Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları Mothercare MyChoice My4 bebek arabası

Hangi renk en güzeli?

• Ankete Katılan
    28

pretty_angel

Guru
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2009
224
3
Kızlar 1 aydır bebek arabası bakınıyorum. Acaip kafam karışık durumda. Concord, Kraft, Chicco, Maxi Cosi, Preg Preggo, Maclaren, Quinny ... hepsini tek tek inceledim. İnanılmaz vakit harcadım diyebilirim. Sizin de fikrinizi almak istiyorum. Hem araba konusunda hem de renk konusunda küçük bir anket yayınlıcam katılırsanız sevinirim. Her türlü fikrinize ihtiyacım var. Mothercare My4'ün hem puset, hem bebek yatağı hem de ana kucağı var. Şöyle düşünüyorum ilk 3-4 aylık dönemde bebek arabasını yatak odama koyup beşik şeklinde kullanırım, sonra bebek büyüdüğünde karyolasına yatıracağım inş. Ana kucağıda hafif sallanıyor, iç kısımları yumuşak ekstradan yastık koymaya gerek yok. Ana kucağı olarak Maxi Cosi Cabrio Fix veriyorlar. Hem evde hem arabada kullanmak için güzel. Puset hem araba hem beşik olabiliyor ekstradan beşik almaya luzum kalmıyor. Fiyatı yaklaşık olarak 1400 TL. Yapılan yorumlara göre bebek içindeyken arabayı yatırıp kaldırmak çok zormuş, kilosu fazla. İtişini denedim kolay gibiydi. Güneşlik için ekstra para ödeyip şemsiye almak gerekiyormuş.

canım tabi öncelikle senin kararın ama bebek arbalarına 5 aydır bakan birisi olarak ben bu arabaya bu kadar para vermezdim açıkçası. bu araba hem çok ağır hem de kapandığında çok fazla yer kaplıyor arabanızın bagajını da hesaba katmalısın bence, ve bildiğim kadarıyla manevra kabiliyeti pek iyi değil. eğer bu şekilde set alacaksan onlar da çok büyük ve çok yer kaplıyor ama ben daha kaliteli olduklarını düşünüyorum concord neo ya da jane ya da maxi cosi-quinny daha kullanışlı. mesela concord neo'yu bi arkadaş 1050tl ye aldı 3'lü set olarak.

canım tabi öncelikle senin kararın ama bebek arbalarına 5 aydır bakan birisi olarak ben bu arabaya bu kadar para vermezdim açıkçası. bu araba hem çok ağır hem de kapandığında çok fazla yer kaplıyor arabanızın bagajını da hesaba katmalısın bence, ve bildiğim kadarıyla manevra kabiliyeti pek iyi değil. eğer bu şekilde set alacaksan onlar da çok büyük ve çok yer kaplıyor ama ben daha kaliteli olduklarını düşünüyorum concord neo ya da jane ya da maxi cosi-quinny daha kullanışlı. mesela concord neo'yu bi arkadaş 1050tl ye aldı 3'lü set olarak.

Nerden almış arkadaşın? Ben hiç öyle ucuza satan göremedim onun 3'lü setini. 2009 model miydi? Sen hangisini almayı düşünüyorsun?

bence bu kadar teferruat fazla ,herhangi bir markanın travel setini alın ,ikili olanlardan ,ilk aylar ana kucağını bebek arabasına monte kullanın sonra ayırırsınız ,
bu resimdeki tip arabalar çok hantal ,kullanımı zor ,manevra sıfır ,ayrıca çok pahalı ..300-400 tl ye çok kullanışlı setler var ..
ben pierre cardin enigma kullanıyorum ,gören tüm arkadaşlarım keşke bende böyle bişey alsaydım diyor ,ne kadar hafif ve ne kadar kullanışlı diyorlar..ayrıca ilerde baston puset almayada luzum yok ..dünyanın en hafif bebek arabası seçilmiş ,ben travel set olarak aldım 2 li ,çok ta memnunum ..

