Bebek Beslenmesi 1 yaş ve üzeri bebekleriniz süt yada devam maması ne kadar içiyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

yumy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2008
1.944
6
merhabalar kızım 13 aylık oldu ama gündüz hiç mama içmiyor...sadece geceleri az bişey biberonla 2 sefer veriyorum...normal sütü ağzını sürmüyor.anlıyacağınız bizim beslenme problemlerimiz hiç bitmiyor:roflol:

kızım 15 aylık sabah kalktığında 200 cc devam sütü öğlen uykudan önce 200 cc inek sütü gece yatmadan öncede yine 200 cc devam sütü içiyor.bazen biraz artabiliyo yada azalabiliyor.ortalama 500 cc içmesi gerekirmiş bu aylardaki çocukların.

bu aylarda gunde 50 ml sut icmeli gerekiyor,fakat sut icmiyorsa sut eksikligi peynir,yogurt veya sutlu corbalarla kapatabilir.Benim oglum da tek kahvaltisinda mama iciyor onun disinda icmek istemiyor,DR danistim,GUNDE 1 K.K KADAR PEYNIR,100-150 ML KADAR YOGURT,SUTLU CORBA,MOHALLEBI IYIORSA YETERLIDIR.
Benim oglum mohallabi yemiyor onun yerine danette veriyorum veya danino.sik sik corbalarina da sut eklerim.Ama kalsyom sadece sutte yok tum yesil sebzeler kalsyoma zengindir,ayriva kuru meyvelerde kalsyoma cok zengindir.

Oğlum kahvaltısında ve muhaallebisinde alıyor sütünü...
Direk olarak içmiyor maalesef arkadaşın dediği gibi kalsiyumu yoğurt peynirden ne kadar alabilirsek işte :KK43:

merhabalar kızım 13 aylık oldu ama gündüz hiç mama içmiyor...sadece geceleri az bişey biberonla 2 sefer veriyorum...normal sütü ağzını sürmüyor.anlıyacağınız bizim beslenme problemlerimiz hiç bitmiyor:roflol:

yumycim naber?sanki tanıdık biriyle karşılaşmış gibiyim...:içelim:benim oğlumda süt içmiyoo teyzesi...devam sütü milupa veriyorum akşamları oda 200cc geçmez.beslenme sıfır çok nadır ii yer...valla en çok bu beslenme işi beni yoruyo...süt içse bol bol üzülmiycem ama yokk.herşey hermarka denedim.pınarın sütü...inek sütü,keçi sütü,pastorizesi,günlük süt..yok.:eek:klava:yemez ama kıcının üstüne deoturmaz...neyse...kızını ve seni öptümŞeniz

bende 500 cc vermeye çalışıyorum versemm hep içer ama ben ölçüüy kaçırmak istemiyorummm düzenli beslemeye çalışıyorummm

güzdüzleri çok içiyor ama sabah kahvaltısnın içine öğlen sütlü çorba ile öğleden sonra 1 tabak dolusu yoğurt ile ve gece yatmadan muhallebisini sütle yapıyorum bu şekilde alıyor ancak...

benim kizimda sabah normla süt 200 mil gece yatarkende 200 ml içer..biz devam mamasini biraktik sütle aliyor besinini..artı yogurtbir akse yer..ama bu arada sadece arkasinda dedigi gibisüt peynir ve yogurtta oldugu kadarda sebzelerde var kalsiyum..sadece bu besinlerde biraz daha yogun..ama peyniri malesef sevmiyor yemiyor.

Oğlum kahvaltısında ve muhaallebisinde alıyor sütünü...
Direk olarak içmiyor maalesef arkadaşın dediği gibi kalsiyumu yoğurt peynirden ne kadar alabilirsek işte :KK43:

yumycim naber?sanki tanıdık biriyle karşılaşmış gibiyim...:içelim:benim oğlumda süt içmiyoo teyzesi...devam sütü milupa veriyorum akşamları oda 200cc geçmez.beslenme sıfır çok nadır ii yer...valla en çok bu beslenme işi beni yoruyo...süt içse bol bol üzülmiycem ama yokk.herşey hermarka denedim.pınarın sütü...inek sütü,keçi sütü,pastorizesi,günlük süt..yok.:eek:klava:yemez ama kıcının üstüne deoturmaz...neyse...kızını ve seni öptümŞeniz

arkadaşlar benim kızım 16 aylık ve daha yeni yeni süt içmeye başladı
günde 3 çay bardagı veriyorum.yaklaşık 330 cc yapıyor.1 kasede yogurt yer ,peynirde yer kahvaltıdaa

ama süt içiyor derkenn ölee biberondan yada bardaktan kendii lıkır lıkır içmiyor maaleseff
bi şırınga aldım.ona cekiyorum sütü ,agzının kenarından sıkıyorum.cok hoşuna gidiyorr ve içiyorr ne kadar verirsem.sizede tavsiye ederim en azından alışana kadar.cokta pratik oluyor.
şuan tadına alıştırmaya calışıyorum bi zaman sonra eminim kendi istiyecektirr
yeterki yesinler ,içsinlerde biz annelere her yol mubah :))

benim oğlum çok seviyor sütü 1 lt versem gün içinde içer.ama dengeli beslensin istiyorum. 600cc falan içiyor yogurdunuda yer. severek yedikleri sadece bunlarla sınırlı ama diger gıdaları çok zor yiyor

zaten süt veya devam mamalarında gunde kaç defa ve ne kadar sıklıkta verebileceğiniz yazıyor.

