York Testi

Hanımlar ben bu testi 8 ay önce yaptırdım . gerçekten faydalı olduğunu yaşayarak tecrübe etmiş oldum. Vücudumda inanılmaz bir ödem vardı. Spor ayakkabı haricinde bir ayakkabı giymek benim için tam anlamıyla hayaldi. Sabah uyandığımda parmaklarımı kapatamıyordum. Yüzük takamaz olmuştum. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine testi yaptırmak üzere merkezi arayıp randevu aldım. Güler yüzlü personelinin vermiş olduğu bilgiler ve testin güvenilirliği açısından doğru testi yaptırdığıma emin oldum. Sonuç olarak mükemmel değişimim gözle görünür bir şekilde ortada. Hayatım inanılmaz değişti artık sıkıntılı günlerimi geride bıraktım. Herkese tavsiye ediyorum.

Son düzenleme:
çok rahat,hiç kasmadan 10 kilo verdim.Doktorumla irtibatım ve sadece işlenmemiş buğday ürünleri yasağım sürüyor. .çok memnunum.Fiyat da gayet uygundu 200 tl vermiştim.
57 yaşındayım metabolizmam menopoz nedeni ile çok yavaşlamıştı.
Bu foruma bu konuyu yazmak için dün üye oldum.

bu testın cok pahalı oldugunu duydum
nekadar odedınız??

Hanımlar ben bu testi 8 ay önce yaptırdım . gerçekten faydalı olduğunu yaşayarak tecrübe etmiş oldum. Vücudumda inanılmaz bir ödem vardı. Spor ayakkabı haricinde bir ayakkabı giymek benim için tam anlamıyla hayaldi. Sabah uyandığımda parmaklarımı kapatamıyordum. Yüzük takamaz olmuştum. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine testi yaptırmak üzere merkezi arayıp randevu aldım. Güler yüzlü personelinin vermiş olduğu bilgiler ve testin güvenilirliği açısından doğru testi yaptırdığıma emin oldum. Sonuç olarak mükemmel değişimim gözle görünür bir şekilde ortada. Hayatım inanılmaz değişti artık sıkıntılı günlerimi geride bıraktım. Herkese tavsiye ediyorum.

york testi ile intolerans testi arasındaki fark nedir??

slm arkadaşlar bende bu diyeti bugun duydum ve yazdıalrınıza göre baya pahalı bişeymi bu york testi neyse ben birazdaha araştıracam inş. zayıflamam yardımcı olur.gerci çok fazla bi kılom yok 63 kıloyum ama yemek yedıkten sonraa karnım şişiyorr 3aylık hamıle gıbı görünüyoum buda benı rahatsız edıyorr malesef.bide abzen miğdemde yanma oluyor bu testi yaptırayım bakalım hangi gıdalar bana yasak dıye düişünüd bide benm pkoluyum insilun direncim kılo vermem biraz zor bu york uyan arkadaşların yorumlarını bekliyorum

eee neler zarar veriyomuş sana onları da yazsaydın keşke
hazır reklam için üye olmuşken..:KK51:

Sonuclar ayniymis gibi gozukebilir ama laktoz dengesi yuzunden insan irkinin hemen hemen hepsinde inek sutu keci sutu manda sutu intoleransi vardir. Bu besinler kendi yavrulari icin tuketmek uzere hayvanda olusan slgilardir. Tipki anne sutu gibi... Bizim tuketebilmemiz bizim icin yaratildigi anlamina gelmeyebilir bunu unutmamak gerekir. Mayaya gelince maya zaren dogal bir sey degildir reaksyon sonucu elde edilmis birseydir dokumasi mide yanmasi yapmasi cok normaldir. Gastrit ulser gibi mide rahatsizliklaeinda reflude bagirsak sorunu yasayan hastalarda yasaklanmasi bu nedenledir.
York testine gelince size vaadedilen kilo sorununuzu cozmeniz degil o tamamen uygulamanin yan etkisi olarak gerceklesen bi sonuc
Metabolizmanizin calisma surecindeki yavaslatan engelleyen gidalari tespit ederek basliyor surec

2. Adimda size diyetisyen kontrolunde bi liste veriliyor. Serbest olan gidalarida duzenli ve limitli bir sekilde tuketiyorsunuz
3. Adimda 8-52 hafta arasi uygulafdiginiz bu listeye intoleransiniz olan gidalari yavas ve azar azar ekliyorsunuz.
Boylece baslangicta metabolianiza zarar veren gidalara bagisiklik kazaniyorsunuz. Basagrisi yorgunluk odem dil sismesi gibi semptomlar ortadan kalkmis oluyor
Bunun yaninda tabiki bi liste uyguladiginizdan kilo verebiliyorsunuz

En dikkat edilmesi gereken nokta intoleransiniz olan gidalari kesinlikle uygulama surecinde tuketmiyorsunuz. Kalori diyeti yapmadiginizdan bi kasiktan birsey olmaz demetin butun emeginiz bosa gider.

