25 yandaym btn Dilerim sallanyor, yardm

deniz.

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2009
254
6
arkadaşlar 25 yaşındayım ve bütün dişlerimde sallanma var...napıcam..yardım edin böyle bişey yaşayan varmı....acaba sallanan diş tekrar sağlam hale gelirmi.....yardım edin...

Diş sıkma alışkanlığınız var mı?
Diş etleriniz nasıl?
Ağız durumunuz mutlaka kontrol edilmeli.Eğer sallanmaların nedeni bulunup ortadan kaldırılırsa tedavi edilebilir.
Ayrıca sallanmanın da derecelendirilmesi var.Hangi safhada olduğu önemlidir.Mutlaka bir diş hekimine gidip muayene olup görüş alın.
Geçmiş olsun...

Tuzlu su ile gargara diş etlerini sıkılaştırıyor ben de işe yaramıştı, ama diş eti problemi çok kötü ben de muzdaripim , şimdilik diş eti plağı kullanıyorum, çünkü dişlerimi sıkıyorum ve gıcırdatıyorum ama çok faydası olmadı bende, belki zamanla bilemiyorum. Ama dediğim gibi sallanma çok aşırı değilse, çok tuzlu su ile gargara etkili oluyor, tavsiye ederim, tabbi sadece geçici bir çözüm bu.

diş etlerinin çekilmesiyle oluşan bir problem olabilir. küçükken bende olmuştu. süt dişlerim olmasına rağmen baya önemseyip dişimi fırçalarken üst dişlerimi diş etiyle beraber çok da bastrmadan yukarıdan aşağıya, alt dişlerimi gene diş etiyle beraber aşağıdan yukarıya fırçalamıştım. düzelme olmuştu. tuzlu suyu da duydum bu ikisini birlikte deneyin bence

X