o ankara özelcan bebeden almış 1050 tl'ye 3lü set olarak hem de 10 taksit. ben hafif ve katlandığında az yer kaplayan bi araba düşünüyorum onun için de maxi cosi citi ve cabriofix ana kucağı alacağım. ilerde baston puset almama da gerek olmayacak

bence bu kadar teferruat fazla ,herhangi bir markanın travel setini alın ,ikili olanlardan ,ilk aylar ana kucağını bebek arabasına monte kullanın sonra ayırırsınız ,
bu resimdeki tip arabalar çok hantal ,kullanımı zor ,manevra sıfır ,ayrıca çok pahalı ..300-400 tl ye çok kullanışlı setler var ..
ben pierre cardin enigma kullanıyorum ,gören tüm arkadaşlarım keşke bende böyle bişey alsaydım diyor ,ne kadar hafif ve ne kadar kullanışlı diyorlar..ayrıca ilerde baston puset almayada luzum yok ..dünyanın en hafif bebek arabası seçilmiş ,ben travel set olarak aldım 2 li ,çok ta memnunum ..

aynen katılıyorum..
o kadar çok masrafınız çıkacakki kızlar..
bir bebek arabasına 1000 ytl vermek bana da çok mantıklı gelmiyor yani..
bunlar çok hantal,bebekle birlikte sizin tek elinizle katlayıp açacak kadar pratik olmalı bebek arabası..bunların tekerleklerinide bildiğim kadarı ile söküyorsunuz katlarken..
zaten sizi yoran çok şey oluyor;birde bebek arabası yoracak..uyyhhh :bbo:

Açıkcası mantıksız şeyler söylemiyorsunuz ama ne bilim kaç yıldır çalışıyorum pek fazla para da harcayan biri değilim ama iş ilk bebek olayına gelince sanırım parayı çıkartmayı çok rahat göze alabiliyorum. Concord neo 2009 model 3'lü sete her yerde baktım valla en düşük 1500 TL daha ucuza yok. Acaba 1050'ye bulan defolu ya da 2. el mi aldı bilemiyorum ya da satıcının paraya mı ihtiyacı vardı.. ben bulamadım. Yurtdışındaki sitelere bile baktım o fiyata yok yani nasıl bulmuş bravo valla.

yani şöylede birşey var ,kızım 1 yaşında ve arabada durmak istemiyor ,o kadar para verseydim ve durmasaydı çok canım acırdı ..inanın bebeklerin çoğu böyle ,bir zaman sonra arabada durmak istemiyorlar..siz bence mantıklı olun ve alın ince ,hafif ama kullanışlı bir araba ,bize dua edersiniz sonra ..

Açıkcası mantıksız şeyler söylemiyorsunuz ama ne bilim kaç yıldır çalışıyorum pek fazla para da harcayan biri değilim ama iş ilk bebek olayına gelince sanırım parayı çıkartmayı çok rahat göze alabiliyorum. Concord neo 2009 model 3'lü sete her yerde baktım valla en düşük 1500 TL daha ucuza yok. Acaba 1050'ye bulan defolu ya da 2. el mi aldı bilemiyorum ya da satıcının paraya mı ihtiyacı vardı.. ben bulamadım. Yurtdışındaki sitelere bile baktım o fiyata yok yani nasıl bulmuş bravo valla.

canım 2. el değil, özelcan bebeden sadece bebek arabası ve oto koltuğu alacaklarmış sonra park yatak vs bişeyler daha alınca adamlar portbebeyi de hediye etmişler böylece çok ucuz bi fiyata 3lü set almış oldular. bu 2009 model tabi ki bir de özelcan bebe oldukça indirim yapan bir yer ben de bebek arabamızı ordan almayı planlıyorum maxi cosi citiler de 550-600 arasında değişiyor ama özelcan en son 450 ye bırakmıştı.

canım 2. el değil, özelcan bebeden sadece bebek arabası ve oto koltuğu alacaklarmış sonra park yatak vs bişeyler daha alınca adamlar portbebeyi de hediye etmişler böylece çok ucuz bi fiyata 3lü set almış oldular. bu 2009 model tabi ki bir de özelcan bebe oldukça indirim yapan bir yer ben de bebek arabamızı ordan almayı planlıyorum maxi cosi citiler de 550-600 arasında değişiyor ama özelcan en son 450 ye bırakmıştı.

Peki sen Ankara'ya mı gideceksin? Ben neten sipariş etsem indirim filan yaparlar mı acaba.

netten siparişlerde indirim yapmıyorlar diye biliyorum ama arayıp konuş istersenbenim kayınvalidemler ankarada oturuyor onlara aldıracağım.bu arada istanbulda da haşim işcan da pazarlıkla oldukça ucuza alınabiliyormuş

bebek arabası için muhakkak saraçhaneye bakın . ORda çok daha ucuza alınıyor markalı arabalar

X