Benim cok istahli bir oglum var (masallah ) ben sadec sabahlari uyandiginda 220 cc devam süt ü veriyorum zaten gün boyu agzi hic durmuyor herseyi yemek istiyor .. 1,5 yasinda ve ben dikkat etmeye calisiyorum abartmadan yemesini istiyorum bu cok zor oluyor ama ..

benim oglumda yaklasik iki yasinda sabahlari 200ml lik süt iciyo,aksam yatarkende 200ml.devam mamasi veriyorum gece daha tok tutsun diye.

arkadaşlar benim oğlum yeni yaşına girdi fakat bizimde yeme problemimiz var aptamil ve anne sütü haricinde birşey yemiyor kaşık gördümü ağzını bile açmıyor değişik tadları denemek bile istemiyor damlarımızı bile şırınga ile veriyorum tavsiyeleriniz olursa sevinirim...

benim 13 aylık ikiz erkek çocuklarım var.biberonu almadıkları için devam sütü veremiyorum normal sütte tabi..

kahvaltısına ilave ediyorum..zaten doktor günde bir çay bardağını geçmeyecek inek sütü dedi..

ben kahvaltısında eti ekmeği,eti cici bebe,yarım muz,ceviz,pekmez,zeytin ve peynir karışımına birazda inek sütü koyup blendırdan geçiriyorum çok severek yiyorlar..öğlen ve ikindin de sebze çorbası içiyorlar.yanında da birer tane meyveli yoğurt ve meyve püresi..akşamda aynı şekilde sebze çorbası bazen eti ekmeğiyle karıştırıyorum..gece de gece maması veriyorum ozaman devam sütü ilave ediyorum..

maşallah kilolarıda sağlıklarıda yerinde bebişlerimin..

tek sıkıntım değişik tatlar alsınlar istiyorum ama onlar istemiyorlar yavaş yavaş..karpuzun filan tadına baksın istiyorum veriyorum eline istemiyor atıyor..belkli zamanla alışacaklar.

bebeğim yaklaşık 17 aylık gece uyanmalarımız hala devam ediyor ve her gece 250+150 ml devam maması içiyor. Gündüz de 150+150 olmak üzere 2 defa süt veriyorum. Şuanda 14 kiloyu geçmiştir :nazar:

Herkese merhabalar. Benim de 16 aylik bir kizim var. Halâ milupa devam sütü iciyor günde bir kac gez. Sabah, öglen ve aksamüstü normal yemegini ve meyve ya da muhallebisini yiyor, gece yatmadan ve gece de gece sütü var milupanin tok tutan onu veriyorum. Benim sorum, inek sütüne ne zaman basladiniz? Iki oglum daha var onlara bir yasindan sonra baslamistim ama üc yasina kadar inek sütü zararli deniyor kararsiz kaldim.

ben 1 yaşından sonra günde 4 biberon içirirdim devam sütünü, yaklaşık 2 buçuk su bardağına eşitti. tabi yemek yemediği,hasta olduğu zamanlar 6 biberona kadar çıkardık bazen:KK6::KK6:

kızım 15 aylık sabah kalktığında 200 cc devam sütü öğlen uykudan önce 200 cc inek sütü gece yatmadan öncede yine 200 cc devam sütü içiyor.bazen biraz artabiliyo yada azalabiliyor.ortalama 500 cc içmesi gerekirmiş bu aylardaki çocukların.

hangi devam sütünü kullanıyorsunuz

bu aylarda gunde 50 ml sut icmeli gerekiyor,fakat sut icmiyorsa sut eksikligi peynir,yogurt veya sutlu corbalarla kapatabilir.Benim oglum da tek kahvaltisinda mama iciyor onun disinda icmek istemiyor,DR danistim,GUNDE 1 K.K KADAR PEYNIR,100-150 ML KADAR YOGURT,SUTLU CORBA,MOHALLEBI IYIORSA YETERLIDIR.
Benim oglum mohallabi yemiyor onun yerine danette veriyorum veya danino.sik sik corbalarina da sut eklerim.Ama kalsyom sadece sutte yok tum yesil sebzeler kalsyoma zengindir,ayriva kuru meyvelerde kalsyoma cok zengindir.
P

X