Bide bana inek sutu manda sutu kola karpuz pirinc maya ispanak deniz tuzu cikmisti 63 kg basladim 6 ayda 50 kg olmustum

Bide bana inek sutu manda sutu kola karpuz pirinc maya ispanak deniz tuzu cikmisti 63 kg basladim 6 ayda 50 kg olmustum

bende bu testi yaptırdım 2 aydır uygulamaktayım.kronik rahatsızlığım %100 geçmedi ama eskiye oranla daha iyiyim tabiki ve aksine daha fazla kilo aldım. şimdi sizin dediğine istinaden 1 yıl düzenli bir şekilde uyacam daha sonra azar azar diyetime ekliyebilecekmiyim. birde bir kaşık yada bir tabak farketmiyo anladğım kadarıyla asla tüketmicez.benim glutene ve mayaya interonsım var.diyetislyenle görüşme süremde bitti tekrar gitmekte istemiyorum.gidenler varsa yardımcı olsun lütfennn

bende bu testi yaptırdım 2 aydır uygulamaktayım.kronik rahatsızlığım %100 geçmedi ama eskiye oranla daha iyiyim tabiki ve aksine daha fazla kilo aldım. şimdi sizin dediğine istinaden 1 yıl düzenli bir şekilde uyacam daha sonra azar azar diyetime ekliyebilecekmiyim. birde bir kaşık yada bir tabak farketmiyo anladğım kadarıyla asla tüketmicez.benim glutene ve mayaya interonsım var.diyetislyenle görüşme süremde bitti tekrar gitmekte istemiyorum.gidenler varsa yardımcı olsun lütfennn

Bir kaşık veya tabak fark etmiyor, intoleransınız olan yiyeceği bir süre hayatınıza hiç sokmamanız gerekiyor. BU sürenin ne kadar olduğuna gelince, intolerans listenize baktığınız kırmızı bölümde bulunan yiyeceklerin yanında -1, -2,-3 gibi rakamlar var. Eğer kırmızı bölümdeki yiyeceğe intoleransınız -1 ise 1 yıl, -2 ise 1.5 yıl kadar yememeniz gerekiyor. Sarı bölümdekileri zaman zaman az miktarda yemek isterseniz bunu size bırakıyorlar.

Kilo alma konusuna gelince. Belirli yiyecekleri kesince fark etmeden başka yiyeceklere aşırı yüklenmiş olabilirsiniz belki. Mesela gün içinde bütün yediklerinizi yazarsanız akşam bakıp net bir çıkarımda bulunabilirsiniz.

Ben Karatay diyeti ile york testi sonuçlarıma göre beslenmeyi aynı anda yapmaya çalışıyorum (ki durumum çok zor çünkü çok fazla yiyeceğe intoleransım var)

sanırım anladım bu sefer:) çok teşekkür ederim yardımlarınız için. sizede geçmiş olsun

bişi daha sormak istiyorum..düşündükçe aklıma geliyor :) ben otelde çalışıyorum haliyle öğlen yemeklerim biraz sorun oluyor. salçasız yemek çıkmıyor burda,salçada maya var o bile etkiler mi diyeti. artık çok ciddi bir şekilde uymak istiyorum diyetime ama bilmeden yanlış bişi yapmakta istemiyorum. çorbada az miktarda olan un,yemekte olan salça bukadar ince mi düşünmek gerekiyor mu yani. birde ben süt mayalıyorum 3 aşamayı geçti ve artık tamamen keçi sütü içermekte bunun bir zararı olur mu? maya varmıdır içinde yinede. ekmek yapımında hamuru bekletiyorum o da dururken mayalanırmış, bu da yasak mı ?

bende ya<ptırmak ıstıyorum bu testı ama cok yaptıran yok deneyımlerınızı paylasın lutfen

Merabalar Yorktesti araştırdığımı zannederek büyük bir ümit ve inanç oluşmuştu.Bazı problemlerimin bu sayede çözüleceğini düşünüyordumki sonuçlar şuan elime ulaştı tam bir rezalet.Bende biran önce herkesi bilgilendirip bir kişinin bile aptal yerine konmasını önlesem kardır diye düşündüm.Bu bomboş test için 940 Tl isteyerek yeterince kara geçen onlar lütfen dikkatli olun ve paranızı zamanınızı bu tür boş vaatler satan tüccarlara harcamayın!!!!Tüm sorularınızada açığım yardımcı olmaya çalışırım.Şuan inanılmaz sinirliyim göz göre göre hırsızlık yapıyorlar

benedenben, bende bu testle ilgili araştırıyordum ki yazdıklarını okuyunca çok şaşırdım.Senden rica biraz ayrıntıya girer misin lütfen? Yani test sonucu ne çıktı ve neden seni kandırdıklarını düşünüyorsun acaba?

