun olacagima emin olamiyordu ve bence bu nedenlede üzerime cok düsüyordu.
2 yili devirdik, 3 aylikta nisanliyiz:) Simdi daha rahat tabi, bu yüzden eskisi kadar üstüme düsmüyor, eskiden feci birseydi. Bazen bu duruma sinir oluyorum ama cokta anormal bir durum degil, sonucta bir rahatlama oldu kendisinde, simdi benimsin derken gercekten benim oldugunu hissederek söylüyorum, eskiden emin olamiyordum demisti.

Kendi iliskimden ettigim tecrübe; erkeklere ne kadar gidebileceginiz hissini verirseniz, o kadar üzerinize düsüyor. Ama tabi sizi gercekten seviyorsa, sevmiyorsa zaten umrunda olmaz.

Son düzenleme:
X