Hamilelikte şişmeler

Cicilikiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
1.972
10
48
Hamilelik dönemi, anne adayının çok dikkat etmesi gereken bir dönemdir, bu dönemde vücut alışılmışın dışına çıkar ve bir çok olağan üstü durumlar yaşanır. Hamilelik süresince en çok boy gösteren durum ise hamile kadının şişkinlik hissi, şişmesi…

Hamilelik dönemde baş gösteren hormonal değişiklikler ve giderek büyüyen rahim, damarlara baskı yapıp kan dolaşımını engelliyor ve vücudun su tutmasına yani şişkinliğe yol açıyor. Fakat bilinçli beslenme bu tür sorunları ortadan kaldırabilir.

Bebek bekleyen anne adaylarında bacaklardaki şişkinlik ve ağrılar çok sık rastlanan sağlık sorunlarından biri.

Yüksek tansiyon riski

Öncelikle su tutma sorumlusu olan sodyum içerikli tuzu mümkün olduğunca azaltın. Sonra sodyumun etkilerini en aza indirgeyen potasyumlu besinlere ağırlık verin. Muz, erik, kayısı, kavun, şeftali ve patates gibi…

Şişkinlik ayrıca yüksek tansiyon riskini artırabilir. Bu nedenle vücudun su tutmasını engelleyen magnezyum içerikli tahıl ve tuzsuz kuru yemişleri de sofranızdan eksik etmeyin

Merhaba ,

benim 1 sorum olacak 4 kasım 2010 doğum tarihi gözüküyor.bu gün de dahil edersem 21 hafta 6 günlük gebeyim. ben hangi tarihler arası tahmini hamile kaldım bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
2 sorum ise bebeğim cinsiyetini göstermedi henüz bu kadar geç göstermesi normalmi

Şeniz:ecrin_bebek:
Merhaba ,

benim 1 sorum olacak 4 kasım 2010 doğum tarihi gözüküyor.bu gün de dahil edersem 21 hafta 6 günlük gebeyim. ben hangi tarihler arası tahmini hamile kaldım bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
2 sorum ise bebeğim cinsiyetini göstermedi henüz bu kadar geç göstermesi normalmi
öncelikle bebğini sağlığıyla kucağına almanı dilerimopuyorumnanaktan
1.sorunun cevabı: benim tahminlerime göre 27ocak-30ocak arasında hamile kalmış olabilirsinCADIARZU ama yinede netten son adet tarihine göre hesaplama yapabilirsin
2.sorunun cevabı: bebeğinin cinsiyetini göstermemiş olması bence normal bazen çok geç öğrenilebiliyor kafana takma Allah gönlüne göre versinopuyorumnanaktan

X