Kusura bakmayın biraz geç kaldım.Hemen durumu açıklıyım ayrıntılarıyla basından izlediklerim ve okuduklarım ile hayatımın değişeceğine inandım,çünkü yorktestin çözüme ulaştıracağını iddia ettiği birçok rahatsızlık bende vardı,forumların diğer başlıklarında en önemli iki problemimden bahsetmiştim ,uzun yıllardır sebebi anlaşılmayan garip cilt problemi yaşamaktayım vede kilo.Arayıp istanbul dışından bilgi aldım hemde tam olarak ulaşamadığım fiyatıda merak ediyordum 840Tl dediklerinde biraz tereddüt ettim.Uzun bir süre sonra onlar beni aradılar ''ki bence burası çok ilginç çünkü hakkımda hiçbirşey bilmiyorlardı'' kamululara özel 30 kişilik gruplarda indirim uyguladıklarını benide bu gruba sokarak 590 tlye testi yaptırabileceğimi söylediler.Şans eseri o sırada istanbuldaydım ve testi yaptırdım.Çok amatör koşullarda,2 kişinin zor sığabileceği bir odaya beni oturtular işaret parmağımdan biraz zorlanarak kan örneğini almaya çalıştılar sonra parmağımı kolonya ile sildiler ve yolladılar.Bazı talihsizlikler nedeniyle 23 Nisanda verdiğim örnek 11 Mayısta mailime ulaştı.Çok ayrıntılı rapor diye nitelendirdikleri şey inanılmaz yüzeysel ve hiçbir spesifik bilgi içermiyor.Bana mercimek,yer fıstığı ve kakao çekirdeği çıktı.Gıdaları 9 gruba ayırmışlar;örneğin baharat,yemiş,meyva...3 sütuna bölmüşler kırmızı sarı yeşil.Kırmızı en zararlı olan.Bu basit tabloyada sınırlı sayıda gıda yazıp sonucu yollamışlar.Herşey bundan ibaret!Raporu birçok kez tekrar tekrar inceledim eksikmi yolladılar acaba diye,ama malesef herşey bu kadardan ibaretmiş.Testi yaptırmadan önce gönüllü elçileri gibi herkese yaptırın diyerek baskı yaptım,sonuçları bekleme sürecinde ise konuya vakıf olamayanlara bendeki değişiklikleri gördükten sonra inanacaklarını garanti ettim.Ve sonuç bu;HAYALKIRIKLIĞI!Web sitesindeki bilgilerde ve ankette birçok problemi yaşarken bunun sebebini mercimeğe bağlamaları sizce mantıklımı?Ergenlik çağımdan bu yana yaşadığım uyku düzensizliği,kilo ve cilt problemlerini mercimek yemeyerekmi çözücem?Aramızdan kaç kişi hergün mercimek,her hafta mercimek hatta her ay mercimek yiyiyor?Vallahi ben yıllarca yemesem aramayacağım bir gıda.
Özetlemem gerekirse doktorunuz tavsiye etmedikten sonra veya bir doktora danışmadan ASLA, umutla yaklaşarak bu testi yaptırmayın.

