rahim filmi (hsg) çektirdikten sonra hamile kalanlar !!!

Pretty

Guru
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2008
863
5
40
selam kızlar , ben geçen ay rahim filmi çekktirdim ama malesef bu ay hamile kalamadım çok ümitlenmiştim oysa ki...
rahim filminden ne kadar zaman sonra hamile kaldınız ???

ben laporoskopi oldum..
bu rahim filminin daha gelişmiş teknolojisi..eğer bir sorun varsa cerrahi müdahele yapılabiliyor...
rahim filminde görülmeyen bazı ufak sorunları bile laporoskopiyle farkediliyor....

ben laporoskopiyi oldum ertesi ay hatta aşıllatma yaptırdım ama sonuç negatif....
sonuç olarak vakti saati var diyorumm

ben varım canım:) 9 ay boyunca hıcbır problemım yoktu ama hamıle kalamıordum doktorum nekadar karsı cıksada benım ısrarım uzerıne temmuz 15de hsg cekılmıstım belkı onda sorun vardır dıye dusunuyordum ama cok sukurkı yoktu doktorum bosuna cekıldın tuplerın tertemız dedı ben buyuk bı umutla agustosu bekledım hep kesın gozuyle bakıyordum ama o ay maalesefkı adet olmustum ıyıce umutlarım tukenmıstıkı kesın adet olurum dusuncesıyle bekledıgım eylul ayında hamıle oldugumu ogrendım ıns sende benım gıbı olursun cok uzattım dımı:) mutlu haberlerını duymak dılegıyle

Son düzenleme:
bnde gecen ay gcekitrdim cnm bu ay hamilelik beklerken kist ckıt

ben varım canım:) 9 ay boyunca hıcbır problemım yoktu ama hamıle kalamıordum doktorum nekadar karsı cıksada benım ısrarım uzerıne temmuz 15de hsg cekılmıstım belkı onda sorun vardır dıye dusunuyordum ama cok sukurkı yoktu doktorum bosuna cekıldın tuplerın tertemız dedı ben buyuk bı umutla agustosu bekledım hep kesın gozuyle bakıyordum ama o ay maalesefkı adet olmustum ıyıce umutlarım tukenmıstıkı kesın adet olurum dusuncesıyle bekledıgım eylul ayında hamıle oldugumu ogrendım ıns sende benım gıbı olursun cok uzattım dımı:) mutlu haberlerını duymak dılegıyle

ne kadar güzel :)) Allah sağlıkla sıhhatle kucağına almayı nasip etsin... canım ben de 14 ay sonra çektirdim çok şükür tüpler temiz çıktı şimdilik hiç bir problemimiz yok, bu ay ilk ayımdı ama kalamadım malesef ... inşallah önümüzde ki iki ay içinde kalırım yoksa yeniden doktor yolları...

Son düzenleme:
ben laporoskopi oldum..
bu rahim filminin daha gelişmiş teknolojisi..eğer bir sorun varsa cerrahi müdahele yapılabiliyor...
rahim filminde görülmeyen bazı ufak sorunları bile laporoskopiyle farkediliyor....

ben laporoskopiyi oldum ertesi ay hatta aşıllatma yaptırdım ama sonuç negatif....
sonuç olarak vakti saati var diyorumm

inşallah daha fazla bekletmez seni meleğin... bazen çok bunalıyorum artık bu özlemle ... ne kadar da zor ve sabır istiyor beklemek ... inşallah gelicekler ...

selam kızlar , ben geçen ay rahim filmi çekktirdim ama malesef bu ay hamile kalamadım çok ümitlenmiştim oysa ki...
rahim filminden ne kadar zaman sonra hamile kaldınız ???

