Emziren anneler yardımınıza ihtiyacım varr...:)

chatlak_4180

serap
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2008
535
6
43
canlarım yaa emzirirken antibiyotik kullanmak zorunda kalanınız oldumu benim dişim apse yaptı şişti biraz sanırım antibiyotik içmeden geçmiycek ama içmekte istemiyorum içmek zorunda olupta içen güvendiginiz bir antibiyotik varmı bana yardımcı olurmusunuz bu hafta doktora gidicem ama eşimin iznini bekliyorum bir ilaç ismi varsa aklımda bulunsun çok azarsaa ne olur yardım edin ama çok sakıncalıysa içmiycem çünkü ilaçtan korkuyorum ben bebegim etkilenir diyee ama anne sütüne geçmeyen bir antibiyotik vardır belki siz bilirsiniz tecrübeli anneler çok uzattım dimi şimdiden tşk ederim canlarım...a.s.a.s.a.s.:nazar::nazar:

canım geçmiş olsun öncelikle ben emziriyorum yazın emzirenlere uygun bir antibiyotik almıştım zorundaysanız emzirenlere yönelik ilaçları almakta yarar var birde ilaçtan sonra iki saat emzirme acıkırsa mama verirsin demişti doktorum sende öyle yaparsın

ben bebeğim ilk doğduğu sıralarda göğsüm mastit olduğu için antibiyotik kullandım ve 1 aylık bebeğimi emzirdim. hiçbir zararı Yok canım. sonuçta emzirenlere özel antibiyotik veriyorlar. ismini hatırlamıyorum ama kutusunu bulursam yazarım.

ben bebeğim ilk doğduğu sıralarda göğsüm mastit olduğu için antibiyotik kullandım ve 1 aylık bebeğimi emzirdim. hiçbir zararı Yok canım. sonuçta emzirenlere özel antibiyotik veriyorlar. ismini hatırlamıyorum ama kutusunu bulursam yazarım.

yazarmısın canım yaa eşim eczacıya sormuş remoxil demiş hiç bir yan etkisi yokmuş omu acaba bulursan çok sevinirim gülüm....a.s.

canım geçmiş olsun öncelikle ben emziriyorum yazın emzirenlere uygun bir antibiyotik almıştım zorundaysanız emzirenlere yönelik ilaçları almakta yarar var birde ilaçtan sonra iki saat emzirme acıkırsa mama verirsin demişti doktorum sende öyle yaparsın

tamam canım ona göre ayarlarım bende emzirme saatini çok tşk ederim bişey içmem lazım sonuçtaa ağrımaya başladı antibiyotiksiz geçmez...a.s.

her anibiyotik belli miktarda anne sütüne geçer zararlıdır fakat apseli dişten yuttuğunuz mikrop sütünüze daha zararlıdır dişin tedavi edilmesi gerek bir doktora danışın tabi insaflı bir doktora .anibiyotikten evvel bebeğinizi emzirin ,ilaç sonrasında 4sa zarfında emzirmeyin zaman dolunca sütünüzü bir miktar sağıp atın en sağlıklı yöntem budur geçmiş olsun

çok geçmiş olsun canım bmy ye katılıorum her anibiyotik belli miktarda anne sütüne geçicektir ama apseli dişten yuttuğunuz mikrobun süte daha zararlı oldnu düşünüorum dişin tedavi edilmesi gerek bir doktora danışın bende bebeğim 1 haftalıkken kanal tedavisi yaptırmıştım gerçi antibiyotik kullanmamıştım ama morfin sonrasında 3saat emzirmedim sonra sütün bir miktarını sağıp atıp sonra emzirmiştim,birde annenin antibiyotik kullanımı bebeklerde sütten geçerek pişiğe neden olabiliomuş die duymuştum umarım başınıa gelmez pişik problemi çektiimz sıralarda öğrenmiştik.

Bu arada arkadaşlar konuyla alakasız olcak ama bebeklerimiz artık 8 aylık oldular günde ne kadar emziriyosunuz siz

çok geçmiş olsun canım bmy ye katılıorum her anibiyotik belli miktarda anne sütüne geçicektir ama apseli dişten yuttuğunuz mikrobun süte daha zararlı oldnu düşünüorum dişin tedavi edilmesi gerek bir doktora danışın bende bebeğim 1 haftalıkken kanal tedavisi yaptırmıştım gerçi antibiyotik kullanmamıştım ama morfin sonrasında 3saat emzirmedim sonra sütün bir miktarını sağıp atıp sonra emzirmiştim,birde annenin antibiyotik kullanımı bebeklerde sütten geçerek pişiğe neden olabiliomuş die duymuştum umarım başınıa gelmez pişik problemi çektiimz sıralarda öğrenmiştik.

Bu arada arkadaşlar konuyla alakasız olcak ama bebeklerimiz artık 8 aylık oldular günde ne kadar emziriyosunuz siz

tşk ederim canım verdigin bilgiler için valla iyiki varsınız hepinize ayrı ayrı tşk ediyorum sagolun doktora gidicem zaten dişçiye gitmiştim çekim ve kanal tedavisi için ama bende antibiyotik kullanmadım valla benimki hala sık sık emiyor gece sürekli kalkıyor zaten emmeye gündüzde ek gıda aralarında istiyor gene memekolik benimki umarım daha çok uzun süre emziririz....:1hug::1hug::1hug:

tşk ederim canım benim yardımın için sagolasın...a.s.a.s.a.s.a.s.

ne demek canım. geçmiş olsun.

yalnız anlamadığım bişey var. ben bebeğim 1 aylıkken antibiyotik kullandım. emzirmeyi hiç kesmedim. zaten sütü yeterince boşaltmadığım için şişmişti göğsüm bu yüzden özellikle mastit olan sol göğsümü sık sık emzirmemi söylemişti doktor. yanlış mı yaptım yani..?

gece emmeleri bnmkinde de var gece yatmadan muz gibi tok tutan şeyler yedirebilirsin daha az uyanır

canım benim aynısını ben bu hafta yaşadım diş apsesi oldu bendede şimdi düzeldi allah şükürler olsun.bende emziriyırum amaoklovain 1000 lik kullandım bende

Allahım bu diş ağrısını düşmanıma vermesin hayattan koptum sanki bütün gücüm tükendi gibi hissettiriyor bide üstüne erkinim eklenince hay benim halime bende aldım antibiyotik ve ağrı kesici kullanıyorum inş benimde bir an önce geçer bende bir oh çekerim artık...saglık herseyden önemli yaa...:nazar::nazar::nazar:

canım benimde kulağım iltihaplanmışrtı dr Alfoxil250 mg toz şeklinde bir antibiyotik verdi ve söylediği şey antibiyotiklerin içinde süte en az geçen antibiyotik bu rahatlıkla kullanabilirsi,n dedi 2 saat sonra emzir falan demedi bana.. yani eğer istersen kullanabilirsin geçmiş olsun bu arada diş ağrısı zordur..

Arkadaşlar 47 günlük bebeğim var.İdrarında mikrop çıktı.Bunun için Suprax adlı şurubu kullanıyoruz.Tedbi
r amaçlı bende tahlil yaptırdım bende de enfeksiyon çıktı.Doktor bana Monurol Şase ve İnfex adlı 200 mg antibiyotiği verdi.Sabah Akşam kullanıyorum.Monurolu hamileliktede kullanmıştım onda sıkıntı yok.Fakat infexi kullandığımdan beri benim ve bebeğimin idrarı kokmaya başladı.Çok tedirginim.İlacı bırakmayıdüşünüyorum.Aranızda bu ilacıemzirirken kullanan varmı?

X