Son düzenleme:
Kusura bakmayın biraz geç kaldım.Hemen durumu açıklıyım ayrıntılarıyla basından izlediklerim ve okuduklarım ile hayatımın değişeceğine inandım,çünkü yorktestin çözüme ulaştıracağını iddia ettiği birçok rahatsızlık bende vardı,forumların diğer başlıklarında en önemli iki problemimden bahsetmiştim ,uzun yıllardır sebebi anlaşılmayan garip cilt problemi yaşamaktayım vede kilo.Arayıp istanbul dışından bilgi aldım hemde tam olarak ulaşamadığım fiyatıda merak ediyordum 840Tl dediklerinde biraz tereddüt ettim.Uzun bir süre sonra onlar beni aradılar ''ki bence burası çok ilginç çünkü hakkımda hiçbirşey bilmiyorlardı'' kamululara özel 30 kişilik gruplarda indirim uyguladıklarını benide bu gruba sokarak 590 tlye testi yaptırabileceğimi söylediler.Şans eseri o sırada istanbuldaydım ve testi yaptırdım.Çok amatör koşullarda,2 kişinin zor sığabileceği bir odaya beni oturtular işaret parmağımdan biraz zorlanarak kan örneğini almaya çalıştılar sonra parmağımı kolonya ile sildiler ve yolladılar.Bazı talihsizlikler nedeniyle 23 Nisanda verdiğim örnek 11 Mayısta mailime ulaştı.Çok ayrıntılı rapor diye nitelendirdikleri şey inanılmaz yüzeysel ve hiçbir spesifik bilgi içermiyor.Bana mercimek,yer fıstığı ve kakao çekirdeği çıktı.Gıdaları 9 gruba ayırmışlar;örneğin baharat,yemiş,meyva...3 sütuna bölmüşler kırmızı sarı yeşil.Kırmızı en zararlı olan.Bu basit tabloyada sınırlı sayıda gıda yazıp sonucu yollamışlar.Herşey bundan ibaret!Raporu birçok kez tekrar tekrar inceledim eksikmi yolladılar acaba diye,ama malesef herşey bu kadardan ibaretmiş.Testi yaptırmadan önce gönüllü elçileri gibi herkese yaptırın diyerek baskı yaptım,sonuçları bekleme sürecinde ise konuya vakıf olamayanlara bendeki değişiklikleri gördükten sonra inanacaklarını garanti ettim.Ve sonuç bu;HAYALKIRIKLIĞI!Web sitesindeki bilgilerde ve ankette birçok problemi yaşarken bunun sebebini mercimeğe bağlamaları sizce mantıklımı?Ergenlik çağımdan bu yana yaşadığım uyku düzensizliği,kilo ve cilt problemlerini mercimek yemeyerekmi çözücem?Aramızdan kaç kişi hergün mercimek,her hafta mercimek hatta her ay mercimek yiyiyor?Vallahi ben yıllarca yemesem aramayacağım bir gıda.
Özetlemem gerekirse doktorunuz tavsiye etmedikten sonra veya bir doktora danışmadan ASLA, umutla yaklaşarak bu testi yaptırmayın.

Yaptırdığınız yer neresi bilemiyorum ancak firma ile ilgili olabilir mi şikayetleriniz?Neden soruyorum, sonuçta çok sayıda olumlu geri dönüşler oluyor..Her ne kadar olumsuzlar olsa da bu kadar olumlu sonuç nasıl değerlendirilebilir bilemiyorum.Tabiki şu durumda siz madursunuz ve resmen dolandırılmışsınız.Ancak ilgili firma da resmen sokak satıcısı gibi davranmış size.Önemli olan sağlığınıza birşey olmasın elbette ama sanki bu şikayetleriniz o yapan yer kaynaklı.

Yaptırdığınız yer neresi bilemiyorum ancak firma ile ilgili olabilir mi şikayetleriniz?Neden soruyorum, sonuçta çok sayıda olumlu geri dönüşler oluyor..Her ne kadar olumsuzlar olsa da bu kadar olumlu sonuç nasıl değerlendirilebilir bilemiyorum.Tabiki şu durumda siz madursunuz ve resmen dolandırılmışsınız.Ancak ilgili firma da resmen sokak satıcısı gibi davranmış size.Önemli olan sağlığınıza birşey olmasın elbette ama sanki bu şikayetleriniz o yapan yer kaynaklı.
Güzel bir nüansa dikkat çekmişsin teşekkür ederim.Bunuda açıklığa kavuşturayım.Yorktesti biliyorsunuz İngiltere merkezli bir şirket,ilk önce ingilteredeki web sitesine giriyoruz,en yukarıda ''INTERNATIONAL'' sekmesini ,oradanda Türk bayrağını tıkladığımızda hangi firmaya yönlendiriliyorsak işte ben oraya gittim!

bişi daha sormak istiyorum..düşündükçe aklıma geliyor :) ben otelde çalışıyorum haliyle öğlen yemeklerim biraz sorun oluyor. salçasız yemek çıkmıyor burda,salçada maya var o bile etkiler mi diyeti. artık çok ciddi bir şekilde uymak istiyorum diyetime ama bilmeden yanlış bişi yapmakta istemiyorum. çorbada az miktarda olan un,yemekte olan salça bukadar ince mi düşünmek gerekiyor mu yani. birde ben süt mayalıyorum 3 aşamayı geçti ve artık tamamen keçi sütü içermekte bunun bir zararı olur mu? maya varmıdır içinde yinede. ekmek yapımında hamuru bekletiyorum o da dururken mayalanırmış, bu da yasak mı ?

Tabii ki azı çoğu yok, asla tüketmeyeceksiniz. Bir lokma dahi tüketilmeyecek.

X