Bende gecen ay cektırdım bu ay cok ama cok umutluydum.Hatta olduysa hangı ay dogum yapacagımı hesaplıyordum. adettım 1 gun gecınkınce hemen test yaptım tabı sonu aglamak oldu gene. Rahım fılmınden sonra 3 ay zaman var kaldı 2ay bu ay daha cok calısmak gerek :KK1: Allahım hayırlısıyla nasip etsin o istemen olmazki.

Mrb arkadaşlar 5 nisanda rahim filmi çektirmiştim,ve 3 gün önce önce idrarda sonra kanda pozitif değer çıkmıştı,2 yıldır istiyorduk,çok sevinmiştik ama hevesimiz kursağımızda kaldı.sabah bi sancı kanama ve dr.un da teyit etmesiyle bikaç saat önce düşük yaptığımı anlamış bulunuyorum.forumlara şöyle bi kontrol ettiğimde hsg den sonra tüplerin açılması nedeniyle hamilelik şansının çok arttığını ama çoğunun da düşükle sonuçlandığını farkettim,nedeni hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Mrb arkadaşlar 5 nisanda rahim filmi çektirmiştim,ve 3 gün önce önce idrarda sonra kanda pozitif değer çıkmıştı,2 yıldır istiyorduk,çok sevinmiştik ama hevesimiz kursağımızda kaldı.sabah bi sancı kanama ve dr.un da teyit etmesiyle bikaç saat önce düşük yaptığımı anlamış bulunuyorum.forumlara şöyle bi kontrol ettiğimde hsg den sonra tüplerin açılması nedeniyle hamilelik şansının çok arttığını ama çoğunun da düşükle sonuçlandığını farkettim,nedeni hakkında bilgisi olan var mı acaba?

rahim filmini burada çok acılı diye yazanlar olmuş bende 4 gün önce çektirdim. Ancak zannedildiği kadar acılı bir işlem değil zaten 3 dk sürüyo anestezi uygulanmıyormuş sadece çekidirdikten sonra biraz karnım ağrıdı o kadar. Çektirmesi gerekenler hemen çektirin ben 2 yıl boyunca boşuna ertelemişim... Size bir şey soracağım kaç gün sonra ilişkiye girmeye başladınız? hemen hamile kalanınız var mı?

allah hayrlısıyla yuzunu gormek nasıp etsın..bende bu ayın yırmısınde cektırdım sabırsızlıkla beklıyorum umarım olur..

Hsg çekildikten sonra bir ay korunman gerekio canim radyasyon ve ilaç aldigindan ya düşük oluo yada engelli oluyomus doktorum ole dedi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Hsg çekildikten sonra bir ay korunman gerekio canim radyasyon ve ilaç aldigindan ya düşük oluo yada engelli oluyomus doktorum ole dedi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Öyle bişey yok canım. Ben yarın cektirecem bu ay da aşılama olacak. Bu ilacın rahme bir zararı yokmuş aksine yararı varmış. Çok korkuyorum tabi o ayrı bir mesele

5 gün önce rahim filmi çekildim her iki tüpümde açık hsg öncesi adetin 5. gününde serephone ve inofolic kullandım 22mm yumurtam oluştu ama rahim duvarım 4mm olduğundan doktorum çatlatma iğnesi vermedi çünkü rahim kalınlığımın en az 10mm olması gerekiyormuş o nedenle muhtemel gebeliğim rahime tutunamayabilir rahim kalınlığımı arttırmam için doğal östrojen içeren beyaz nohut (leblebi gibi olan) kabek çekirdeği nohut ve mercimek yemeği yememi önerdi.... :26: ezan okunuyor Rabbim hayırlı eylerde 7 yıldır beklediğim evladımı kanıma canıma katar inşaallah Allah anneliği hakeden herkese evlat versin aratmasın amin ... :26::26::26:

Bende rahim filmi çektirdim acısı yok hatta hamileyim ama hcg değerim 42,35 çıktı yani çok düşük değer ben daha öncede iki tüpümdede dış gebelik yaşadım belki buda dış gebelik değer bunu gösteriyor.

X